شناسه : 199
يكشنبه 16 آبان 1395 ساعت 15:53 2016-11-6 15:53:42
شاید منطقی ترین چیز در ابتدای امر در انجام یک کسب و کار تعریف دقیقی از آن کسب و کار است. به راستی هنگامی که فردی از شما بپرسد شغل شما چیست چه پاسخی به او می دهید؟
دیدگاه خانم Kim Klaver در مورد بازاریابی شبکه ای

از کجا شروع کنیم (2)

شاید منطقی ترین چیز در ابتدای امر در انجام یک کسب و کار تعریف دقیقی از آن کسب و کار است. به راستی هنگامی که فردی از شما بپرسد شغل شما چیست چه پاسخی به او می دهید؟

شغل من چیست؟

شاید منطقی ترین چیز در ابتدای امر در انجام یک کسب و کار تعریف دقیقی از آن کسب و کار است. به راستی هنگامی که فردی از شما بپرسد شغل شما چیست چه پاسخی به او می دهید؟

آیا می توانید 5 دقیقه در رابطه با کسب و کار خود و ویژگی های آن صحبت کنید؟ آیا به تعریف دقیقی از این کسب و کار رسیده اید؟ چه ویژگی های جذابی در کار شما وجود دارد که می تواند انسان های دیگر را جذب آن کند؟ تاریخچه فروش مستقیم چیست؟ فرق بازاریابی شبکه ای با مدل های مشابه چیست؟

علت گرایش نزدیک به 100 میلیون نفر در دنیا به این نوع از کار چیست؟ علت عضویت روزانه 70 هزار نفر در دنیا در این شرکت ها چیست؟ بزرگان این صنعت چه کسانی هستند؟ تاریخچه این کسب و کار در کشور ما چیست؟ علت گرایش زیاد زنان به این نوع از کار چیست؟ آزادی زمان چیست؟ آزادی مالی چیست؟ نقش فروش مستقیم و بازاریابی شبکه ای در پیشرفت کشورها چیست؟ تقویت نظام توزیع از طریق بازاریابی شبکه ای چگونه اتفاق می افتد؟ تقویت تولید چه رابطه ای با بازاریابی شبکه ای دارد؟ بهترین نوع حضور در بازاریابی شبکه ای چیست؟ بازاریابی شبکه ای برای کیست؟ و…..

شرکت من چیست؟

آیا دلایل خود برای انتخاب شرکتتان را می دانید؟ چشم انداز آن چیست؟ چه ماموریتی برای خود برگزیده است؟ کالاهای آن دارای چه ویژگی هایی است؟ راهکار و ابزارآلات آموزشی آن چیست؟ طرح درآمدزایی آن از چه قاعده ای پیروی می کند؟ از چه سیستم مدیریتی پیروی می کند؟ راهکارهای آن برای گسترش جغرافیایی شبکه چیست؟ نگرش قالب بر شبکه چیست؟ سمینارها و برنامه های آموزشی آن چیست؟ و….

راهکار من برای پیشرفت در این شرکت و صنعت چیست؟

اهداف من چیست؟ چارچوب ذهنی من چگونه است؟ میزان تعهد من چه قدر است؟ نقش خرده فروشی در پیشبرد این کار چیست؟ مشتریان وفادار محصولات من چه سانی هستند؟ نقش عضوگیری در گسترش میزان فروش چیست؟ بهترین استراتژی انجام این کار چیست؟ درصد موفقیت افراد در این کار چه قدر است؟ موفقیت در این کسب و کار تابع چه عواملی است؟ برنامه های جمعی من برای برقراری شبه ای منسجم چیست؟ و…..

شیرین ترین نکته این کسب و کار از دیدگاه من آزادی عمل و انتخاب در این صنعت است. زیرا که در این صنعت شما تبدیل به نیروی کارآفرینی می شوید که خود می توانید با برنامه ها و اهداف خود شبکه ای منسجم از فروش را بسازید که با انجام کسب و کاری طبیعی به پیش می رود و هر کس می خواهد تبدیل به نیرویی کارآفرین شود جذب شما می شود. کارآفرینی مهارت جامعه مدرن امروزی است. در بازاریابی شبکه ای می توان با ارائه طرح ها و برنامه های آموزشی از انسان ها نیروهای کارآفرینی ساخت که بتوانند در جامعه مدرن امروزی گلیم خود را از آب بیرون بکشند. شاید عصر کنونی را بتوان عصر از بین رفتن شغل ها نامید. در عصر از بین رفتن شغل ها آنهایی پیروزند که به مهارت کارآفرینی دست یافته باشند. انسان کارآفرین انسانی است که خلق می کند. انسانی است که با مهارت های خود که ناشی از افزایش هوش هیجانی اوست میتواند فکر کند، عمل کند و خلق کند و چه زیبا که در تجارتی طبیعی آنگاه که خلق می کند به انسانی دیگر هم فایده می رساند. پاداش در بازاریابی شبکه ای بابت موفق کردن دیگران است.

هنگامی که شرکت ده ساله بازاریابی شبکه ای به نام Excel Communications در نوامبر 2004 ورشکست شد سیستم حسابرسی از شرکت گزارش داد که در اکتبر 2004 این شرکت 106426 نماینده مستقل فروش واجد شرایط دریافت پاداش داشته است. که از این میان پورسانت 64967 نفر از آنها “بد نبوده است” و این “بد نبوده است” این طور معنی شد که 63733 نفر (98%) از این افراد درآمدی کمتر از 100$ در آن ماه داشته اند و فقط کسری از یک درصد این افراد (99 نفر از 63733 نفر) پورسانتی بیش از 1000$ درآن ماه داشته اند.

پس چرا مردم در این کار مانده اند؟ پاسخ در چیزی فراتر از پول نهفته است!

اکثر مشتریان احتمالی که با جوسازی های درآمد میلیونی به این تجارت آمده اند بعد از مدتی این کار را رها کرده اند چون در عمل به نتیجه ای نرسیده اند. این افراد شکست خورده نیستند. بلکه به آن چیزی که به آنها قول داده شده بود دست نیافته اند. به هر حال درصد کمی می مانند. اما چرا این افراد وفادارانه ادامه می دهند در حالی که درآمد زیادی کسب نمی کنند؟

دلایل همان دلایل مردم بسیاری است که می خواهند کارآفرین شوند.

احسان دانش

منتظر نظرات شما از زیبایی های این کسب و کار هستم.

در انتهای متن از نوشته های خانم Kim Klaver در کتاب وقتشه…! اثر جان میلتون فاگ استفاده شده است.


اضافه کردن دیدگاه جدید