شناسه : 890
دوشنبه 14 اسفند 1396 ساعت 14:29 2018-3-5 14:29:10
اگر در نظر دارید که از طرح بازاریابی چند سطحی خرید کنید، به جزئیات ذیل دقت کنید.
اگر در نظر دارید که از طرح بازاریابی چند سطحی خرید کنید، به جزئیات ذیل دقت کنید.

در بازاریابی چند سطحی یا بازاریابی شبکه ای، افراد محصولات را غالباً از طریق تبلیغ کلامی و فروش مستقیم به عموم مردم می فروشند. معمولاً، توزیع کنندگان نه تنها برای حجم فروش شخصی بلکه برای حجم فروش افرادی که عضوگیری کرده اند نیز پورسانت دریافت می کنند.

همه طرح های بازاریابی چند سطحی، قانونی نیستند. اگر درآمد شما بر اساس حجم فروش شخصی شماست، ممکن است این طرح بازاریابی چندسطحی قانونی باشد. اگر درآمد شما بر اساس تعداد افراد عضوگیری شده توسط شما و حجم فروش شخصی شما به آنهاست، احتمالاً این طرح، قانونی نیست. این طرح می تواند یک دسیسه هرمی باشد. دسیسه های هرمی، غیر قانونی هستند و اکثریت وسیعی از شرکت کنندگان، پول هایشان را از دست می دهند.

اگر در نظر دارید که از طرح بازاریابی چند سطحی خرید کنید، به جزئیات ذیل دقت کنید.

به محصولات توجه کنید.

بسیاری از شرکت هایی که محصولات خود را از طریق توزیع کنندگان به فروش می رسانند، اجناس باکیفیت را به قیمت مقرون به صرفه می فروشند. اما برخی، محصولاتی را عرضه می کنند که بیش از حد قیمت گذاری شده، کیفیت مشکوک داشته یا مطلقاً برای استفاده خطرناک هستند.

به این که چه چیزی را خواهید فروخت، پی ببرید. آیا آن ها محصولات مشابهی در بازار هستند؟ آیا این محصول به شکل مقرون به صرفه ای قیمت گذاری شده است؟ آیا سالم است؟ آیا توزیع کننده ای که در حال عضوگیری شماست از مطالبات شما در مورد کارایی محصول حمایت می کند؟

تقریباً هر محصول یا خدماتی شامل محصولات بهداشتی، زیبایی و تناسب اندام که در قفسه های فروشگاه در دسترس نباشند، می تواند از طریق بازاریابی چند سطحی به فروش برسد. قبل از خرید یا فروش محصولاتی که به عنوان دارنده عناصر "معجزه گر" یا دارای نتایج تضمین شده معرفی می شوند، مقدار کافی تردید به خرج دهید. بسیاری از این "درمان های سریع" اثبات نشده، به طور تقلبی به بازار عرضه شده و بلااستفاده هستند. در حقیقت، آن ها می توانند خطرناک باشند. شما باید قبل از استفاده یا خرید آن ها با یک کارشناس سلامتی مشورت کنید.

اگر شما تصمیم به خرید و ترویج محصولات در این برنامه را دارید، باید اطمینان حاصل کنید که کالاهای بازاریابی راست هستند و این که دلیل محکمی برای پشتیبانی از ادعاهای خود در مورد محصولات وجود دارد. قبل از تکرار هر ادعایی که شرکت کرده است، بررسی کنید که تحقیق مناسب و موثّقی برای پشتیبانی از ادعاهایتان وجود داشته باشد. این استانداردی است که کمیسیون تجارت فدرال در زمان ارزیابی ادعاهای در حال ترویج، از آن استفاده می کند.

در ارتباط با شرکت، آگاهی بیشتری پیدا کنید.

سابقه شرکت را پیدا کرده و بررسی کنید. یک تحقیق اینترنتی با اسم شرکت و کلماتی نظیر بررسی، کلاهبرداری یا شکایت انجام دهید. صفحات متعددی از نتایج تحقیقات را به دقت ببینید. همچنین، شما باید به دنبال مقالاتی در ارتباط با شرکت در روزنامه ها، مجلات یا اینترنت باشید. پی ببرید که:

- چه مدتی است که شرکت در حال فعالیت در کسب و کار است؛

- آیا در ارتباط با رضایت مشتری، دارای سابقه مثبتی است؛

- خبرهای شایع پیرامون شرکت و محصول آن در وبلاگ ها و سایت های اینترنتی چیست؛

- آیا شرکت به دلیل شیوه های کسب و کار فریب آمیز، تحت تعقیب قانونی بوده است.

در مورد هر شرکتی که در نظر دارید، از دادستان کل کشور در مورد شکایات از آن شرکت بررسی کنید. گرچه، عدم وجود شکایت تضمین نمی کند که یک شرکت قانونی است.
ادامه دارد...

 


اضافه کردن دیدگاه جدید