ده گام برتر برای راه انداختن کمپین بازاریابی (قسمت دوم)

ده گام برتر برای راه انداختن کمپین بازاریابی (قسمت دوم)
تاريخ:هفدهم فروردين 1400 ساعت 09:24   |   کد : 1062   |   مشاهده: 221
ممکن است فکر کنید همه این موارد را می دانید، اما در بازاریابی همه چیز روزانه تغییر می کند، بنابراین هرگز یادگیری و ...
بعد از توضیحات در قسمت اول، 5 گام دیگر برای راه انداختن کمپین بازاریابی را در این مطلب بررسی می کنیم:

6. کمپین یکپارچه
بهتر است به جای انجام چند بازاریابی به صورت همزمان، تمرکز خود را بر روی یک کمپین مناسب و با همه ابزارهای دراختیار بگذارید. هر شرکتی از نظر ابزار گزینه های یکسانی را نخواهد داشت اما بیشتر آنها حداقل چند گزینه را دارند. 
قبل از انجام هر عمل جدید به سوالات زیر پاسخ دهید:
•    آیا قبل از تبلیغات خود (در صورت لزوم) تمرین جمع آوری اطلاعات انجام داده اید؟
•    آیا پیام های پیوسته ای در کمپین الکترونیکی شما مانند توییتر، اینستاگرام و... وجود دارد؟
•    آیا می توانید یک وبینار همراه داشته باشید؟ 
•    آیا محصول جدیدی را به بازار عرضه کرده اید؟
•    وضعیت چه کسی را دنبال و پیگیری می کند؟ 
برای هر بخش از کمپین اطمینان حاصل کنید که مرحله بعدی را برای مشتریان خود مشخص کرده اید. 

7. صفحه شخصی شما
این قسمت بخشی از مرحله 6 می باشد ولی بدلیل اهمیت آن باید به طور کامل توضیح داده شود. در مورد صفحه شخصی، شما باید تصمیم بگیرید که دوست دارید برای شرکت شما باشد. آیا این یک بروشور دیجیتالی است که محصولات شما را به نمایش می گذارد یا می خواهید از آن به عنوان ابزاری برای فروش استفاده کنید، جایی که مشتریان واقعاً می توانند در آنجا خرید کنند؟ آیا این جایی است که وقت شما به عنوان بازاریاب به بهترین شکل سپری می شود؟
برخی شرکت ها می توانند در این زمینه کمک کنند، آنها می توانند تمام داده های شما را از منابع مختلف گرفته و در یک داشبورد مرکزی که می تواند به وب سایت شما راه پیدا کند، نگه دارند. این به این معنی است که اگر شما داده های زیادی را هنگام ورود افراد به وب سایت دریافت می کنید می توانید آنها را تحلیل کنید. این امکان می تواند جزئیات محصول شما، فیلم های مرتبط، بررسی محصولات را در خود نگه دارد و نمونه هایی از عناوین شما را ایجاد کند تا پیش نمایش سریعی به مخاطبان شما ارائه دهد. 
زمان بارگیری با داده های از پیش ذخیره شده بسیار سریع است و جستجوی برتر سایت به این معنی است که حتی اگر مشتری شما اشتباهی را در جستجو انجام دهد، بازهم به نتیجه ای که می خواهد، می رسد. این بدان معناست که کمتر احتمال دارد افراد قبل از خرید از سبد سفارشی شما، وب سایت شما را رها کنند.
در چند سال گذشته وب سایت شما، اگر به درستی ساخته شده باشد، می تواند یک ابزار کلیدی در فروش باشد، به همان اندازه درآمد نسبت به روش های تجارت سنتی بدست می آید.

8. برنامه ریزی و اجرا
وقتی تمام این تلاش خود را بدرستی انجام داده اید، سعی کنید به راحتی آن را هدر ندهید. تحقیقات شما باید به شما نشان دهد که چه زمانی مشتریان شما تمایل به خرید دارند.
به عنوان مثال افرادی که کارمند هستند دوست دارند بعد از ظهرها شبکه های اجتماعی خود را چک کنند و در این هنگام است که تبلیغ شما مثمرثمر خواهد بود.
بهترین کار این است که به تجزیه و تحلیل کسب و کار خود نگاهی بیندازید، زمان های مختلف را با آزمایش تقسیم کمپین ها یا توییت های متفاوت برنامه ریزی کرده و نتیجه بیشترین تعامل را بررسی کنید. نادیده گرفتن اهمیت مرحله 8 آسان است - اما فقط به این دلیل که نوشتن یک کمپین را در ساعت 5.30 عصر روز جمعه به پایان رسانده اید، به این معنی نیست که همان موقع باید آن را منتشر کنید. سخت کوشی خود را هدر ندهید.

9. مدیریت مشاوران(تیم فروش)
زمانیکه کمپین اجرا شد و منجر به فروش شد آیا شما کار خود را درست انجام داده اید؟ بله، شما تقریباً همه کارهایی را که می بایست انجام داده اید، اما هنوز تمام نشده است.
بعد چه اتفاقی می افتد؟ شما باید بدانید که توضیحات و راهنمایی های شما دقیقاً به کجا می رود؟، آیا این تیم فروشنده های شما، مشاوران رشته شما هستند؟ آیا آنها به ایمیل پیگیری احتیاج دارند یا تماس را ترجیح می دهند؟ اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که می توانید جزئیات بیشتری به آنها بدهید. اگر این کار را نکرده اند به آنها یک نسخه از تبلیغات کمپین خود ارائه دهید.

10. تجزیه و تحلیل و گزارش
این مرحله آخر کلید بهبودی فروش است. اگر بعد از کمپین تبلیغاتی بازخوردهای لازم را نگیرید، در ادامه اثربخشی کمپین شما به شدت کاهش پیدا می کند. 
موارد زیر بسیار مهم می باشد:
•    کدام مقاله در خبرنامه شما بیشترین محبوبیت را داشته است؟
•    روی چه نوع پیوندی بیشتر کلیک می شود؟(در متن؟ یک دکمه؟ یک تصویر؟)
•    چه ساعتی از روز بیشترین بازدید و کلیک را برای شما ایجاد می کند؟
•    چه کسانی محتوای رسانه های اجتماعی شما را به اشتراک می گذارد؟
•    تصمیم گیرنده صنعت شما کیست؟
•    کدام بخش از بازار شما بیشتر مشتری دارد؟
•    چه کسی در وبینار شما شرکت کرده است؟
•    کدام گزارش ها بیشتر از وب سایت شما بارگیری شده است؟
•    قوی ترین عنوان(کلمه کلیدی) برای ایمیل چیست؟
•    چرخه خرید شما چه مدت است (یعنی آیا معمولاً یک سال طول می کشد تا مخاطبان تصمیم بگیرند؟)
•    چند وقت بعد از ارائه کار باید پیگیری انجام شود؟
•    فروش ها و بازاریابی های آینده برای چه افرادی می تواند موثر باشد و برنامه ریزی شود؟

و فراموش نکنید، ممکن است فکر کنید همه این موارد را می دانید، اما در بازاریابی همه چیز روزانه تغییر می کند، بنابراین هرگز یادگیری و آزمون و خطا را متوقف نکنید.

Robyn White - مدیر بازاریابی دیجیتال 

http://mlmbook.ir/News/1/1062
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها