مقالات
درصد بالایی از افرادی که جذب حرفه بازاریابی شبکه ای می شوند، در ابتدای کار انرژی و هیجان بالایی را دارند. این افراد می خواهند خودشان زمان، محل و چگونگی انجام کار مورد علاقه شان را انتخاب کنند و بر روی چیزی که به دست می آورند، کنترل داشته باشند.
همانگونه که از موضوع بحث مشخص است دو نوع دسیسه هرمی وجود دارد، یک دسته از آنها که به وضوح خصوصیات و ویژگی های طرح هرمی را از خود به نمایش می گذارند و به سادگی قابل تشخیص هستند و دسته دیگر دسیسه های هرمی نهان که در ظاهر آثاری از یک طرح نامشروع در آن دیده نمی شود.
در بازارهای رقابتی که امروزه در حال رشد می باشند شرکت های فروش مستقیم بر روی استعدادهایی که دارای مزیت رقابتی هستند متمرکز می شوند.
امروزه کسب و کارها هزینه های بسیاری صرف تولید دفترچه های راهنمای محصول می کنند زیرا معتقدند که در تصمیم گیری خریداران برای خرید بسیار تاثیرگذار بوده و پولی که در این رابطه هزینه می کنند، به عنوان سرمایه گذاری تبیلغاتی تلقی می شود.
در شرکت های مطرح و قانونی بازاریابی شبکه ای در سطح دنیا، توزیع کنندگان شرکت، محصول را از شرکت به قیمت عمده خریداری می کنند و با قیمت خرده فروشی به مصرف کننده نهایی می فروشند؛ بنابراین از تفاوت قیمت عمده فروشی و خرده فروشی بهره مند می شوند. این درحالی است که توزیع کننده قادر به تشکیل گروه فروش و کسب درآمد ناشی از فروش این گروه نیز است. 
طرح پونزی یک سرمایه گذاری فریبکارانه می باشد. در این ترفند سود هایی که به سرمایه گذاران برگردانده می شود از بهره های متعارف به طرز غیر عادی بالاتر است. این طرح سودی که به سرمایه گذاران پرداخت می کند را از پول خودشان یا از پول دیگر سرمایه گذاران بر می دارند تا از یک سودی که از فعالیت اقتصادی واقعی بدست آمده باشد.
تمرکز مشتری مداری بیشتر منجر به گفتگوی مستقیم جهت فروش قوی تر می شود
یک تجربه خرید ساده و شخصی، تجربه ای است که مصرف کننده به احتمال زیاد تکرار می کند.
41 درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی عقیده داشته اند که شرکت های MLM در توصیف شرایط کاری برای دستیابی به موفقیت مالی، آنها را گمراه کرده اند.
بازاریابی تلاش برای بدست آوردن سهم تمام جامعه نیست، بلکه بایستی بخش خاص یا زیرمجموعه ای از بازار را مورد هدف قرار داد.
بازاریابی تلفنی نوعی بازاریابی مستقیم است، به این معنی که شرکت ها به جای استفاده از نوعی رسانه های جمعی برای دسترسی به مصرف کنندگان، از طریق پست، تلفن، پست صوتی یا ایمیل با مصرف کنندگان تماس می گیرند.
افراد در صورت کار در یک شغل غیر از بازاریابی یا فروش مستقیم می توانند درآمد بیشتری بدست بیاورند و از علت های موفقیت و کسب درامد مناسب، داشتن مهارت های رفتاری و فن بیان افراد است.
هربالایف (Herbalife) شرکت بازاریابی چندسطحی آمریکایی است، که در زمینه فروش محصولات مراقبت‌های شخصی، مکمل‌های غذایی، داروهای کنترل وزن، محصولات مراقبت از پوست و مکمل‌های ورزشی فعالیت می‌نماید.
آنچه از آمارهای فعلی MLM مشخص است این است که نسبت افرادی که از بازاریابی چند سطحی درآمد مناسبی کسب می کنند کم است. به نظر می رسد حتی حقوق واقعی تر نیز برای اکثر افراد دور از دسترس نیست.
حقیقتی که پشت موفقیت ها و افتخارات کسب و کارهای MLM وجود دارد بسیار متفاوت است و نکته بسیار قابل تامل این است که بیشتر خانم هایی که وارد این تجارت می شوند دچار شکست شده و بعد از مدت زمان زیادی از سیستم جدا می شوند.
هدف از بازاریابی برآورده کردن نیازهای مشتری و رسیدن به سود است. یکی از محبوب ترین و مناسب ترین نوع بازاریابی در عصر حاضر، بازاریابی دیجیتال می باشد که تفاوت های زیادی در روش های انجام بازاریابی یک محصول ایجاد کرده است.
پس از معرفی 100 شرکت برتر فروش مستقیم در سال 2019 که در سایت فروش مستقیم اطلاع رسانی گردید. در این مقاله به معرفی شرکت اول این لیست یعنی Amway می پردازیم.
 
بازاریابی مخاطب سفارشی سبب می شود تا شما بازار هدف خود را بصورت دقیق تعیین کنید. به عنوان مثال مردان در یک رنج گروه سنی از یک منطقه مشخص و در یک شهر معین که می توانند ازنوع خاصی از محصول شرکت که تقاضا در آنجا بیشتر است استفاده کنند. 
انتها123456
 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها