بازاریابی مکانی(Location Base Marketing)

بازاریابی مکانی(Location Base Marketing)
تاريخ:بيستم مهر 1399 ساعت 10:58   |   کد : 1008   |   مشاهده: 149
طبق آمارهایی که در آمریکا منتشر شد مشخص گردید 33 درصد مشتریان برندها بعد از استفاده از خدمات و محصولات آنها، دیگر حاضر به استفاده دوباره نیستند.
طبق آمارهایی که در آمریکا منتشر شد مشخص گردید 33 درصد مشتریان برندها بعد از استفاده از خدمات و محصولات آنها، دیگر حاضر به استفاده دوباره نیستند. در این تحقیق مشخص شد که 74 درصد از مشتریان بعد از فرآیند خرید دشواراز شرکت، محصول و خدمات خود را تغییر می دهند.
برخی از شرکت ها این وضعیت و نارضایتی مشتریان را نادیده می گیرند و همین امر سبب  می شود که دچار ریزش مشتری شده و بازار آنها روز به روز کوچکتر شود. امروزه بسیاری از ابزارهای تحلیل رفتار مشتری ابداع شده است ولی با این وجود بازاریابی مکانی امکاناتی را فراهم می آورد که در ذیل به تفسیر آنها می پردازیم.

شخصی سازی
90درصد مصرف کنندگان محصولات و خدمات این نکته را اظهار می کنند که شخصی سازی استفاده از برند را دلپذیرتر می کند. بازاریابی مبتنی بر مکان می تواند سطح شخصی سازی را تغییر دهد. 
به طور مثال وقتی مشتری وارد فروشگاه یک برند معروف می شود و کفش های تنیس را نگاه می کند می تواند QR کد موجود بر روی کفش را اسکن کرده(توسط تلفن همراه خود) و موقعیت زمین های تنیس و سایر تجهیزات این ورزش که بازار هدف استفاده کنندگان این نوع کفش هستند و دارای اعتبار بسیاری در این کسب و کار هستند را بر روی گوشی خود مشاهده کند، با این کار هم بازاریابی کفش از طریق درج اطلاعات فنی کفش بر روی موبایل انجام شده و هم بازاریابی خدمات ارائه دهنده زمین های تنیس و ...  . 

 حفظ حریم شخصی
امروزه موضوع حریم شخص یکی از دغدغه های مصرف کنندگان می باشد. بازاریابی مبتنی بر موقعیت سبب می شود که اطلاعات به صورت یک طرفه به دست مشتری برسد واطلاعات شخصی فرد وارد پایگاه های داده نشود. 
یک نمونه از این مثال تکنولوژی بیکن(Beacons) می باشد که با استفاده از بلوتوث اطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. این اطلاعات به این نحو است که شما در اتوبان هنگامیکه به بیلبرد تبلیغاتی نزدیک می شوید صوت تبلیغ از طریق بلوتوث بر روی باندهای خودرو شما پخش می شود( گاهی اوقات این تبلیغات به صورت کلیپ تصویری نیز می باشد).
 بازاریابی مکانی فقط بر پایه QR Code و فناوری NFC نمی باشد. حصار جغرافیایی (World ) و WiFi نمونه های دیگر این بازاریابی نیز هستند.
با استفاده از این نوع بازاریابی افرادی که در زمینه بازاریابی شبکه ای نیز فعالیت می کنند می توانند با توجه به بازار هدف محصولات خود و یک سری از فعالیتها را برای فروش بیشترانجام دهند.

این فعالیتها می تواند موارد زیر باشد:
- نمایش موقعیت دفتر فروش محصولات بر روی گوگل مپ یا دیگر نرم افزارهای موقعیت یابی
- ارائه توضیحات لازم در مورد محصول و خدمات بر روی نقشه
- ساخت QR کد محصولات (لینک خرید) و یا توضیحات خدمات و انجام تبلیغات محیطی 
- ارائه تبلیغات بر روی WiFi اماکن شلوغ (مخصوصا در جاهایی که اینترنت رایگان ارائه می شود).
- ارائه کاتالوگ محصولات با استفاده از تکنولوژی NFS 

منبع:
https://learn.g2.com/location-based-marketing-examples

http://mlmbook.ir/News/1/1008
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها