شناسه : 897
شنبه 1 ارديبهشت 1397 ساعت 15:37 2018-4-21 15:37:35
"ارزش" تبدیل به کلمه ای شده که اغلب مردم از چِرایی و چگونگی آن مطمئن نیستند. ارزش ها، کلیدی است برای شناختن افراد و آنچه برایشان اهمیت دارد.
برای شناخت ارزش ها در کسب و کارتان مقاله زیر که توسط "لیندا آوری" نوشته شده است را مطالعه نمایید.
فروش ارزش محور از دیدگاه لیندا آوری

چه چیزهایی در بازاریابی شبکه ای ارزش هستند؟

"ارزش" تبدیل به کلمه ای شده که اغلب مردم از چِرایی و چگونگی آن مطمئن نیستند. ارزش ها، کلیدی است برای شناختن افراد و آنچه برایشان اهمیت دارد. برای شناخت ارزش ها در کسب و کارتان مقاله زیر که توسط "لیندا آوری" نوشته شده است را مطالعه نمایید.

این روزها گفتگوهای زیادی در مورد ارزش ها صورت می گیرد، که شما آن را ارزش های خانواده و ارزش های محوری می نامید. با این حال، درک صحیح این ارزش ها طی چند سال گذشته مخدوش شده است. "ارزش" تبدیل به کلمه ای شده که اغلب مردم از چِرایی و چگونگی آن مطمئن نیستند. با این وجود، آنچه می توانم به شما بگویم این است که ارزش ها در کسب و کار شما می تواند تفاوت زیادی در موفقیت شما به وجود آورد و با توجه بیشتر به آن ها،  می توانید زندگی خود را در جهت بهتری تغییر دهید.

ابتدا اجازه دهید روند کار فروش سنتی را بررسی کنیم؛ در این روش ابتدا فروشنده به شما می گوید چه چیزی می خواهید، اما در بازاریابی شبکه ای هنگام عضوگیری، شما به صورت شفاهی خود و فرصت کسب و کارتان را به دیگران ارائه می کنید.

 قانون فروش این است که "اجازه دهید خریدار صحبت کند. شما گوش بدهید." ممکن است بپرسید چرا نباید به خریدار همه چیز را در مورد مزیت های فراوان کسب و کار خود بگویم؟ من بالاخره کسی هستم که همه چیز را می دانم. برعکس، شما در مورد خریدار و مشتری خود کم می دانید. بنابراین، در عوض به آنچه برای دیگران مهم است گوش بدهید.

 ما چیزی را که می شنوید، گوش دادن به ارزش ها می نامیم. مشتری شما پیش شما می آید با مشکلاتی که ممکن است فرصت کسب و کار شما قادر به حل آن ها باشد. مشکلات می توانند مشکلات پولی، محدودیت های زمانی، ارتباطات کاری ضعیف، سبک زندگی کسل کننده، زندگی گیج کننده، یا به طور کلی زندگی ناقص باشد. مشکلات بسیار زیاد دیگری وجود دارد. شما گوش می دهید که به دو مورد پی ببرید:

1. آنچه خریدار نیاز دارد .

2. آنچه برای خریدار ارزش است.

زمانی که شما پاسخ های این دو سؤال را از طریق گوش دادن فعال به عضو بالقوه خود می شنوید، می توانید نیازهای خریدار را با برنامه کسب و کار خود تطبیق دهید. تقریباً هر فرصت بازاریابی شبکه ای باید برنامه های متنوعی برای طیف گسترده ای از افراد داشته باشد. تنوع، کلمه کلیدی است. شما به هر طریقی شده می توانید برنامه خود را با فردی که صحبت می کنید، تطبیق دهید. اما به خاطر داشته باشید که این بدین معنی نیست که هر مشتری می تواند با شما کار کند. پس شروع کنید. هدف برد- برد است و شما می توانید انجامش دهید. شما از طریق گوش دادن به ارزش ها می توانید آن را به انجام برسانید.

ارزش ها، کلیدی است برای شناختن افراد و آنچه برایشان اهمیت دارد. ارزش ها همانند دستورالعمل اخلاقی که مردم با آن زندگی می کنند، عمل می کند. ارزش های شما آن هایی هستند که شما را مجبور می کنند به گونه ای خاص رفتار کنید. همین ارزش ها امکان دارد برای افرادی که شما پیدا می کنید، مورد استفاده قرار نگیرد. ارزش ها، شما را هر روز صبح بیدار می کنند و با شما هر شب به خواب می روند.

اجازه بدهید به برخی از ارزش های مشترکی که افراد با آن زندگی می کنند، نگاهی بیندازیم که لیست مختصر آن شامل موارد ذیل است:

پذیرش؛ شادی؛ ماجراجویی؛ نظم؛ قدردانی؛ مشارکت؛ تعلق؛ صلح؛ آسایش؛ کمال؛ ارتباطات؛ لذت؛ مشارکت؛ قدرت؛ خلاقیت؛ شناخت؛ خانواده؛ خویشاوندی؛ آزادی؛ احترام؛ امنیت؛ هماهنگی؛ صداقت؛ ایمنی؛ مزاح؛ معنویت یا خدا؛ استقلال؛ اعتماد؛ اتحاد؛کار.

شما ممکن است برخی از لغات را ببینید که احساس کنید در این لیست خیلی مهم هستند و بقیه چندان در زندگی روزانه شما ضروری نیستید. با این وجود، ارزش هایی که برای ما محترم هستند، قسمتی از سیستم عامل ما به عنوان انسان هستند. هر فردی که در لیست مشتریان شماست، یعنی هر کسی را که فکر می کنید که باید فرصت کسب و کارتان را به او ارائه دهید، در برخی زمینه ها بسیار متفاوت از شماست.

زمانی دوست عاقلی به من نظریه ای را گفت که منسوب به آبراهام مزلو است: "زمانی که تنها چیزی که دارید یک چکش است، هر مشکلی شبیه یک میخ به نظر می آید." در بازاریابی شبکه ای، شما می بایست تشخیص دهید از چه چکشی استفاده می کنید. چکش شما شامل ارزش های شما، به خصوص مهم ترین ارزش های شماست. اگر چکش شما، مزاح، پول، سفر یا کار زیاد است، پس شما ممکن است تمایل به برخورد با همه مشتریان خود به گونه ای داشته باشید که انگار شما می توانید مشکلات آن ها را با چکش خود حل کنید.

در مورد آن فکر کنید. کسب و کار بازاریابی شبکه ای، فرصت های بسیار زیادی را به مردم ارائه می دهد. همه پول نمی خواهند، حتی اگر شما می خواهید. همه نظم در زندگیشان نمی خواهند، حتی اگر شما می خواهید. بنابراین، با هر مشتری با احترام و با پیش بینی ارزش هایش رفتار کنید. شما آنچه برای آن ها مهم است، خواهید شنید. مشکلات آن ها اغلب چیزی گمشده در زندگیشان است، مانند زمان، پول، سبک زندگی، شناخت، احترام، ارتباطات، آزادی. شما می توانید به هر کسی نشان دهید که چطور فرصت کسب و کار شما می تواند مناسب باشد.

 چیزی که همه می توانند در بازاریابی شبکه ای از آن بهره ببرند، نگاه به فرصت کسب و کار از بسیاری از زوایای مختلف است. لیستی از برخی ارزش هایی را که کسب و کار شما برای آن ها احترام قائل است، تهیه کنید. کسب و کار خود را در یک دست و مشتریان خود را در دست دیگر نگه دارید. پس به ارزش های مشتری خود گوش دهید. اگر با دقت کافی گوش دهید، خواهید فهمید که افراد کمی واقعاً از زندگیشان راضی هستند. تنهایی، فقر، بیکاری، فقدان احترام، خستگی، عدم قدرت تنها موارد معدودی هستند که مردم هر روز با آن سر و کار دارند و شما چیزی برای اشتراک با همه این افراد دارید.

بیشتر افراد ممکن است قادر به لیست کردن ارزش های خودشان نباشند، مگر اینکه در کارگاهی این ارزش ها شناسایی و توضیح داده شده باشند. با این وجود، همه می دانند چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی آن ها را غافلگیر، آزرده، نگران، ناراحت، عصبانی، آشفته یا سر در گم می کند. همه این احساسات و وضعیت های موجود، نتایج مستقیم ارزش هایی است که نادیده گرفته شده یا نقض شده اند. زمانی افراد نگران می شوند که احساس می کنند، نمی توانند اتفاقات را در زندگیشان کنترل کنند. آن ها برای کارهایی که باید برای توقف نگرانی شان انجام شود، احساس عدم قدرت می کنند. زمانی که افراد مسیر مشخصی ندارند، سر در گم هستند.

اگر نظم و ترتیب برای شما ارزش است و شما آن را ندارید، ممکن است عصبانی، سر در گم یا آزرده شوید. انتخاب کنید. در یک مقیاس بسیار کوچک، اگر نظم برای شما ارزش است و دفتر شما نامرتب است، ممکن است خوب کار کردن برای شما دشوار باشد. این به هم ریختگی، حواس شما را پرت می کند و شما احساس آزردگی می کنید. ارزش ها این گونه تأثیر دارند. ارزش ها برای احترام به تعاریف افراد از خودشان ضروری هستند.

کسب و کار هم ارزش هایی دارد. چه ارزش هایی در کسب و کار شما مناسب نیازهای هر یک از مشتریان شماست؟ شما نخواهید دانست، مگر اینکه به ارزش های آن ها گوش دهید. زمانی که تطبیق کامل بین مشتری وکسب و کارتان باشد، آن وقت است که یک آجر بیشتر به بنای محکم یک کسب و کار اضافه کرده اید، که همین سبب خواهد شد تا کسب و کارتان به اندازه کافی رشد پیدا کند.

 

  


اضافه کردن دیدگاه جدید