شناسه : 926
شنبه 12 خرداد 1397 ساعت 12:03 2018-6-2 12:03:53
در بخش قبلی، 4 حوزه از 9 فعالیت کلیدی لازم برای ساخت و تغییر راهبرد مورد بررسی قرار گرفت، در این بخش به بررسی 5 حوزه بعدی خواهیم پرداخت.
بررسی فعالیت های راهبردی برای ساخت کسب و کار بازاریابی

خلق راهبرد موفقیت برای کسب و کار بازاریابی شبکه ای(بخش چهارم)

در بخش قبلی، 4 حوزه از 9 فعالیت کلیدی لازم برای ساخت و تغییر راهبرد مورد بررسی قرار گرفت، در این بخش به بررسی 5 حوزه بعدی خواهیم پرداخت.

در بخش قبلی، 4 حوزه از 9 فعالیت کلیدی لازم برای ساخت و تغییر راهبرد مورد بررسی قرار گرفت، در این بخش به بررسی 5 حوزه بعدی خواهیم پرداخت:

 

مهارت های اصلی

چرا بسیاری از افراد با استعداد در کسب و کار شکست می خورند؟ البته دلایل متعددی وجود دارد. اگرچه تفاوت میان آنچه که آن ها در آن مهارت دارند و آنچه که نیاز دارند که در آن مهارت داشته باشند، دلیل بزرگی است که تقریباً توجه کافی به آن نمی شود در بازاریابی شبکه ای، مانند هر حوزه دیگری، کسب و پرورش مجموعه مناسبی از مهارت های اصلی برای موفقیت مهم هستند.

در ارتباط با مهارت های اصلی لازم برای کسب و کار خودتان، یک راه خوب برای داشتن تصویری از موقعیتی که در آن  قرار دارید انجام بازبینی شخصی است. اولین گام، درست کردن لیستی از مهارت هایی است که برای عملکرد شما مهم هستند، مانند رهبری، مربیگری، ارائه اطلاعات، گوش دادن و ثبت نام. گام بعدی، ارزیابی صادقانه از خودتان و سنجیدن کیفیت مهارت هایتان در مقایسه با مهارت هایی است که نیاز دارید.

فقط به این دلیل که ممکن است شما در برخی حوزه ها ضعف داشته باشید یا حتی کاملاً در برخی از حوزه ها مهارتی نداشته باشید، این نباید منجر به نابودی کسب و کار شما باشد. این مطلب درست است که برخی مهارت ها هستند که شما باید کاملاً خودتان داشته باشید. اما بسیاری از مهارت ها وجود دارند که می توانند از بیرون وارد شوند یا در اعضای تیم پرورش داده شوند. شخصی که در همه چیز مهارت داشته باشد نادر است، حتی اگر شما در همه چیز مهارت دارید، واقعاً زمان برای پوشش همه آن ها وجود نخواهد داشت.

زمانی که شما می دانید چه مهارت هایی نیاز به وارد شدن یا پرورش بیشتر دارند، برای اینکه ابتدا مهم ترین آن ها در نظر گرفته شود باید اولویت ها را تنظیم کنید. از خودتان بپرسید: "کدام بخش یک مهارت تأثیرات چشمگیری روی کسب و کار من خواهد داشت؟" در آن مهارت عالی شوید، یا کسی را وارد کنید که عالی است با این اقدام شاهد دستاوردهای سریع در کسب و کار خود خواهید بود.

مورد دیگر برای توجه دقیق این است که چگونه مهارت های موجود شما یا تیمتان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید، مهارت هایی که افراد دارند مهم ترین دارایی های ما هستند. اگر شما بتوانید از توانایی های که در گذشته غیر فعال بوده بهره برداری کنید، سرمایه گذاری مقرون به صرفه ای را خواهید کرد که می تواند سود فوق العاده ای را در آینده نصیب شما کند.

تمرکز فقط روی آنچه که در آن مهارت دارید آسان است. اما اگر شما حوزه های مهم کسب و کارتان را که شدیداً نیاز به توجه ویژه دارند، نادیده بگیرید، ممکن است بهترین دارایی های خود را تخریب کنید.   

 

بازار

برای کسب موفقیت حقیقی در بازاریابی شبکه ای، شما باید یک پژوهشگر در صنعت باشید. هر آنچه را که می توانید در مورد صنعت خود ، بازارهایی که در آن فعالیت می کنید و به ویژه افرادی که به موفقیت دست یافته اند، مطالعه کنید.

توسعه راهبرد کسب و کار موفق مستلزم این است که شما فقط مشتریان خود و بازارهای هدف را شناسایی کنید. بهترین فرصت های شما کجا هستند؟ یک راه خوب برای توضیح این مطلب، پرسیدن این سؤالات کلیدی است:

- مشتریان من (از جمله کسانی که ممکن است به فرصت شغلی من علاقمند باشند) چه کسانی هستند؟

- پیشنهاد مشتری من چیست؟

- مشتریان ایده آل من دنبال چه هستند؟ چه چیزی برای آن ها مهم است؟

- رقبای من چه کسانی هستند؟

- چرا مشتریان باید با من کار کنند؟

- چگونه می توانم ارزشی را برای مشتریان بالقوه خود اضافه کنم؟

- به چه "بازارهای جاویژه ای" (بخش کوچکی از بازار که بر روی یک نیاز ویژه یا یک کالای ویژه متمرکز شده است) می توانم نفوذ داشته باشم؟

هنگام توجه به یک بازار جاویژه، برای تعیین اینکه آیا ورود به آن برای شما خوب است، تحلیل زیر را انجام دهید. این تحلیل شامل موارد ذیل است:

نقاط قوت: توانایی های خود را شناسایی و مشخص کنید.

نقاط ضعف: ضعف های خود را شناسایی کنید و اینکه چطور آن ها ممکن است اگر وارد این بازار شوید، روی شما تأثیر منفی داشته باشند.

فرصت ها: فرصت های موجود را شناسایی و بیاموزید.

تهدیدها: تهدیدهای نسبت به خودتان در این بازار را از قبیل رقبا شناسایی و تحلیل کنید.

 

سیستم

یکی از چیزهایی که بازاریابی شبکه ای را منحصر به فرد می کند این است که افرادی که محصولات شرکت را خریداری می کنند، فقط مشتریان شما نیستند؛ اعضای تیم شما هم مشتریان شما هستند. این بدین معنی است که شما نیاز به اضافه کردن ارزش به تیم خود دارید، به طوری که آن ها همراه با شما موفق باشند. به خاطر داشته باشید که افرادی که به تیم شما می پیوندند، به عنوان راهنما به شما نگاه می کنند، همچنانکه نمونه ای از نحوه انجام کسب و کار را ارائه می دهید.

یک چیز بسیار مهم برای عرضه به اعضای تیمتان، سیستمی به منظور ساخت کسب و کارشان است. داشتن یک سیستم مفید و قابل تکرار، می تواند منجر به موفقیت بزرگی برای همه افراد مشغول به کار شود. بنابراین، مطمئن شوید که همه آن را به وضوح فهمیده اند. سه عامل مهم هر سیستم بازاریابی شبکه ای شامل موارد ذیل است:

1- آوردن افراد به کسب و کار؛

2- نگه داشتن افراد در کسب و کار؛

3- پرورش و تبدیل افراد عضو به راهبر.

اگر هیچ سیستم مناسبی وجود نداشته باشد یا شما به سیستم بهتری نیاز داشته باشید، بهترین کار بررسی سیستم های موجود موفق است و اقتباس از آن ها یا قسمتی از آن ها برای فعالیت اقتصادی خودتان است.

چرا داشتن یک سیستم قوی مناسب بسیار مهم است؟ این سیستم شماست که به شما اجازه می دهد سود باقیمانده واقعی را توسعه دهید. شما نباید مرکز درآمدزایی باشید. در عوض، شما نیاز به سیستمی دارید که رشد پیوسته را تضمین کند.

 

واسطه های کلیدی

زمان زیادی صرف توسعه راهبردی در مورد نحوه مؤثرتر در راه انداختن کسب و کارها شده است. در حالی که از دست دادن دیدگاه سایر طرفینی که متأثر از آن هستند، آسان است. اما انجام این کار اشتباه است. نه تنها آن ها تحت تأثیر تصمیمات ما هستند، بلکه اقدامات آن ها به نوبه خود روی ما تأثیر می گذارد. واسطه های کلیدی شما ممکن است شامل یک یا چند مورد ذیل باشد:

- خانواده

- بانکداران

- حسابدار

- وکیل

- مشتریان

- اعضای تیم

- رهبران کلیدی

- مدیریت شرکت

- جوامع محلی

این مهم نیست که واسطه های کلیدی شما چه کسانی هستند، مهم ایجاد طرحی برای هر فرد است که رابطه بُرد-بُرد را ترویج دهد. شما به این افراد نیاز دارید که طرف شما باشند! اینجا تمرین ساده ای برای کمک به شما طراحی شده است:

لیستی از همه افرادی که تحت تأثیر کسب و کار شما هستند یا خواهند بود، تهیه کنید. سپس به لیست برگردید و با علامت مثبت کسانی که در موفقیت شما سرمایه گذاری کرده اند و شما روابط برد-برد با آن ها دارید را مشخص کنید. سپس کنار اسامی افرادی که هنوز این نوع رابطه را با آن ها ندارید، علامت منفی بگذارید. برای هر فرد دارای علامت منفی، یک طرح واقع گرایانه ویژه ایجاد کنید تا راهبرد شما را قبول کند. طرح خود را اجرا کنید و با نظارت دقیق روی آن ادامه دهید.

هنگامی که طرح هایی را برای برقراری روابط برد-برد ایجاد می کنید، به یاد داشته باشید که وقتی با آن ها این کار را انجام می دهید، در حال تقویت رابطه مثبت هستید و آن را محکم تر و در نتیجه مفیدتر برای همه افراد مشغول به کار می کنید. اما اگر زمانی که نیاز است، طرحی را ایجاد نکنید یا انجام آن را نادیده بگیرید، آنگاه شما یک رابطه منفی را تقویت کرده اید. چراکه اغلب واسطه های کلیدی شما افرادی با قدرت تأثیر قابل توجهی روی کسب و کار شما هستند. مطمئن شوید با قبول نتایج مثبت و منفی، با تلاش مراقب آن ها هستید.

 

منابع مهم

ایجاد یک کسب و کار موفق مستلزم سرمایه گذاری منابع متعددی است که ترکیب آن ها متفاوت خواهد بود، که این تفاوت بر اساس حوزه تلاش و آنچه که متصدیان فراهم می کنند، خواهد بود. در بازاریابی شبکه ای، منابع لازم شامل زمان، پول، تجهیزات، مکان، تخصص و بسیاری چیزهای دیگر می شود. کسب و کاری که در آغاز، هر یک از منابع لازم به مقدار کافی در آن موجود باشد، نادر است. برای اکثر ما، واقعیت این است که ابتدا ما روی مهم ترین منابع تمرکز می کنیم، سپس بقیه را همین طور که ادامه می دهیم، به دست آورده و توسعه می دهیم.

مانند یک دستور العمل آشپزی با مواد لازم، افزودن منابع صحیح می تواند کل غذا را واقعی و دلچسب به نظر برساند. چیز گران یا فانتزی لازم نیست، فقط باید صحیح باشد.

 

نتیجه گیری

اکنون شما همه 9 فعالیت کلیدی را تکمیل کردید و آماده ارائه یک راهبرد واضح و قوی برای موفقیت هستید که به شما اجازه می دهد به طور کامل از دارایی های قابل توجه در اختیارتان استفاده کنید. همانطور که احتمالاً متوجه شدید، تنها مرور این 9 کار به شما بدنه ای از مصالح خوب سازمان یافته را می دهد. تمام آنچه هم اکنون برای انجام نیاز دارید، وفق دادن آن با کسب و کار بازاریابی خاص شماست.

آخرین نکته: اجازه ندهید وقت شما صرف این 9 کار شود؛ این مهم نیست که شما چقدر موفق هستید یا چه مدتی است که کسب و کار را شروع کرده اید. برای رسیدگی به موضوعات بارها برگردید. تفکر جدید برای تغییر ایجاد کنید و همیشه اطمینان حاصل کنید از اینکه کسب و کار بازاریابی شبکه ای شما، بهترین بازتاب ممکن از شما و توانایی های شماست.

 


اضافه کردن دیدگاه جدید