بهترین مکان جهت فروش مستقیم سال 2020

بهترین مکان جهت فروش مستقیم سال 2020
تاريخ:بيست و نهم دی 1399 ساعت 09:41   |   کد : 1039   |   مشاهده: 455
در بازارهای رقابتی که امروزه در حال رشد می باشند شرکت های فروش مستقیم بر روی استعدادهایی که دارای مزیت رقابتی هستند متمرکز می شوند.
در داخل دفاتر کاری هیجاناتی وجود دارد و آن انرژی ناشی از کارمندانی است که می دانند سازمانشان به کجا می رود، چه چشم اندازی دارد و چگونه می توان به آن سمت حرکت کرد. به کارمندان آزادی داده می شود تا ایده های خود را به اشتراک بگذارند، برای حل چالش ها تلاش کنند، اشتباه کنند و از این تجربیات به رشد برسند. کارمندان به دنبال فرصت هایی برای شناخت یکدیگر هستند. مهمتر از مسائل گفته شده این است که به مکانی که در آن کار می کنند افتخار کنند. در بازارهای رقابتی که امروزه در حال رشد می باشند شرکت های فروش مستقیم بر روی استعدادهایی که دارای مزیت رقابتی هستند متمرکز می شوند.
شرکت ها می توانند تعامل خود را با معیارهای مختلف از جمله گردش مالی، فروش، بهره وری، سودآوری و کیفیت محصول مرتبط کنند. این مطابق با "یک دوره جدید تعامل کارمندان" است، گزارشی که توسط Quantum Workplace، یک شرکت نرم افزاری که بر روی استخدام کارمندان فعالیت می کنند، سایت اخبار فروش مستقیم(Directsellingnews.com) بار دیگر جهت اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و در نهایت احترام گذاشتن  به حقوق کارمندان همراه با Quantum Workplace همکاری کرده است. 
دکتر تاشا اوریچ : "اگر مدیر عامل ، مدیران ارشد و فرهنگ ساز از آن پشتیبانی نکنند هیچ برنامه ای روی زمین وجود ندارد که بتواند کارمندان را درگیر خود کند." 
شرکت Quantum Workplace طی تحقیقاتی که انجام داده است مشخص شده است که در سطوح بالاتر مشارکت کارمندان، مکان مناسب فعالیت سبب افزایش بهره وری و سود بیشتر شرکت می شود. مدیران ارشد می توانند با فراهم کردن محیط مناسب میزان نارضایتی کارمندان را تا حد بسیار زیادی پائین بیاورند.
طی نظرسنجی هایی که شرکت Quantum در سال های 2018 تا 2020 انجام داده است مشخص شده است که مکان مناسب باعث ایجاد فاکتورهای زیر در کارمندان و افرادی می شود که در حال انجام فروش مستقیم هستند و با مشتریان مستقیم در ارتباط می باشند:
تعهد شغلی
در شرکت های بزرگ مانند گوگل همانطور که در تصویر بالای مطلب مشاهده می فرمائید تلاش بر روی ایجاد محیط آرام و پویا می باشد تا افراد بتوانند بدون استرس و ... به فعالیت انجام دهند. افرادی که فروش مستقیم انجام می دهند باید هنگام ارائه کار به فاکتورهای رنگ پس زمینه، صدای محیط(ترجیحا آرام باشد) و ... توجه کنند.
افزایش سود 
تمرکز افراد بر روی فعالیت خود سبب می شود که سود دهی تا 70 درصد افزایش پیدا کند.
عدم ترک کار
خستگی از کار و قطع همکاری یکی از آفت های محیط هایی است که پویایی و جذابیتی برای افراد ندارند می باشد. در فروش مستقیم هنگامی که محل ارائه کار نامناسب باشد هم مشتری و هم فروشنده از فعالیت (در زمان های طولانی) خسته میشوند که سبب ترک همکاری می شود.
شرایط مکان مناسب فروش مستقیم
1- محیط آرام
2- دارای هوای مطبوع و مناسب(نه خیلی سرد و نه خیلی گرم)
3- دارای رنگ های مناسب: رنگهای قرمز دارای جذبه بالایی می باشد ولی بعد از 15 تا 30 دقیقه چشم را خسته می کند و بهترین رنگ، رنگهای سبز و آبی کم رنگ می باشد.
4-تحت هیچ شرایطی در مکان های عمومی مانند ایستگاه مترو، در اتوبوس و ... دعوت به کار و فروش محصول انجام نشود.
 

http://mlmbook.ir/News/1/1039
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها