بازاریابی همهمه ای(Buzz Marketing)

بازاریابی همهمه ای(Buzz Marketing)
تاريخ:بيست و نهم شهريور 1399 ساعت 09:09   |   کد : 1007   |   مشاهده: 331
این روش سبب می شود تا افرادی که جز مشتریان وفادار هستند و یا حتی یکبار هم اسم شرکت، محصول و .. را نشنیده اند، تحت تاثیرقرارگیرند.
بازاریابی همهمه ای به ایجاد همهمه در مورد یک برند، خدمات یا محصول در بین افرادی که درون بازار هدف هستند گفته می شود. این روش سبب می شود تا افرادی که جز مشتریان وفادار هستند و یا حتی یکبار هم اسم شرکت، محصول و .. را نشنیده اند، تحت تاثیرقرارگیرند.
متخصصان بازاریابی که بر روی این روش متمرکز هستند با تبلیغات خود سبب می شوند که صحبت درباره محصول یا خدمات شرکت در بین گروه های کوچک دوستان و همچنین شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توئیترو ... پخش شود. 
مفهوم بازاریابی همهمه ای سال هاست که وجود دارد. به عنوان مثال سیرک ها از رژه های خیابانی صبحگاهی استفاده می کردند تا مشتریان بالقوه را در مورد آنچه فیل ها و دلقک هایشان در هنگام اجرای شبانه شان انجام می دهند ، مطلع کنند. گشت و گذار توسط حیوانات منجر به گپ و گفت در بین ساکنان شهر شد و به راحتی بلیط سیرک به فروش می رسد. قبل از تلویزیون و اینترنت، سرگرمی های سیرک توانایی بازاریابی نمایشی خود را فراتر از چند پوستر به نمایش می گذاشته اند. 
مثال دیگر این نوع بازاریابی، اقدامات انجام شده شرکت تولید عسل در یکی از ایالات امریکا در محیط دانشگاه بوده است. این شرکت با نمایش های از پیش تعریف شده توسط عروسک های بزرگ خرس و پخش موسیقی و ارائه بسته های عسل به دانشجویان توانست خرید 5 سال عسل شرکت را تضمین کند و با این نوع از تبلیغات حتی دانشجویان سال های بعد که در آن روز هم در دانشگاه حضور نداشته اند هم جز مصرف کنندگان این شرکت شدند. این یک نمونه از تبلیغ به صورت شهودی(فیزیکی) توسط بازاریابی همهمه ای می باشد. امروزه با وجود شبکه های اجتماعی و انواع رسانه ها، بازاریابی همهمه ای ساده تر و با هزینه کمتری انجام می شود.
کسانی که در این حوزه فعالیت دارند به طور مداوم می پرسند: چگونه می توانیم مصرف کنندگان خود را وادار کنیم که در مورد محصولات خود صحبت کنند؟
بازاریابی از طریق شبکه های مجازی بسیار مورد توجه متخصصان بازاریابی همهمه ای است بطوریکه برخی از شرکت ها خود صفحات، وبلاگ و حتی رسانه اجتماعی برای انجام بازاریابی ایجاد نموده اند. 
یکی از موثرترین راه های این نوع از بازاریابی استفاده از افراد تاثیرگذار و شناخته شده می باشد(اصطلاحا اینفلوئنسرها). مردم این افراد می شناسند و این افراد تمایل زیاد جهت تاثیرگذاری بر دیگران دارند. این افراد دارای کانال و صفحات شخصی در شبکه های اجتماعی و وبلاگ می باشند. این افراد به دلیل شخصیت و تأثیرگذاری، مورد توجه قرار می گیرند.
اگر بازاریابان کار خود را به درستی انجام داده باشند و این پذیرندگان اولیه تجربه خود را از یک محصول جدید به اشتراک بگذارند، در حالت ایده آل ، با شنیدن بیشتر افراد در مورد محصول و خدمات، تاثیر پذیری تبلیغات در میان افراد رشد می کند.
در شرکت های فروش مستقیم با ایجاد کمپین های بزرگ و تبلیغات گسترده هنگامی که بازاریابی گرم و دهان به دهان انجام می شود مشتریان مصرف کننده محصول یا خدمت بدلیل وجود اگاهی نسبی  یا  کلی در مورد ویژگی های محصول اطمینان بیشتری کرده و در نتیجه پذیرش محصول یا خدمت ساده تر می شود.
گفتن این نکته بسیار حائز اهمیت است که بازاریابی همهمه ای را نباید با بازاریابی هیجانی(جو گیرمارکتنیگ) اشتباه گرفت. این بازاریابی بیشتر در مفهوم رسانه ای آن به معنای بمباران خبری و ایجاد جریان می باشد بطوریکه افراد حداقل دربازه های زمانی کوتاه در مورد برند ومحصول مورد نظر شما اطلاعاتی را دریافت می کنند.
منبع:

https://www.marketing-schools.org/types-of-marketing/buzz-marketing.html

http://mlmbook.ir/News/1/1007
Share

برچسب ها :  بازاریابی شبکه ای
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها