شناسه : 93
دوشنبه 3 آبان 1395 ساعت 14:40 2016-10-24 14:40:47
در اینجا به هشت عاملی که در طراحی یک طرح بازپرداخت مهم هستند به ترتیب اهمیت اشاره می کنیم
در اینجا به هشت عاملی که در طراحی یک طرح بازپرداخت مهم هستند به ترتیب اهمیت اشاره می کنیم

در اینجا به هشت عاملی که در طراحی یک طرح بازپرداخت مهم هستند به ترتیب اهمیت اشاره می کنیم:

1.     آیا توضیح طرح به راحتی صورت می گیرد؟
یکی از نکات مهم این است که توضیح طرح به سادگی صورت گیرد. آیا شما می توانید به توزیع کننده بفهمانید که از طرح چگونه می تواند درآمد کسب کند. توضیح طرح درآمدی را به حرکت یک آسانسور تشبیه می کنیم که قرار است 6 طبقه به سمت بالا حرکت کند. از زمان بسته شدن در شروع می شود تا طبقه آخر! در نهایت شما باید توانسته باشید توجه فرد را جلب نمایید
 
2.     آیا طرح شرکت کنندگان جدید را به خود جذب می کند؟
این مسئله کمی سخت می باشد چون اکثر طرح های جذاب غیر قانونی هستند. پیشنهاد آنها مقدار زیادی پول در ازای مقدار کمی فعالیت می باشد آنها در حقیقت یک دسیسه واقعی می باشند. این طرح ها در ظاهر آسان به نظر می رسند و در پایان بازندگان حقیقی از خود بجای می گذارند. یک طرح باید ابتدا بر اساس اصول قانون طراحی گردیده و در مراحل بعد دارای یک محصول و پتانسیل پرداخت جذاب باشد.
 
3.     آیا طرح خرده فروشی را تشویق می کند؟
یکی از مسائل اساسی در طرح ها چگونگی خرده فروشی محصولات می باشد. آیا در قیمت خرده فروشی ارائه شده محصولات باز هم رقابتی هستند؟ آیا تمامی پاداش ها و برنامه ها در جهت خرده فروشی می باشند؟ اگر می بینید تمام فشار بر روی جذب افراد می باشد، پلن را فراموش کنید! سرنوشت بدی در انتظار اینگونه طرح ها می باشد. خرده فروشی بیشتر و سود خرده فروشی بالاتر در نهایت مثمر ثمر خواهد.
 
4.     آیا طرح در جهت حفظ توزیع کننندگان تلاش می کند؟
نقطه مرزیِ حقوق توزیع کنندگان جایی است که در آن پول کافی در ازای محصولاتی که می خرند یا می فروشند پرداخت شود. یکی از نکات مهم در این زمینه مقدار خرید ثابت ماهیانه برای واجد صلاحیت شدن دریافت پورسانت ها می باشد. امروزه این نکته مهمترین موضوع رقابتی در عرصه بازاریابی شبکه ای می باشد. برای اکثر توزیع کنندگان شرکت شما اگر ماهیانه بتواند 250000 تومان فراهم کنند آنها هرگز شما و شرکت را رها نمی کنند.
 
5.     آیا طرح به قیمت محصولاتی که توزیع کننده می فروشد برای حفظ امتیاز رقابتی آن توجه می کند؟
قیمت بالای محصولات باعث کندتر شدن فروش آن در بازار آزاد توسط توزیع کنندگان می شود
 
6.     آیا انگیزه ای برای آموزش وجود دارد؟
یکی از هسته های اصلی بازاریابی شبکه ای آموزش می باشد که اغلب در طرخ های بازپرداخت این موضوع به خاطر محدودیت های قانونی نادیده گرفته می شو. آن چیزی که به توزیع کننده در رشد رده بندی و پیشرفت کمک می کند آموزش است.
 
7.     آیا طرح به افرادی که در رده بندی بالاتری قرار دارند پاداش بهتری می دهد؟
افرادی که در سطح بالاتری قرار دارند انتظار دریافت پاداش از لایه های بیشتری در عمق را دارند. در غیر این صورت تظمینی برای ادامه فعالیت آنها وجود ندارد
 
8.     آیا طرح با دقت مورد مطالعه، تحقیق و پژوهش قرار گرفته است؟
یکی از بزرگترین مشکلات امروزی بازاریابی شبکه ای کپی کردن از طرح های شرکت های بزرگ برای راه اندازی شرکت های تازه تاسیس می باشد. البته تاثیرات بلند مدت این عمل به خوبی شناخته شده نیستند. شاید در ابتدا موفقیت های خوبی بدست آید اما در ادامه دردسر ها شروع می شوند. بسیاری از شرکت های موارد اشاره شده در بند های بالا را نادیده می گیرند و به روی طرحی که توسط شخص دیگر و برای یک شرکت دیگر طراحی شده پافشاری می کنند دریغ از آنکه مشکلات بسیاری می تواند به همراه داشته باشد.

دیدگاه ها

با سلام
من یک نت وورکر هستم و با اینکه حدود یکسال است به این کار مشغول هستم . اما هنوز با طرح های درامد زایی شرکت بیز مشکل دارم . به اجبار و با تشویق واهی ما را مجبور به خرید میکنند. و با بالارفتن درامد افرادی که توانایی خرید بالایی دارند انها پولدارتر میشوند و نهایتا من که از بضاعت مالی بالایی برخوردار نیستم و پول زیاد ندارم باز هم فقیر میمانم زیرا انها لول خود را با خرید و پول بالاتر میبرند و منکه قدرت خرید بالا ندارم دیگر از ان سازمان حتی نسل یک و دو یا نسل س ه خودم که من انها را وارد کردم سود نمی برم . لطفا رسیدگی کنید.
خدا یاور شما باشد.

اضافه کردن دیدگاه جدید