شناسه : 875
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 13:34 2017-12-9 13:34:15
تا به حال از شرکت های موفق بین المللی و دلایل موفقیت آن ها زیاد شنیده اید اما شاید کمتر از شرکت های ناموفق و ورشکست شده نام برده شده است. در این مطلب برخی از آن ها را معرفی کرده و توصیه افراد فعال در آن را برای موفقیت در حرفه تان با شما به اشتراک می گذاریم
آشنایی با برخی شرکت های شکست خورده بازاریابی شبکه ای

آیا شرکت های ورشکسته را می شناسید؟

تا به حال از شرکت های موفق بین المللی و دلایل موفقیت آن ها زیاد شنیده اید اما شاید کمتر از شرکت های ناموفق و ورشکست شده نام برده شده است. در این مطلب برخی از آن ها را معرفی کرده و توصیه افراد فعال در آن را برای موفقیت در حرفه تان با شما به اشتراک می گذاریم

تا به حال از شرکت های موفق بین المللی و دلایل موفقیت آن ها زیاد شنیده اید اما شاید کمتر از شرکت های ناموفق و ورشکست شده نام برده شده است. در این مطلب برخی از آن ها را معرفی کرده و توصیه افراد فعال در آن را برای موفقیت در حرفه تان با شما به اشتراک می گذاریم:

شرکت لیا سوفیا

این شرکت یک شرکت فروش جواهرات است که در دسامبر 2014 تعطیلی خود را اعلام کرد. در این شرکت بیش از 27000 مشاور فروش مشغول به فعالیت بوده و فروش بالای 100 میلیون دلار در سال داشتند.

این شرکت فعالیتش را در سال 1986 به عنوان بخشی از شرکت رمینگتون پروداکت که فروشنده محصولات مراقبت فردی است، آغاز کرد. پس از مدتی مالکین آن این تجارت را تحت برند لیا سوفیا راه اندازی مجدد کردند.

این شرکت فشارهای اقتصاد و بازار را عامل سقوط خود اعلام کرده اند.

 شرکت نورث امریکا پاور

پایگاه اصلی این شرکت تأمین انرژی در نورواک ایالت کنتیکت است که فعالیت فروش مستقیم خود را در ژانویه 2015 متوقف کرد. بازاریابان شرکت پس از توقف فعالیت دیگر نمی توانند مشتریان جدید معرفی کنند اما درآمد رسوبی حاصل از خرید مشتریان قبلی هنوز به آن ها پرداخت می شود.

این شرکت در سال 2014 فروش 256 میلیون دلاری داشته و رتبه 47 از فهرست 100 شرکت برتر دی اس ان را به خود اختصاص داده بود.

شرکت ایندیپندنس انرژی آلیانس

واقع در پرینستون ایالت نیوجرسی که زیرمجموعه شرکت ان آر انرژی بود و فعالیت فروش مستقیم خود را در فوریه 2015 متوقف کرد. مشتریان جذب شده کماکان از خدمات شرکت آن آر جی بهره مند بوده و مشاوران مستقل واجد شرایط هنوز درآمد ماهیانه حاصل از مصرف مشتریان را دریافت می کنند.

شرکت لیندت چاکلت

لیندت اند اسپرونگلی یک تولید کننده شکلات سوئیسی است که بخش فروش مستقیم خود را در آوریل 2011 آغاز کرد. این بخش در دسامبر 2013 به کار خود پایان داد.

این شرکت هزینه های سالیانه را که تا 30 روز پس از تعطیلی شرکت پرداخت شده بود را بازپرداخت کرد؛ همچنین کالاهای قابل عرضه و با شرایط مناسب را 90 درصد قیمت اصلی بازخرید کرد.

شرکت جیجی هیل

این شرکت در سال 2010 توسط دو دوست با نام های گابریل دی سانتیس کامینگز و مونیکا هیلمن در ایالت کالیفرنیا تأسیس شد. این شرکت به طراحی و تولید کیف های دستی و کوله پشتی مشغول بود و در زمان فعالیتش بیش از 23 میلیون کیف دستی، کوله پشتی و چمدان فروخته بود. در جولای سال 2013 پس از شکست در تأمین بودجه اضافی و رسیدن به توافق مالکیت بسته شد.

شرکت جاکی پرسون تو پرسون

این شرکت در سال 2004 توسط دبورا والر تأسیس شد. بخش فروش مستقیم شرکت برای فروش محصولاتش با "طراحان مد راحتی" همکاری نزدیکی داشت.

در مارس 2015 خبر تعطیلی شرکت در قالب نامه ای بر روی وب سایت شرکت اعلام شد.

شرکت جیمی الیور ات هوم

تیم براون این شرکت را پس از یکسال برنامه ریزی در سال 2013 تأسیس کرد. براون با داشتن مجوزی از جیمی اولیور، سرآشپز مشهور بریتانیایی، آماده به شهرت رساندن برند الیور در ایالات متحده بود که در نوامبر سال 2014 فعالیتش متوقف شد.

شرکت سولاوی

در سال 2012 توسط رایان هورچ تأسیس شد. این شرکت از روش مشتری ارجاعی استفاده میکرد تا خدمات تلفن همراه ماهیانه 49 دلاری خود را به فروش برساند. همچنین کارت های وفاداری که شامل انواع تخفیفات برای مشتریان بود ارائه می داد.

این شرکت در سال 2014 مشمول فصل 11 قانون ورشکستگی شد. در مارس 2015 شرکت اعلام کرد که با شرکت اسپیدر که یک شرکت زیر ساخت تلفن همراه است ادغام شده است.

برخی از افراد فعال در این شرکت ها توصیه هایی را برای پیشگیری از شکست در این حرفه مطرح نموده اند:

- برای موفقیت برنامه ریزی کنید؛ چرا که وضعیت ثبات هر لحظه ممکن است از بین برود.

- به روندهای دخیل در فروش و رشد نیروی فروش نظارت کنید.

- رفتار مثبت می تواند کوه ها را جابه جا کند به نیروهای فروش تان توجه ویژه ای داشته باشید.

- به مشاوران و راهبران فروش نزدیک بمانید تا اطلاعات بی نظیری از تغییراتی که شاهد آن هستند به شما بدهند.

شاید یک دلیل مشترک برای شکست شرکت های بازاریابی شبکه ای نتوان مطرح کرد اما یک نتیجه قطعی می توان برای آن مطرح کرد و آن صدمه خوردن افرادی است که پول و وقت شان در این شرکت ها درگیر است، پس با عملکرد صحیح و اصولی می توان از بروز این آسیب پیشگیری کرد.

 


اضافه کردن دیدگاه جدید