ده گام برتر برای راه انداختن کمپین بازاریابی(قسمت اول)

ده گام برتر برای راه انداختن کمپین بازاریابی(قسمت اول)
تاريخ:شانزدهم فروردين 1400 ساعت 13:11   |   کد : 1061   |   مشاهده: 236
بازاریابان باید بازار محصولات خود را بشناسند. این بدین معنی است که با راه های برقراری ارتباط، رقبا، محصولات مشابه ...
1. تحقیق کنید
بازاریابان باید بازار محصولات خود را بشناسند. این بدین معنی است که با راه های برقراری ارتباط، رقبا، محصولات مشابه و ... آشنا شوند. بازاریابان باید از مشتری های خود به طور مداوم نظرسنجی انجام دهند تا اطلاعاتی را در مورد محصول و فرآیند خرید دریافت کنند. این اطلاعات می تواند شامل:
  • مدت زمان تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل
  • رقبای تجاری
  • محصولات مشابه و ... باشد.

2. داده های خود را مرتب کنید
یکی از بزرگترین عواملی که مانع پیشرفت بازاریابان می شود؛ هدر دادن وقت و انرژی برای فروش محصول به افرادی است که اصلا بازار هدف محصول شرکت نیستند. به عنوان مثال شما هیچ گاه نمی توانید چاقوهای آشپزخانه را به آرایشگاه ها بفروشید. در تقسیم بندی داده ها وقت بگذارید تا بفهمید هر بخش بازار به چه چیزی علاقه دارد و از این موارد برای متناسب سازی بازاریابی خود استفاده کنید. (شاید بتوانید به یک کارآموز فرصت کسب تجربه دهید و آنها را استخدام کنید تا برخی از داده ها را جمع آوری کند. یا اگر لازم است این کار را بسیار ارزان انجام دهید، محتوای قابل بارگذاری را در وب سایت خود قرار دهید و افراد را ترغیب به پر کردن فرم های نظرسنجی کنید. سرعت این فرآیندکند است، اما اگر محتوا به اندازه کافی خوب باشد، بسیار مؤثر خواهد بود.)
 
3. پیام های مشتریان را دریافت کنید
همه ما دوست داریم درمورد خودمان صحبت کنیم، در مورد اینکه چه مهارت هایی داریم، چه چیزهای جدیدی در زندگی ما وجود دارد، اما بقیه چقدر دوست دارند در مورد آن بشنوند؟ در مورد مشاغل شما نیز همینطور است. برای شما، ممکن است محصول شما مرکز جهان باشد، اما به طور مداوم برای افرادی که اولین بار است این محصول را می بینند ممکن است اصلا دلخواه نباشد. باید بدانید بازار شما به چه چیزهایی علاقه دارد و در حال حاضر با چه مسائلی روبرو هستند (مرحله 1 باید به این امر کمک کند). همیشه به عنوان یک مدیر(رهبر) عمل کنید. افراد مجموعه را به بحث و گفتگو درباره مشتری ها و محصولات تشویق کنید. راه حل مشکلات باشید. افراد باید بازاریابی شما را ببینند و به این درک برسند که چرا باید محصول را خریداری کنند.
 
4. تفکیک کردن
بنابراین اکنون که ما اصول را پوشش دادیم وقت آن است که کمی بیشتر در مورد رقابت خود فکر کنیم. راه برجسته بودن متفاوت بودن است. در بازاریابی هم همینطور است. افرادی که شما آنها را هدف قرار می دهید، ده ها، اگر نه صدها ایمیل از افرادی مانند شما روزانه دریافت می کنند. شما باید دریابید که چه چیزی شما را متفاوت می کند. محصول شما چه کاری انجام می دهد که هیچ کس دیگری انجام نمی دهد؟ آیا می توانید آن را به روش دیگری ارائه دهید؟ چگونه می توانید در میان جمع متمایز شوید؟ بنابراین وقت بگذارید تا رقبا، مخصوصاً خلاها(Gaps) و نقاط ضعف آنها را درک کنید و مطمئن شوید که در صورت امکان، این خلاها را در فعالیت خود پر می کنید.
 
5. تولید محتوا
بازاریابی محتوا خبر قدیمی است، اما به این معنی نیست که ارزش آن در بازار فعلی کمرنگ است. مردم دوست دارند بر روی تلفن هایشان فیلم تماشا کنند، به اینفوگرافیک نگاه کنند یا عکس ها را ورق بزنند. همچنین شما با انواع افرادی که خواندن گزارشات و مقالات را دوست دارند، مواجه می شوید. عامل مشترک این است که مردم عاشق دریافت رایگان مطالب هستند. اگر شما به مردم محتوا اعم از خنده دار، قابل تأمل، آکادمیک و... بدهید، آنگاه آنها علاقه مند به شنیدن سخنان شما می شوند. این بدان معناست که وقتی بازاریابی خود را با پیام های فروش واقعی انجام می دهید، احتمال خرید آنها نیز بالا می رود، زیرا معمولاً دوست دارند از محصولی که شما می فروشید استفاده کنند.
بنابراین شروع کنید:
  • اینستاگرام خود را با اینفوگراف های جالب پر کنید.
  • توسط متخصصان کسب و کار خود مقاله ای قابل تأمل در مورد موضوع مورد علاقه خود بنویسید.
  • وبینار خود را ایجاد کنید.

http://mlmbook.ir/News/1/1061
Share

برچسب ها :  کمپین مارکتینگ
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها