تاکتیک های بازاریابی موثر

تاکتیک های بازاریابی موثر
تاريخ:بيست و هفتم مهر 1399 ساعت 16:27   |   کد : 1009   |   مشاهده: 272
تاکتیک های بازاریابی موثر طی سال های مختلف دچار تغییرات بسیاری شده است. این تغییرات ناشی از رشد شبکه های اجتماعی، تغییر ذائقه مشتریان، تفاوت نسلها، رشد هوش مصنوعی و ... می باشد.
تاکتیک های بازاریابی موثر طی سال های مختلف دچار تغییرات بسیاری شده است. این تغییرات ناشی از رشد شبکه های اجتماعی، تغییر ذائقه مشتریان، تفاوت نسلها، رشد هوش مصنوعی و ... می باشد.

فرآیندهای قدیمی بازاریابی به آرامی از بین می روند و جای خود را به روش های نوین بازاریابی      می دهند. 

در سال 2020 با پیشرفت تکنولوژی و ساخت نرم افزارهای پیشرفته افراد باید روش ها و تاکتیک های بازاریابی خود و مجموعه را تغییر دهند.

برخی از این تاکتیک ها به اختصار در ذیل توضیح داده شده است:

1- پخش ویدئوهای تبلیغاتی زنده

این نوع بازاریابی بدلیل افزایش بازدید از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توئیتر و ... بصورت فزاینده در حال پیشرفت است. نکته مهم این بازاریابی این است که محصولات مورد عرضه شما مناسب این نوع از بازاریابی باشد.

2- محتوای هوشمندانه

به کارگیری محتوا هوشمندانه در تبلیغات، مقالات و جلسات معرفی و ارائه محصول می تواند فروش شما را تا 70 درصد افزایش دهد. این محتوا می تواند شامل مطالب به روز محصول ، فواید استفاده از محصول، درک شرایط جامعه هدف و مشتری و ... باشد.

3- استفاده از مخاطبان

شما همواره باید مشتریان و مخاطبان خود را در فروش در نظر بگیرید. یک قانون نانوشته در بازاریابی وجود دارد که افراد همگام ارائه کار اگر فقط تمرکز خود را بر روی محصول خود بگذارند مشتری خود را از دست می دهند.

4- بهینه سازی نرخ کلیک (سئو سایت فروش)

این نوع تکنیک مخصوص کسب و کارهایی است که دارای سایت فروش می باشند. یک کسب و کار آنلاین به هیچ عنوان نباید از بالابردن سئو سایت خود غافل شود. در مورد سئو مطالب بسیاری وجود دارد که در مقالات دیگرتوضیح خواهیم داد.

5- بازاریابی مجدد(Remarketing)

پیدا کردن مشتری جدید بسیار پرهزینه تر از ترغیب مشتریان قدیم به خرید مجدد است. افراد می توانند با استفاده از نرم افزارهای ساده CRM و بازاریابی مجدد، مشتریان قدیم خود را از وجود محصولات جدید شرکت آگاه کنند.

6- استفاده از افراد شناخته شده در شبکه های مجازی

استفاده از افراد شناخته شده در شبکه های اجتماعی می تواند حس استفاده از محصول را برای بازار هدف شما دلپذیرتر کند. این افراد دارای سطح های مختلفی از دنبال کننده ها(Followers) هستند که  می توانند با دریافت مبلغی ناچیز(نسبت به هزینه تبلیغات بیلردی و تلویزیونی) محصول شما را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنند.

7- استفاده از انواع بازاریابی ها

هرگز برای بازاریابی محصول خود به یک نوع از بازاریابی اکتفا نکنید. مشتریان هدف شما می توانند گروهی ازافراد یا شرکت ها باشند که شاید شما حتی فکر آن را هم نمی کرده اید بنابراین هر روز بدنبال بازارهای هدف جدیدی باشید.

8- بهینه سازی و به روزرسانی وب سایت

هر روز قیمت های وب سایت خود را به روز نگه دارید و مطالب به روز را در آن قرار دهید. در مورد بهینه سازی باید توجه داشته باشید که وب سایت شما بتواند بر روی پلتفرم های تلفن همراه، تبلت و رایانه قابلیت پاسخگویی(Responsive) داشته باشد.

9- فیلم های آموزشی 

بر روی وب سایت های پربازدید فیلم های آموزشی ایجاد کنید. این کار سبب می شود که شما غیرمستقیم محصول خود را تبلیغ کنید.

10- سرمایه گذاری در تحقیقات

بطور مستمر  به تحقیق  در ارتباط با  محصولات خود بپردازید. اینکار باعث می شود که هم اطلاعات شما به روز شود و هم از محصولات به روز دنیا آگاه شوید. 

این 10 تاکتیکی در بالا از آنها نام برده شد فقط تعدادی از تاکتیک های موثر بازاریابی در سال 2020 بودند، شما می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود به این موارد اضافه کنید و آنها را ارتقاء دهید.

منبع:

https://www.convinceandconvert.com/digital-marketing/marketing-tactics/

 

http://mlmbook.ir/News/1/1009
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها