مشتری مداری به چه معناست؟ بخش دوم

مشتری مداری به چه معناست؟ بخش دوم
تاريخ:بيست و يکم دی 1399 ساعت 07:32   |   کد : 1036   |   مشاهده: 79
تمرکز مشتری مداری بیشتر منجر به گفتگوی مستقیم جهت فروش قوی تر می شود
بعد از توضیحاتی که در ارتباط با مشتری مداری در بخش اول داده شد در این بخش به ادامه نقش مشتری مداری در تجارت فروش مستقیم می پردازیم.
طبق اطلاعات سایت مجمع جهانی فروش مستقیم، سال 2020 در چندین زمینه یک سال رکورددار بود: 80 شرکت فروش مستقیم داخلی بیش از 50 میلیون دلار درآمد سالانه داشتند. 25 شرکت در مسیر رشد حداقل 100 میلیون دلاری قرار داشتند. 10 شرکت در تلاش بودند تا فروش خود را دو برابر کنند و دو شرکت - MONAT و Scentsy - بیش از 400 میلیون دلار درآمد کسب کردند.
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد هرچه یک شرکت فروش مستقیم مشتریان خود را بشناسد ، احتمال رشد آن بیشتر است. در میان 38 شرکت بررسی شده در تحقیقات QuickPulse، میزان فروش در سال 2019 به طور متوسط برای آن دسته از شرکت ها کاهش یافته است که گفته اند مشتریان خود را "اصلا" یا "تا حدودی" نمی شناسند اما به طور متوسط برای کسانی که مشتری خود را بسیار خوب می شناسند رشد کرده است.
شایعات خوب
تجربیات خوب مصرف کنندگان یک محصول ابزار بسیار قدرتمندی در تبلیغ غیر مستقیم یک محصول می باشد. شرکت ها برای تبلیغات باید هزینه های بالایی را پرداخت کنند در حالیکه می توانند با به اشتراک گذاری نظرات مصرف کنندگان به طور مستقیم و غیر مستقیم در شبکه های اجتماعی و ... حس خوب مصرف محصول را به مشتری جدید منتقل کنند. این نکته را باید فروشندگان مستقیم توجه داشته باشند که برای مشتری جدید امکان تست محصول می تواند وجود نداشته باشد و این حس را می توانند از مصرف کنندگان قبلی محصول بدست بیاورند.
Bouncer Schiro مدیر ارشد اجرایی شرکت Kynect می گوید: "از آنجا که ما همیشه یک شرکت خدماتی بوده ایم، بنابراین ما همیشه یک شرکت مشتری محور هستیم." "این در اصل سیستم اعتقادی ما بوده است که اگر بر روی مشتری تمرکز کنیم، ساخت تیم آسان تر می شود." این شرکت با شیوع کرونا تاکید بیشتری بر برگزاری جلسات و ارائه آموزش همکاران خود در زمینه موضوعاتی مانند استفاده از رسانه های اجتماعی جهت رشد کسب و کار، تشکیل تیم های فروش حرفه ای و ایجاد حس مثبت در مشتری به هنگام خرید محصول دارد.
Schiro می گوید: "همکاران ما جهت فروش بیشتر از این آموزش ها بسیار استقبال کردند.
اطلاعات جمعیتی Kynect بی نظیر است. بیش از 50 درصد آنها بالای 50 سال سن دارند."وقتی کالایی می فروشید ، باید روی مشتری خود تمرکز کنید. تقریباً نمی توانید روی فرصت تمرکز کنید. همه ما هنگام فروش استرس فراوانی داشته ایم، اما در نهایت، ما همچنان آنچه که درست است انجام می دهیم و آن را برای تجربه مشتری بهتر و در نهایت، برای همکارانمان راحت تر می کنیم. ما باید با ارائه ارزش منصفانه شما را متقاعد کنیم که در حال انجام درست کار توسط مشتریان شما هستیم. ما ارزان ترین نیستیم - هرگز نخواهیم بود - اما همیشه رقابتی هستیم و یک پیشنهاد ارزشی ارائه می دهیم. همکاران شما(زیرمجموعه) باعث نفع بیشتر شما هستند. چند نفر می توانند به طور مستقیم با شخصی که به او یک محصول ارائه می دهد در تماس باشند؟ ما انتظار نداریم که همکاران ما متخصص در زمینه آن موضوع آن کالا باشند. ما انتظار داریم که آنها متخصص ایجاد همدلی در مشتری باشند. "
وی اضافه می کند در حالی که جذب مشتری افزایش نیافته است، حفظ مشتری بیشتر شده است. وی این پدیده را به این واقعیت نسبت می دهد که بسیاری از مشتری ها وقتی از اقتصاد ما و ثبات شغل خود دلهره دارند، کمتر به تأمین کننده های کالا روی می آورند.
"از طریق رسانه های اجتماعی، تأثیرگذارهای اجتماعی(اینفلوئنسرها) و اینترنت، این جهان روز به روز کوچکتر و کوچکتر می شود. اگر روی مشتریان خود تمرکز نکنید، قطعا نتیجه آن را در صورت های مالی خود مشاهده می کنید.
در تلاش برای تشویق به رشد مشتری مداری ، Direct Selling News برنامه جدید مشتری شناختی (CCR) خود را در ماه سپتامبر معرفی کرد. یکی از جنبه های منحصر به فرد این برنامه تمایل شرکت های شرکت کننده است که توافق کردند تعداد متوسط مشتریان فعال خود را به ازای هر فروشنده مستقیم فعال تبلیغ کنند. برای بیشتر شرکت ها ، این معیار جدیدی است که ممکن است در گذشته اندازه گیری و یا تبلیغ نشده باشد. با این حال، اکنون که شرکت های فروش مستقیم در حال پردازش و انجام سفارشاتی هستند که مستقیماً از طرف مشتریان دریافت می شود، بدست آوردن تعداد مشتری به ازای فروشنده مستقیم فعال امکان پذیر است. نسبت 5 مشتری به 1 توزیع کننده باعث می شود شرکت ها دارای CCR طلایی باشند، در حالیکه نسبت 10 به 1 باعث کاهش کیفیت فروش می شود. همچنین شرکت در این برنامه کاملاً داوطلبانه است، انتشار این آمار ساده توجه ما را به این مسئله جلب می کند که به طور متوسط، توسط صدها هزار فروشنده مستقیم ، به چه تعداد مشتری واقعاً خدمات ارائه می شود.

در سال 2021 ، خرده فروشان سنتی و آنلاین نه تنها با تأثیر اقتصادی همه گیر جهانی کرونا بلکه با ترجیح روزافزون مصرف کنندگان برای یک تجربه خرید کاملا شخصی، همچنان مبارزه می کنند. صنعت ما می تواند از طریق توانایی منحصر به فرد ما در ارائه تجربه خرید که در آن شخصی سازی و راحتی از خرید است ، خود را متمایز کند - جذب مشتری وفادار ، افزایش اعتبار ما و خنثی کردن هرگونه نگرانی نظارتی طولانی سبب این امر می شود.
از زمان بروز همه گیر شدن جهانی کرونا، رکود اقتصادی ، اخراج گسترده و ناامنی شغلی و اقتصادی مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. فروش مستقیم از مزیت رقابتی برخوردار است که در کنار فرصت های "فشار جانبی" مانند Instacart ، Lyft یا Taskrabbit در نظر گرفته شود. توزیع کنندگان آموزش، منابع توسعه حرفه ای، بازاریابی دیجیتال و ابزارهایی جهت رشد تجارت مستقل خود ، همراه با ارتباط با یک فرهنگ قوی و جهانی را دریافت می کنند. شبکه توزیع کنندگان همکار. هنگامی که ما نیز در تمرکز بیشتر صنعت بر مشتری مداری تأثیر می گذاریم - به ویژه هنگامی که متوسط تعداد مشتری در هر فروشنده مستقیم شروع به رشد می کند - فرصت تجاری در این بازار رقابتی جذاب تر می شود.
فروش مستقیم به گونه ای منحصر به فرد است که نه تنها وسیله ای برای درآمد اضافی بلکه فرصتی برای ایجاد طول عمر - تجاری که بر پایه مشتری های راضی ساخته شده است می باشد. وقتی 10 ، 20 یا بیشتر مشتری ها هر هفته ، ماه یا سه ماهه محصولات را خریداری می کنند، درآمد بالقوه می تواند برای توزیع کننده عادی قابل توجه باشد که به سادگی محصولات یا خدمات شرکت را دوست دارد، تجربه خود را به اشتراک می گذارد و دیگران را برای خرید تحت تأثیر قرار می دهد. فراهم آوردن یک فرصت شغلی انعطاف پذیر برای فروشندگان مستقل و امکان استفاده از یک فرد معمولی برای استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و پشتیبانی - از جمله یک بستر تجارت الکترونیکی شخصی که در آن مشتری می تواند خرید و فروش را به راحتی انجام دهد - وضعیت را تغییر می دهد.
توجه به این نکته مهم است که مشتری مداری اثرگذار از خانه و با کارمندان شما آغاز می شود - به ویژه کسانی که در خط مقدم ارتباط با توزیع کنندگان شما هستند.
بورگارد می گوید: "ارزش پیشنهادی شما ابتدا از درون آغاز می شود." "بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که هر کارمند آنچه شما ارائه می دهید و آنچه شما را از سایر شرکت ها متمایز می کند، درک می کند. کارمندان شما اساساً استراتژی کانال ارتباطی شما را ایجاد می کنند و شخصاً با مشتری و توزیع کنندگان شما در ارتباط هستند. هنگامی که کارمندان شما ارزش پیشنهادی شما را تجسم بخشند ، تزریق آن در استراتژی بازاریابی اجتماعی ، تیم های رو به رو و در تمام ادبیات شرکت آسان خواهد بود. این ماهیت دوم می شود. این کسی هستی که هستی. "

تمرکز مشتری مداری بیشتر منجر به گفتگوی مستقیم جهت فروش قوی تر می شود - و درک آن برای توده هایی که می دانیم به دنبال امکانات درآمدی هستند که می تواند تغییری در زندگی آنها ایجاد کند، ممکن است آسان تر باشد. یک مدل کسب و کار مبتنی بر مشارکت کنندگان بیشتر که قادر است به پشتیبانی از جذب مشتری ادامه دهد به نوبه خود باعث ایجاد شرکت های قوی تر، افزایش نفوذ بازار برای برند ها و یک فرصت امیدوار کننده، موفق و پایدارتر برای کسانی می شود که تأثیرگذاری بیشتری در فروش مستقیم دارند.
بیورگارد می افزاید: "بزرگترین اشتباهی که هر شرکتی در حال حاضر می تواند مرتکب شود این است که همان کسی که هستید باقی بمانید. توجه به این موضوع برای همه ما که تلاش خود را جهت اشتراک گذاری ایده و کمک به بهبود هر یک از کسب و کارها در آینده هدایت می کنیم حیاتی است. این تغییر برای صنعت ما بسیار مهم است و به احتمال زیاد بزرگترین تحولی است که هر یک از ما تاکنون دیده ایم. همه ما در تلاشیم تا مراحل رشد فردی خود را دریابیم."
بیاد داشته باشیم که رقابت واقعی ما با مشاغل B تا C است - نه چندان با یکدیگر. بیایید از طریق این تغییر باورنکردنی به یکدیگر کمک کنیم و اطمینان حاصل کنیم که صنعت ما همان چیزی است که با محصولات باورنکردنی و فرصت های تغییر زندگی به عموم مردم کمک می کند. "

http://mlmbook.ir/News/1/1036
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها