شناسه : 896
يكشنبه 26 فروردين 1397 ساعت 10:52 2018-4-15 10:52:11
همانند انسان سالم، کسب و کار سالم نیز بازتابی از بدن، ذهن و روان قوی است. در کسب و کار، این امر به معنای اقدام مداوم (جنبه فیزیکی)، نگرش مثبت (جنبه ذهنی)، هدف جذاب (جنبه روانی) است. پنج نشانه ذیل می تواند شما را برای خلق کسب و کار سالم راهنمایی کند تا برای شما، تیم و مشتریانتان به منظور داشتن کیفیت بالا در سال های متمادی سودمند باشد.
نشانه های کسب و کار سالم از دیدگاه گلِن و ماریان هِد

نشانه های یک کسب و کار بازاریابی شبکه ای سالم

همانند انسان سالم، کسب و کار سالم نیز بازتابی از بدن، ذهن و روان قوی است. در کسب و کار، این امر به معنای اقدام مداوم (جنبه فیزیکی)، نگرش مثبت (جنبه ذهنی)، هدف جذاب (جنبه روانی) است. پنج نشانه ذیل می تواند شما را برای خلق کسب و کار سالم راهنمایی کند تا برای شما، تیم و مشتریانتان به منظور داشتن کیفیت بالا در سال های متمادی سودمند باشد.

همانند انسان سالم، کسب و کار سالم نیز بازتابی از بدن، ذهن و روان قوی است. در کسب و کار، این امر به معنای اقدام مداوم (جنبه فیزیکی)، نگرش مثبت (جنبه ذهنی)، هدف جذاب (جنبه روانی) است. پنج نشانه ذیل می تواند شما را برای خلق کسب و کار سالم راهنمایی کند تا برای شما، تیم و مشتریانتان به منظور داشتن کیفیت بالا در سال های متمادی سودمند باشد.

- رؤیاهای خود را تجسم کنید.

- هدف خود را تعیین کنید.

- تیم خود را آموزش دهید.

- صادقانه رفتار کنید.

- زندگی خود را دوست بدارید.

 

رؤیاهای خود را تجسم کنید.

این مرحله بنیادین به شما انگیزه ای برای پشت سرگذاشتن مراحل کسب و کارتان ارائه می دهد. این یک نیروی محرکه و نوری در انتهای تونل است که شما را برای حرکت به سمت خواسته قلبیتان هدایت می کند. تجسم زندگی در بهترین حالت آن، شهامت خروج از حیطه آسایش را به شما می دهد و مهارت های جدیدی را می آموزد تا در زندگی خود و دیگران تغییر ایجاد کنید.

عدم داشتن رؤیا، دلیلی است که بیشتر افراد و کسب و کارها با شکست مواجه می شوند. موانع به طور اجتناب ناپذیری در سفر شما به سوی موفقیت ظاهر می شوند؛ رؤیاهای ماست که به ما دلیل متقاعد کننده برای از میان برداشتن آن ها ارائه می دهد. بدون رؤیای جذاب، تسلیم شدن آسان است و ما را به یک زندگی در حد متوسط به جای زندگی فوق العاده مقید می کند.

بنابراین، مرحله اول ورود به این شغل یا هر کار دیگری پرسیدن این سؤال از خودتان است که "چرا من این کار را انجام می دهم؟ زندگی ایده آل من چه شکلی است؟ اگر منابع زمان، پول و سلامتی در زندگی من فراوان بودند، چه کاری باید انجام می دادم؟" پس با نوشتن پاسخ های خود سرگرم شوید و از ابتکار و خلاقیت خود استفاده کنید.

 

هدف خود را تعیین کنید.

رؤیاهای خود را به دقت بخوانید. این عبارات چیزی بیش از لغات صِرف هستند. آن ها تعهدات محکمی هستند که مهم ترین ارزش های ما را تعیین می کنند و درک عمیقی از آنچه برای زندگی خود انتخاب کرده ایم به ما ارائه می دهند.

خواسته های خود را کشف کنید. چطور کسب و کار شما با تصویر شما از زندگی ایده آل متناسب است؟ آن را یادداشت کنید؛ سپس رؤیای خود را هر روز بعد از بیداری و قبل از خواب بلند بخوانید. زمانی که این کلمات را با اعتقاد محکم بیان می کنید، آن ها جزوی از خود شما می شوند.  

سوختی که رؤیای شما را روشن نگه می دارد، باورهای شماست. اول و مهمتر از همه این باور است که شما شایسته رؤیا و هدف خود هستید. برنامه های رشد شخصی، برنامه های شنیداری و کتاب ها می توانند به تقویت این باور کمک کنند که شما شایسته آنچه در زندگی خود می خواهید، هستید. در کنار این باور که شما شایسته بهترین ها در زندگی هستید، باور توانایی شما به کسب موفقیت است. عدم وجود این باور یکی از ایرادهای کلیدی برای اشتغال در شغل ماست.  

از داستان های موفقیت دیگران یاد بگیرید. قبل از این که خودمان موفقیتی داشته باشیم، داستان های افراد موفق دیگر الهام بخش بوده و به ما مهارت هایی را که برای رشد کسب و کارمان نیازمندیم آموزش می دهد. خواندن داستان موفقیت افراد عادی که زندگی های فوق العاده ای از طریق بازاریابی شبکه ای ایجاد کرده اند، برای تقویت باور توانمندی شما ارزشمند است.

با فرا گرفتن داستان های موفقیت و مهارت های پایه برای ساخت کسب و کار موفق، شما شروع به تقویت مرحله ضروری بعدی کرده اید، که این به معنای باور شما به شغل بازاریابی شبکه ای است.

ساخت باور شما نسبت به شرکت تان و محصولات یا خدمات آن مورد بعدی می باشد. دو مسیر متقارن، شما را به هدف نهایی خواهد رساند: "محصولِ محصول" بودن توسط استفاده شخصی از محصولات یا خدمات شرکت تان و شنیدن تجربه های مثبت دیگران در استفاده از آن ها.

اگر باورهای شما در مورد سه حوزه مهم شامل ارزش و توانمندی شخصی، شغل بازاریابی شبکه ای و شرکت شما و محصولات یا خدمات آن به اندازه کافی باشد، در این صورت شما آماده تشکیل و آموزش تیم خود هستید.

 

تیم خود را آموزش دهید.

اعضای تیم شما از طریق مشتریان موجود یا دعوت دیگران به مشاهده فرصت کسب و کارتان به وجود می آیند. صرف نظر از آنچه آن ها را به اینجا کشانده است،آن ها باید توسط شما آموزش ببینند و راهنمایی شوند.

پس از راهنمایی توزیع کنندگان جدید با دلایل تجسم رؤیا و تعیین هدف، زمان آموزش او برای چگونگی انجام آن هاست. بهترین شیوه رضایت بخشی متقابل برای آموزش توزیع کننده جدید، مشارکت با او در ساخت کسب و کار اوست.

بهترین شکل آموزش در ابتدا نمایش سپس تمرین خواستن و در نهایت بازخورد دادن به عضو جدید است. این سه مرحله از روند آموزش صرف نظر از روش انتخابی شما برای تماس اولیه، پیگیری و معرفی می باشد.

موفقیت، موفقیت می آورد. با دقت کار کردن با توزیع کنندگان به آنان کمک می کند تا به زودی موفقیت را تجربه کنند. هر چقدر آن ها بتوانند تحت نظارت و تجربه شما تمرین کنند، سریع تر می توانند اعتماد به نفس و توانمندی لازم برای آموزش اعضای تیم خود را پیدا کنند.

 

صادقانه رفتار کنید.

بسیاری از توزیع کنندگان جدید، این کسب و کار را شروع می کنند و سپس مدت زمان طولانی به تحلیل بیش از حد می پردازند. آن ها با خواندن ایمیل ها، جستجوی مجدد محصولات، خواندن کتاب های بازاریابی شبکه­ ای، بایگانی و مرتب سازی برای آماده شدن برنامه ریزی می کنند. در حالی همه این موارد در کسب و کار شما نقش ایفا می کند، اما فقط رفتار شما (با پشتوانه باور) است که نتیجه می دهد.

طی تماس های اولیه شما و در همه روابط خود با مشتریان بالقوه و اعضای تیم، این مورد را به خاطر داشته باشید که صادقانه رفتار کنید. در دنیایی که فروش با دروغگویی و اغراق  برای متقاعد کردن مشتری آتی به خرید بدنام شده است، ما وظیفه و تعهد داریم که صادقانه و مطابق اخلاق رفتار کنیم.

دانشگاه بازاریابی، دستورالعملی را در بیان شیوه ها و قوانین منصفانه و اخلاقی برای راهنمایی شغلی ما تهیه کرده است. (این دستورالعمل در مورد بخش مربوط به دستورالعمل اخلاقی شرکت فروش مستقیم است.)

به عنوان یک بازاریاب شبکه ای مورد تأیید می بایست:

1- خود، شرکت، محصولات و خدمات آن را صادقانه معرفی کنید.

2- بیشترین منافع را برای مشتریان خود به دقت در نظر داشته باشید. هرگز مشتریان را به خرید محصولات یا دادن تعهداتی که ممکن است اثر مضری روی سلامت یا ثبات مالی آن ها داشته باشد، ترغیب نکنید.

3- صادقانه خودتان، شرکت، محصولات و اهداف درخواست های خود را به شرکت یا مشتریان آتی معرفی کنید. سؤالات را به طور مستقیم و صادقانه پاسخ دهید.

4- طرح های درآمدی واقعی را ارائه دهید که با فروش گزارش شده شرکت شما، سود و متوسط درآمدهای شخصی مطابقت داشته باشد.

5- به مشتریان بگویید که درآمدهای آن ها به طور مستقیم مربوط به بازاریابی آن ها و مهارت های رهبری و تلاش های شخصی خود آن ها خواهد بود.

6- اطلاعات بدهید، اما نصیحت نکنید.

7- هرگز از این شغل از طریق بد نام کردن هر شرکت بازاریابی دیگری حمایت نکنید.

8- سایر بازاریابان شبکه ای را حمایت و تشویق کنید تا در شرکتی که هستند موفق باشند، به جای اینکه آن ها را فریب دهید که به شرکت شما ملحق شوند. هرگز عمداً عضوگیری یک عضو فعال در شرکت دیگر را در داخل شرکت خود انجام ندهید. (اگر عضوی با شما تماس گرفت، سپس شما اطلاعات مربوط به درخواست او را ارائه دهید.)

9- گرفتار دسیسه های زنجیره ای یا هرمی غیر قانونی توسط فرستادن نامه های الکترونیکی ناشناس از طریق اینترنت، فرستادن فکس های ناخواسته یا برگزاری جلسات "بازاریابی کمینی" نشوید.

10- مزیت های محصولات خود را فقط همان طور که در اسناد بازاریابی شرکت شما اظهار شده و طبق تجربه شخصی خودتان بیان کنید.

11- آموزش مستمر مورد نیاز برای صدور گواهینامه حرفه ای را ادامه دهید.

12- راهبر باشید. توافقات تیم بازاریابان می تواند شما را در ساخت شرکتی با یکپارچگی بالا راهنمایی کند.

 

اعتبار، اعتماد را می سازد. به طوری که تام اِسکریتر فصیحانه می گوید: "سه دلیل وجود دارد که چرا مردم از شما خرید می کنند. بیشتر ما فکر می کنیم این به خاطر (1) شرکت، (2) محصولات یا خدمات، یا (3) طرح درآمدی شرکت است. خیر، سه دلیل واقعی این ها هستند که مردم از شما خرید می کنند: (1) آن ها شما را می شناسند، (2) آن ها شما را دوست دارند، (3) آن ها به شما اعتماد دارند."

اگر محصولات شما عالی باشند، مشتریان شما از آن ها برای مدت های طولانی استفاده خواهند کرد. اگر عالی نباشند، شما کسب و کار ماندگاری نخواهید داشت. بنابراین، اگر محصولات عالی دارید، چرا اغراق می کنید؟ رفتار صادقانه به شما اعتمادی را می دهد که برای جذب مشتریان جدید و کسب و کاری که بر پایه محکمی از اعتماد به نفستان شکل بگیرد، ضروری است.

راه دیگر برای تفکر در مورد چگونگی ارائه محصولات و فرصت های کسب و کار به شکل صادقانه، در نظر گرفتن مشتریان به عنوان دوست است. یک دوست خوب به دیگری گوش می دهد و زمانی که از او خواسته می شود نظراتش را ارائه می دهد. دوست باشید، صادقانه رفتار کنید و محصولات، خدمات و فرصت ها را از جان و دل در اختیار قرار دهید.

 

زندگی خود را دوست بدارید.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین نشانه کسب و کار سالم، میزان لذت بردن شما از کار و زندگی است. ما در یک رابطه تجاری هستیم. ما علاوه بر محصولات و خدمات، پتانسیل استقلال مالی و زمانی می فروشیم. آیا شما جذب کار می شوید با کسی که مضطرب و پریشان است یا ذهنیت فقر دارد؟ یا بیشتر مشتاق کار هستید با کسی که در زندگی شاد و هیجان زده است و نگرش وفور دارد؟

قانون جذب نقش مهمی را در جذب مشتریان و اعضای تیم به کسب و کارهای شبکه ای دارد. این موضوع نباید دست کم گرفته شود. یکی از راه های قانون جذب، از امروز شروع به زندگی با رؤیایتان است. در حالی که برخی جزئیات ممکن است امکان اجرای فوری نداشته باشند، احساساتی که از زندگی با رؤیا ناشی می شوند در هر زمان برای شما در دسترس هستند. به گفته های خود در مورد رؤیا و هدفتان دقت کنید: اگر رؤیای شما امروز به حقیقت تبدیل شود، چه چیزی به شما بزرگترین لذت را می دهد؟ برای این که بتوانید احساس کاملی در زندگی تان داشته باشید، ببینید چطور می توانید رؤیای اصلی خود را امروز محقق کنید؟

این پنج نشانه کسب و کار سالم را برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای و زندگی خود دنبال کنید. 


اضافه کردن دیدگاه جدید