شناسه : 549
دوشنبه 30 مرداد 1396 ساعت 12:12 2017-8-21 12:12:35
یکی از مشکلاتی که این روزها گربانگیر بسیاری از بازاریابان به ویژه بازاریابان جدیدالورود شده و شکایت های متعددی از آن مطرح شده است ، عدم توان بازاریابان در فروش محصولات به دلیل قیمت نامتعارف و یا کیفیت پایین آن ها است
یکی از مشکلاتی که این روزها گربانگیر بسیاری از بازاریابان به ویژه بازاریابان جدیدالورود شده و شکایت های متعددی از آن مطرح شده است ، عدم توان بازاریابان در فروش محصولات به دلیل قیمت نامتعارف و یا کیفیت پایین آن ها است

یکی از مشکلاتی که این روزها گربانگیر بسیاری از بازاریابان به ویژه بازاریابان جدیدالورود شده و شکایت های متعددی از آن مطرح شده است ، عدم توان بازاریابان در فروش محصولات به دلیل قیمت نامتعارف و یا کیفیت پایین آن ها است. برای برخی این سؤال است که چرا برخی از قیمت­های تعیین شده بالاتر از قیمت کالاهای مشابه در بازار بوده و یا حتی متناسب با کیفیت کالا نیست و یا اینکه متولی رسیدگی با این معضل چه نهادی است.

در مطالب قبلی به طور مفصل به بررسی نحوه قیمت گذاری کالاها و مرجع رسیدگی به آن پرداخته ایم و عنوان کردیم که مرجع رسیدگی به شکایات بازاریابان از قیمت و کیفیت محصولات تعزیرات حکومتی است.

اگر در مورد قیمت و کیفیت محصولات نارضایتی وجود داشته باشد، بازاریابان می توانند مراتب اعتراض خود را با ارسال مستندات از طریق تعزیرات حکومتی پیگیری نمایند. اما طولانی بودن فرآیند پیگیری و گاهاً به نتیجه نرسیدن شکایات، منجر شده که مشکلاتی برای بازاریابان ایجاد شود؛ طوری که انبار کالاهای خریداری شده و خسارات مالی را به گذراندن مراحل طولانی شکایت ترجیح دهند.

به نظر می رسد برای به حداقل رسیدن این گونه مشکلات قبل از هر اقدامی می بایست تحقیق و نیاز سنجی در فعالیت بازاریابی و خرید محصولات صورت گیرد. انتخاب آگاهانه مطمئن ترین راهکار در برخورد با این مشکل است.

 بازاریابان قبل از خرید می بایست در انتخاب محصول دقت داشته باشند و آن هایی را در لیست خرید خود وارد کنند  که علاوه بر دارا بودن قیمت مناسب، کیفیتی متناسب را نیز دارا باشد. تحقیق و بررسی آگاهانه در مورد نوع محصول انتخابی و خرید در حجم منطقی و بر مبنای نیاز، حاشیه امنی برای فعالیت بازاریابان ایجاد خواهد نمود تا بدون دغدغه و با آرامش خاطر اقدام به فروش  نمایند.

درست است که حق شکایت و بازخرید از حقوق مسلمه بازاریابان است و پاسخگویی به جا و به موقع از وظایف نهاد های ذیربط و شرکت ها است اما این ضرب المثل قدیمی را به خاطر داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است.

 


دیدگاه ها

متاسفانه اکثر قریب به اتفاق افرادی که به عنوان بازاریاب در شرکتها مشغول فعالیت هستند بازاریاب نیستند و فقط این عنوان را یدک می کشند. اولین چیزی که یک بازاریاب باید بداند کم و کیف کالایی است که می خواهد بازاریابی اش نماید. دومین موضوع ردیف کالایی است و طرح سوددهی آخرین چیزی است که ارزش رسیدگی دارد.
مرجع شکایت از افراد صنفی درخصوص گران فروشی، کم فروشی، تقلب و...(موضوع فصل8 قانون نظام صنفی) مطابق ماده 72 قانون مذکور است و بهترین روند آن از طریق ثبت فرم شکایت 4 برگی در دفاتر 124 مستقر در ادارات و سازمانهای صنعت، معدن و تجارت است. رسیدگی سریع و خوبی دارند و حقوق مصرف کننده لحاظ می شود.

چیزی که در تمام شرکت های نتورک مارکتینگ دنیا در اولویت اول قرار دارد محصول است. در حالی که در ایران محصول را با عناوین مختلف به حاشیه برده اند.
اگر شما عضو شرکت فعلی تان نبودید آیا باز هم اقدام به خرید این محصولات با همین قیمت میکردین؟ اگر جوابتان صادقانه و منفی باشد باید بگویم شما به موفقیت نخواهید رسید. اطمینان داشته باشید.

اگر از محصول شرکت چه کیفیت آن و چه قیمت آن نسبت به کیفیتش راضی بودید میتوانید آنرا استفاده و توصیه به مصرف کنید.

این مورد را قبل از هر چیزی در نظر داشته باشید...

اضافه کردن دیدگاه جدید