بازاریابی تلفنی چیست؟

بازاریابی تلفنی چیست؟
تاريخ:چهاردهم دی 1399 ساعت 09:13   |   کد : 1031   |   مشاهده: 147
بازاریابی تلفنی نوعی بازاریابی مستقیم است، به این معنی که شرکت ها به جای استفاده از نوعی رسانه های جمعی برای دسترسی به مصرف کنندگان، از طریق پست، تلفن، پست صوتی یا ایمیل با مصرف کنندگان تماس می گیرند.
بازاریابی تلفنی یکی از شکل های رایج در بازاریابی مستقیم است. اکنون نیز، در عصر دستگاه های قابل حمل اینترنتی و انتخاب های بی شمار در فناوری ارتباطات، شرکت ها به بازاریابی تلفنی خود ادامه می دهند، زیرا نتیجه می گیرند.
بازاریابی تلفنی نوعی بازاریابی مستقیم است، به این معنی که شرکت ها به جای استفاده از نوعی رسانه های جمعی برای دسترسی به مصرف کنندگان، از طریق پست، تلفن، پست صوتی یا ایمیل با مصرف کنندگان تماس می گیرند. با وجود عدم محبوبیت عمومی تماس های بازاریابی تلفنی و داشتن گزینه Do Not Call در سال 2003 در ایالات متحده، بازاریابی تلفنی همچنان به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. یک دلیل این است که بازاریابی تلفنی بسیار "قابل پیگیری" است، به این معنی که تعیین اینکه چگونه بسیاری از پاسخ های مثبت مصرف کنندگان از تماس های بازاریابی نتیجه می گیرد آسان است.
تاریخچه بازاریابی تلفنی در ایالات متحده به سال 1957 برمی گردد ، زمانی که Dial America Marketing ، Inc به طور خاص برای این منظور تاسیس شد. در اواسط دهه 1970 ، بازاریابی تلفنی توسط شرکت های بزرگ تراشه های آبی مانند GE و Bank of America مورد استفاده قرار گرفت. Dial America Marketing Inc همچنین مجله ها را از طریق تلفن می فروخت و هنگامی که اینترنت برای اولین بار در خانه های آمریکایی مورد توجه قرار گرفت، این شرکت با تکنیک های بازاریابی تلفنی خود America Online و CompuServe را به بازار عرضه کرد.
اما در دهه 1990 صنعت بازاریابی تلفنی شکایات زیاد را از مصرف کنندگان دریافت کرد که قانون حمایت از حقوق مصرف کننده تلفن از 1991 مقرراتی را برای بازاریابی تلفنی وضع کرده است ، از جمله ساعات مشخصی که نمی توان با آنها تماس گرفت ، الزامات لازم برای افشای نام تجاری که از طرف بازاریاب تلفن تماس می گرفت و پایان بازاریابی ناخواسته از طریق نمابر.
رجیستری Do Not Call 2003 به مصرف کنندگان اجازه می داد درخواست کنند نام آنها از فهرست بازاریابی تلفنی حذف شود، که این امر باعث کاهش تعداد مشتریانی شد که مشاغل می توانند از طریق تلفن درخواست کنند، اما این بدان معناست که شرکت های بازاریابی تلفنی می توانند به طور کلی از آن مصرف کنندگان صرف نظر کنند.
بازاریابی تلفنی مورد بررسی و تحلیل و اندازه گیری قرار گرفته است تا جایی که محققان به خوبی یاد گرفته اند که چه چیزی مفید است و چه چیزی مفید نیست. مانند نوشتن محتوای اینترنتی موفق، بازاریابی تلفنی موفق به پرکردن مکالمه با کلمات کلیدی و عبارات کلیدی از لحظه پاسخ مشتری بالقوه بستگی دارد.
بازاریابی تلفنی که با این فرض شروع می شود که مصرف کنندگان به برخی از محصولات یا خدمات احتیاج دارند، معمولاً پرسیدن سوالی مانند "آیا هزینه برق شما زیاد است؟" موفقیت آمیز نیست. و لازم است در ابتدا توضیح داده شود که چگونه محصول یا خدمات می تواند کمک کند.
متخصصان بازاریابی تلفنی همچنین باید اطمینان حاصل کنند که مشتری بالقوه آنچه را که در اوایل مکالمه ارائه می شود، درک می کند.
برخی از تکنیک های دیگر برای بازاریابی تلفنی موفقیت آمیز مربوط به خصوصیات غیر محسوس تری مانند لحن صدا و اشتیاق است. یکی از دلایل محبوبیت هدست های تلفنی در شرکت های بازاریابی تلفنی این است که طراحی هندزفری به متخصص بازاریابی کمک می کند تا از وضعیت بدنی خوب استفاده کند و حتی از حرکات دست استفاده کند، که البته توسط مشتری دیده نمی شود اما به انتقال حس کمک می کند از اعتماد به نفس و شایستگی و کاملاً طبیعی مشتریان ترجیح می دهند با کسی صحبت کنند که دوستانه به نظر برسد و نام آنها را به درستی تلفظ کند.
گاهی اوقات بازاریابان تلفنی مرتکب اشتباهات معمول می شوند مانند اینکه خود را به شخصی که با او تماس می گیرند معرفی نکنند. افراد حداقل نامی را می خواهند که بتوانند با آن تماس برقرار کنند. اشتباه دیگر این است که یک بازاریاب تلفنی وانمود می کند کسی است که نیست. و این موضوع ممکن است به محض اینکه مشتری متوجه شود صبر او را تمام و تلفن را قطع کند.
بازاریابان موفق تلفنی باید از قبل اعتراضاتی را که مشتری ممکن است مطرح کند و نحوه برخورد با هر یک از آنها را بدانند. این امر مستلزم آن است که بازاریاب تلفنی محصول خود را به خوبی بشناسد و همانطور که واضح است، در هنگام تماس از خوردن آدامس، چیپس و ... جدا خودداری کنید.
بازاریابی تلفنی از نیم قرن پیش آغاز شده است و اگر نتیجه نمی گرفت این مدت طولانی نبود. اگرچه اکنون چالش هایی وجود دارد که قبلاً وجود نداشته است ، مانند سرویس Caller ID و Do Not Call ، اما متخصص ماهر بازاریابی تلفنی همچنان می تواند کار خود را به طور انجام دهد و با استفاده از این روش، بازاریابی مستقیم فروش خود را افزایش دهد.

http://mlmbook.ir/News/1/1031
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها