دلایل عدم موفقیت در بازاریابی چندسطحی

دلایل عدم موفقیت در بازاریابی چندسطحی
تاريخ:هشتم دی 1399 ساعت 09:57   |   کد : 1029   |   مشاهده: 296
افراد در صورت کار در یک شغل غیر از بازاریابی یا فروش مستقیم می توانند درآمد بیشتری بدست بیاورند و از علت های موفقیت و کسب درامد مناسب، داشتن مهارت های رفتاری و فن بیان افراد است.
افراد به منزل دوست خود دعوت می شوند و در انتظار یک پذیرایی مناسب و وعده غذایی از طرف میزبان می باشند اما با یک دعوت به کار در یک شرکت فروش مستقیم چند سطحی توسط میزبان مواجهه می شوند. افراد برای اینکه در حرفه فروش کالا، یک فروشنده حرفه ای شوند باید دائما با چالش های مختلفی روبرو شوند. در وبسایت MagnifyMoney از 1049 نفر که در مدت حداقل 5 سال به فعالیت در فروش مستقیم چند سطحی پرداخته اند تحقیقی انجام گرفته و نتایج زیر حاصل شده است:
  •  بیشتر مردم در هر ساعت کمتر از 70 سنت فروش داشته اند و این کمتر از هزینه های آنها بوده است.
  • تقریبا بیشتر از 60 درصد افراد در طول این 5 سال کمتر از 500 دلار درامد داشته اند.
خانم بریتنی لایر که از نویسندگان این سایت می باشد اظهار دارد که افراد در صورت کار در یک شغل غیر از بازاریابی یا فروش مستقیم می توانند درآمد بیشتری بدست بیاورند و از علت های موفقیت و کسب درامد مناسب، داشتن مهارت های رفتاری و فن بیان افراد است. موضوعی که تمام افراد شاغل در این حرفه از آن برخوردار نیستند. در بازاریابی شبکه ای روی ضریب ورود افراد جدید به مجموعه توزیع کننده ها سود بیشتری بین افراد تقسیم می شود. بیشتر افرادی که وارد بازاریابی شبکه ای می شوند نمی توانند افراد زیادی را جذب کنند و در نهایت هزینه هایی که انجام داده اند بیشتر از سودی می شود که بدست آورده اند. در این نوع از فروش ها معمولا از افراد جدیدالورود خواسته می شود که موجودی انبار را خریدار کنند که این امر سبب پرداخت پورسانت به بالا سری های آنها می شود. و در عمل بازاریابان جدید که توانایی فروش را نداشته اند متضرر می شوند. بازاریابی چند سطحی به عنوان یک استراتژی تجاری، مشارکت کنندگان را برای رشد شبکه فروش در زیر مجموعه خود ترغیب می کند. در نظرسنجی بالا 32 درصد از افراد اذعان داشتند که برای مشارکت در این تجارت از کارت های اعتباری(به صورت اقساطی) استفاده کرده اند. افراد باید در این تجارت به شدت مراقب شرکت های هرمی غیرقانونی باشند زیرا این شرکت ها پس از مدتی دچار ورشکستگی شده و پول آنها از بین می رود.

http://mlmbook.ir/News/1/1029
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها