آمارهای شگفت انگیز تجارت MLM در سال 2020

آمارهای شگفت انگیز تجارت MLM در سال 2020
تاريخ:بيست و ششم آذر 1399 ساعت 14:05   |   کد : 1020   |   مشاهده: 433
آنچه از آمارهای فعلی MLM مشخص است این است که نسبت افرادی که از بازاریابی چند سطحی درآمد مناسبی کسب می کنند کم است. به نظر می رسد حتی حقوق واقعی تر نیز برای اکثر افراد دور از دسترس نیست.
در مقاله زیر بررسی می کنیم که چند درصد از MLM درآمد کسب میکنند:
1. 25 درصد  از شرکت کنندگان از بازاریابی چند سطحی درآمد کسب کرده اند.
همانطور که در آمارهای کسب و کار MLM ذکر شده است، فقط یک چهارم افرادی که در بازاریابی چند سطحی شرکت می کنند موفق به کسب درآمد می شوند. از این 25 درصد، 13 درصد کمتر از 5000 دلار، 6 درصد درآمد 5000 تا 9999 دلار، 3 درصد درآمد 10 هزار تا 24 هزار دلار، 3 درصد 25 هزار دلار یا بالاتر و فقط 0.05 درصد 100 هزار دلار یا بیشتر درآمد دارند. همانطور که می بینید، شانس کسب درآمد مناسب از MLM بسیار ناچیز است.
2. 0.05 درصد از افراد اعتراف کردند که 100000 دلار یا بیشتر حقوق می گیرند.
آنچه از آمارهای فعلی MLM مشخص است این است که نسبت افرادی که از بازاریابی چند سطحی درآمد مناسبی کسب می کنند کم است. به نظر می رسد حتی حقوق واقعی تر نیز برای اکثر افراد دور از دسترس نیست.
3.    فروش مستقیم در دهه گذشته 79 درصد افزایش یافته است، اما شرکت کنندگان MLM همچنان ضرر می کنند.
دلیل اینکه فروش مستقیم بسیار زیاد شده این است که افرادی که محصول خریداری می کنند از خدمات شخصی کنار آن بهره مند می شوند. واقعیت فروشندگان از طریق MLM این است که بیشتر افراد از طریق درگیر شدن در این تجارت، درآمدی کسب نمی کنند. این می تواند به دلیل فروش محصولاتی باشد که تقاضای آنها زیاد نیست، که ما اغلب می توانیم با بررسی روند جذب مشتری MLM آن را کشف کنیم.
4. 27 درصد از کسانی که در یک مطالعه بنیاد AARP مورد بررسی قرار گرفته اند، در MLM به موفقیت رسیده اند.
52 درصد از مردم گفتند شرکتی که در آن کار کرده اند احتمال موفقیت مالی خود را نادرست معرفی کرده است. تنها حدود یک چهارم شرکت کنندگان در همان مطالعه گفتند که علی رغم تأثیرپذیری از آمار سود شرکت MLM که در ابتدا نشان داده شده بود، از بازاریابی چند سطحی هیچ سودی کسب نکرده اند. بنابراین، جای تعجب نیست که شرکت های MLM تلاش می کنند نمایندگان خود را طولانی مدت حفظ کنند.
5. حدود 99 درصد افرادی که به شرکت های بازاریابی چند سطحی می پیوندند ضرر می کنند.
این بدان معناست که فقط 1درصد از افراد سود واقعی کسب می کنند و این افراد تمایل دارند کسانی باشند که در راس هرم هستند. از آنجا که حدود 99دردصد مردم با بازاریابی چند سطحی سودی بدست نمی آورند، دشوار است درک کنیم که چرا مردم هنوز هم می خواهند با آن ادامه دهند.
این امر به شدت در تضاد با آمار پیرامون سایر مشاغل کوچک است که 39 درصد صاحبان آن می¬توانند به تدریج و به مرور زمان سود کسب کنند.
6.  طبق آمار MLM ، 997 نفر از 1000 نفر مشارکت کننده در نظرسنجی، ضرر کرده اند.
از هر 545 نفر فقط یک نفر پس از برداشتن هزینه ها، درآمد کسب می کند. از هر 1000 نفر 997 نفر اعتراف کردند که با توجه به هزینه ها ضرر کرده اند ، یعنی از هر 1000 نفر فقط سه نفر سود کسب کرده اند. فقط یک آمار دیگر که نشان می دهد اقلیت کوچکی هستند که سود می برند.
7.  90 تا 99درصد از توزیع کنندگان در بازاریابی چندسطحی فقط سالانه مبلغ 200 دلار کارمزد دریافت می کنند.
اگرچه بسیاری از شرکت های MLM مزایای درآمدی خارق العاده را تبلیغ می کنند، اما نتایج واقعی      می¬تواند ناامید کننده باشد. 
8.    1درصدعوامل برتر Amway در سال 1980 حدود 1000 دلار در سال از دست می دادند.
اگرچه این یک مطالعه تاریخی است که به دهه 1980 بازمی¬گردد و به هیچ وجه منعکس کننده روند جدید در MLM نیست، اما نتایج بسیار چشمگیر است و نمی توان آن را نادیده گرفت. 1درصد از توزیع کنندگان برتر Amway در ویسکانسین سالانه حدود 12،500 دلار سود ناخالص کسب می کنند. اما با حذف هزینه های عملیاتی، توزیع کنندگان سالانه تقریباً 1000 دلار ضرر کرده اند. این مسئله تاکنون برای بسیاری از بازاریابان مشکل ساز شده است. بنابراین، آنها نهایتا کسب و کار MLM خود را رها میکنند تا کمتر متضرر شوند.
9.  پلن های تجارت کسب و کارهای MLM معمولا با 95درصد شکست مواجهه می شوند.
میزان افرادی که در این کسب و کار شکست می¬خورند بسیار بالا است ولی شرکت ها همیشه تبلیغات و تمرکزشون بر روی افرادی است که موفق شده اند که بطور تقریبی زیر 10 تا 5 درصد از افراد می باشند.
10.    50 درصد نمایندگان Herbalife سالانه کمتر از 370 دلار درآمد کسب می کنند.
طبق گفته خود Herbalife ، 10درصد نمایندگان سالانه فقط 6،965 دلار درآمد کسب می کنند و تنها 1درصد بیش از 108،802 دلار در سال درآمد دارند. آمارهای MLM نشان می دهد که در نهایت، اکثر نمایندگان درآمد کافی برای حفظ سطح معقول زندگی ندارند.
11.    از 33000 نفر افراد مصاحبه شونده، 90 نفر به اندازه کافی برای تأمین هزینه های ساخت مشاغل خود درآمد کسب کردند.
این موضوع پس از تحقیق یکی از اعضای سطح بالا Amway به نام شیبلر کشف شد. وی دریافت که از این تعداد زیاد، فقط حدود 90 نفر قادر به پرداخت هزینه های مرتبط با رشد تجارت خود بودند. 10 درصد از افراد با استفاده از MLM موفق به درآمد بیش از 100 دلار در هفته شدند.
طبق بیانیه افشای درآمد توسط Mona Vie در سال 2007، کمتر از 1درصد از افراد پورسانت دریافت کرده اند. از این تعداد فقط ده نفر در هفته بیش از 100 دلار درآمد داشته اند.
12. طبق آمارهای مجله Fortune تنها 30 درصد از افراد موجود در فروش مستقیم به موفقیت دست پیدا کرده اند.
درآمد متوسط برای افرادی که درگیر فروش مستقیم هستند نیز مناسب نیست و نشان می دهد حقوق سالانه این افراد در حدود 2400 پوند است.
13. 42 درصد از افراد با درآمد پایین، برنامه های هرمی را به عنوان شغل دوم در نظر گرفته اند.
افراد با اشنایی حداقلی از پلن های درآمدزایی هرمی اقدام به ورود به این شرکت ها می¬کنند حال آنکه برای ورود باید با بازاریابانی که متضرر شده اند نیز مشورت کنند تا اگر قابلیت های مورد نیاز را ندارند وارد این نوع کسب و کارها نشوند. متأسفانه تعداد افرادی که می توانند از چنین طرح هایی درآمد مناسبی کسب کنند بسیار ناچیز است.
14.    آمارها نشان می دهد که 50 درصد از افرادیکه وارد کسب و کارهای MLM می شوند در سال اول از این تجارت خارج می شوند.
یک تصور غلط وجود دارد که در MLM ، شما می توانید فقط دو ماه از دستیابی به سود کل فاصله داشته باشید. غالباً، جملاتی از این قبیل و ادعای کذب زیادی اظهار میشود تا افراد را وارد مجموعه خود کنند. اگرچه MLM می تواند اعتیاد آور باشد، اما افراد تمایل دارند این واقعیت را بپردازند که در ازای سود ناچیز هزینه های خود را پرداخت می کنند و در واقعیت تا  50 درصد افراد قبل از پایان سال اول، فعالیت تجاری خود را ترک می کنند.
15. 95 درصد از افراد در طی ده سال این کار را ترک میکنند.
روند صنعت MLM نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق مردم در طی ده سال MLM را ترک میکنند. این به این دلیل است که اکثر مردم به جای پول درآوردن، ضرر می کنند و نرخ سودآوری کلی آن بسیار ناچیز است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، تقریباً نیمی از مردم معمولاً پس از سال اول خود ادامه نمی دهند.
16. شرکت های معتبر MLM تا 80 درصد اجناس بلااستفاده را پس خواهند گرفت.
اگر برای حضور در تجارت MLM مجبور هستید که موجودی اجناس خود را بالا ببرید، حتما اطمینان حاصل کنید که شرکت اجناس مرجوعی را بازپس میگیرد.  بهترین شرکت ها معمولا تمایل دارند که تا 80 درصد موجودی مصرف نشده را از نماینده های خود خریداری کنند. در ابتدای کار هرگز مبالغی را سرمایه گذاری نکنید و از تقاضای محصولات اطمینان حاصل کنید. یک انبار پر از اجناس اضافی درآمدزایی نخواهد داشت.
برای شرکت در تجارت MLM شرکتی را انتخاب کنید که محصولات مصرفی معتبری دارد طبق آمارها محصولات سلامتی یک چهارم، محصولات مراقبت در منزل و خانواده 6/22 درصد و مراقبت شخصی 2/18 درصد از کل فروش محصولات و خدمات MLM را دربر می گیرند.

http://mlmbook.ir/News/1/1020
Share

برچسب ها :  بازاریابی شبکه ای
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها