دفترچه راهنمای محصول

دفترچه راهنمای محصول
تاريخ:بيست و هفتم دی 1399 ساعت 10:40   |   کد : 1040   |   مشاهده: 433
امروزه کسب و کارها هزینه های بسیاری صرف تولید دفترچه های راهنمای محصول می کنند زیرا معتقدند که در تصمیم گیری خریداران برای خرید بسیار تاثیرگذار بوده و پولی که در این رابطه هزینه می کنند، به عنوان سرمایه گذاری تبیلغاتی تلقی می شود.
در کسب و کارهای امروزی اصطلاح دفترچه راهنمای محصول با عناوین مختلفی مانند کاتالوگ محصول، دفتر توضیحات محصول و ... شناخته می شوند.
در قدیم دفترچه محصول بصورت کاتالوگ و بروشور چاپ می شده است ولی امروز بدلیل گسترش فضای مجازی و فروش از طریق اینترنت بیشتر دفترچه ها با فرمت PDF و محتوایی مانند فیلم، پویانمایی، کلیپ، پیکتوگراف(تصویر نوشته) و ... می باشد. اطلاعاتی که در این دفترچه وجود دارد، شامل نام تجاری، مشخصات محصول، مزیت رقابتی و ... است.
امروزه کسب و کارها هزینه های بسیاری صرف تولید دفترچه های محصول می کنند زیرا معتقدند که در تصمیم گیری خریداران برای خرید بسیار تاثیرگذار می باشند و پولی که خرج می کنند را به عنوان سرمایه گذاری تبیلغاتی می دانند نه هزینه.
مزایای دفترچه راهنمای محصول:
اطلاع رسانی

این روزها مشتری وفادار رنگ خود را از دست داده است و برای اطلاع رسانی از محصولات جدید و ویزگی های محصولات قدیمی، شرکت های فروش مستقیم سرمایه گذاری ویژه ای بر روی این قسمت انجام می دهند.آنها در صورت داشتن اطلاعات در مورد محصولات شما اطمینان خواهند داشت.
اعتباردهی به کسب و کار و محصول
دیده شدن نام تجاریف محصول و ویژگی های آن سبب بالا رفتن اعتبار می شود. هنگام انتخاب مشتری برای محصولی که با برندهای مختلف در بازار وجود دارد. محصولات و برندهایی که شناخته شده تر و به گوش مشتری آشنا شده تر باشند شانس بیشتری برای انتخاب دارند.
ایجاد تمایز
دفترچه راهنما سبب می شود که فروشندگان مستقیم با دست بازتری به ارائه محصول خود بپردازند و بتوانند راحت تر محصول خود را به فروش برسانند.
افزایش فروش
هنگام خرید مشتری هنگامیکه به تمامی جزئیات محصول شما واقف باشد امکان خرید بیشتری را دارد. دفترچه محصول سبب افزایش فروش هم برای شرکت و هم برای فروشندگان مستقیم می شود.
یادآوری محصول بدون نیاز به تبلیغ

انواع دفترچه های راهنمای محصول:
• کاتالوگ
• بروشور
• وبلاگ ها
• راهنمای خریداران(Buyers Guide)
• صفحات شبکه های اجتماعی
• وبینار
• اسناد الکترونیکی(Electronic Documents)

http://mlmbook.ir/News/1/1040
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها