شناسه : 680
دوشنبه 3 مهر 1396 ساعت 15:19 2017-9-25 15:19:35
طرح هایی گمراه کننده و همراه با اغواگری که در آن مبالغ پرداختی اعضاء سطوح پایین بابت خرید محصول یا یک نیاز واقعی نمی باشد
طرح هایی گمراه کننده و همراه با اغواگری که در آن مبالغ پرداختی اعضاء سطوح پایین بابت خرید محصول یا یک نیاز واقعی نمی باشد

حتماً بسیاری از شما نام دسیسه های هرمی را شنیده اید؛ طرح هایی گمراه کننده و همراه با اغواگری که در آن مبالغ پرداختی اعضاء سطوح پایین بابت خرید محصول یا یک نیاز واقعی نمی باشد؛ بلکه منحصراً بابت عضوگیری و تأمین منابع مالی شرکت جهت پرداخت پورسانت های اعضای بالاسری در شرکت می باشد که زودتر از سایرین عضو شده و در این دسیسه تبلیغ و فعالیت نموده اند.

متأسفانه هم اکنون برخی از فعالان عرصه بازاریابی شبکه ای پا در جای پای سودجویان هرمی گذاشته و دقیقاً با همان سبک و سیاق اقدام به اغواگری و فریب بازاریابان جدیدالورود برای منفعت خودشان می نمایند. ابزارهایی که در این اغواگری مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از: نمایش اتومبیل های لاکچری، ارائه چک های درآمد میلیونی، وعده مسافرت های لاکچری و موارد بسیار دیگر است.

در این اغواگری با استفاده از تکنیک های متقاعدسازی دست بر روی اساسی ترین نیازهای گروه های سنی جذب شده گذاشته و با تحریک حس طمع، آنان را در جهت دست یابی به منافع خودشان هدایت می کنند.

دامنه این اغواگری به حدی رسیده است که هم اکنون به عنوان یکی از معضلات رو به رشد در عرصه بازاریابی شبکه ای مطرح است و به نظر می رسد تنها راه کار برای کنترل آن توجه هر چه بیشتر به آموزش بازاریابان می باشد.

 

 


اضافه کردن دیدگاه جدید