چرا زبان صنعت و رفتارهایی که به آن شکل می دهند باید تغییر کند؟

چرا زبان صنعت و رفتارهایی که به آن شکل می دهند باید تغییر کند؟
تاريخ:چهارم ارديبهشت 1400 ساعت 14:32   |   کد : 1064   |   مشاهده: 161
با وجود تمام چالش های سال 2020، تقریبا 80 درصد از درآمدهای شرکت های فروش مستقیم نسبت به سال 2019 افزایش پیدا کرده است، این افزایش درآمد برای 30 درصد از این شرکت ها بیش ...
فروش مستقیم در جهان رکورد زده است. با وجود تمام چالش های سال 2020، تقریبا 80 درصد از درآمدهای شرکت های فروش مستقیم نسبت به سال 2019 افزایش پیدا کرده است، این افزایش درآمد برای 30 درصد از این شرکت ها بیش از 100 میلیون دلار و حداقل ده برابر درآمد سالانه آنها بوده است.
چند شرکت خصوصی از جمله MONAT و Scentsy بیش از 400 میلیون دلار رشد کرده اند و به نظر می رسد دو شرکت eXp World Holdings و Herbalife در یک مسیر پیشرفت قرار داشته باشند. این الگوی پیشرفت به دلیل همه گیری کرونا همچنان ادامه دارد.
بازاریابی رابطه ای بدیهی است که قدرت ماندن دارد و حتی شرکت هایی که از بکار بردن نام "فروش مستقیم" طفره می روند این را می دانند. در سال 2021 برندهای معروف به الگوی فروش اجتماعی روی آورده اند تا مدل های تجاری خود را ارتقا دهند، مانند L'Oréal ، که در ماه گذشته سال 2020 سهام خرد نرم افزار Replika را خریداری کرد تا بستری برای فعال کردن فروشندگان اجتماعی در مقیاس بزرگ را از طریق تجارت الکترونیکی فراهم آورد. تجارت الکترونیکی در حال حاضر یک چهارم درآمد فروش L'Oréal را شامل می شود. 
مدیر ارشد دیجیتال مارکتینگ شرکت Lubomira Rochet گام بعدی فروش را با عنوان "اکوسیستم فروشندگان اجتماعی گروه زیبایی" توصیف می کند.
برای برندهایی مانند L'Oréal و دیگران، تجارت اجتماعی(Social Commerce) به معنای اجازه دادن به مشتریان برای خرید در سیستم عامل های اجتماعی با راهنمایی مردان و زنان است که متخصص، تأثیرگذار و نمایندگان برندها(بازاریاب) هستند.

ممنوعیت برجسته:
در دسامبر سال 2020 ، TikTok اولین پلتفرم شبکه های اجتماعی بود که تبلیغات در حوزه بازاریابی چند سطحی را ممنوع کرد و آن را با طرح های Ponzi و فعالیت های کلاهبرداری یکسان دانست. اکنون در فرهنگ تجارت، اصطلاحات "mlm" و "طرح هرمی" مترادف بکار برده می شوند. TikTok مطمئنا آخرین پلتفرمی نخواهد بود که نشر و تبلیغ فعالیت های چند سطحی را ممنوع می کند، زیرا که وعده کسب درآمد بالا در مدت زمان کم بسیار جذاب و فریبنده است.
صفحه Subreddit r / antiMLM ، که اکنون 675،000 دنبال کننده دارد، یک صفحه در فضای مجازی می باشد که افراد تجربیات خودشان را به طور مثال از دوستانی که 10 سال هیچ ارتباطی نداشته اند و به یکباره پیام هایی را دریافت می کنند و در مورد یک شغل با پتانسیل بالا صحبت می کنند، بارگذاری می شود. که نشان دهنده میزان بالا دنبال کنندگان در این حوزه دارد.
از جنبه حقوقی این موضوع ، کمیسیون تجارت فدرال در حال تلاش برای سرکوب شرکت های بازاریابی شبکه ای است که در فعالیت های کلاهبرداری شرکت می کنند. 

بی اعتمادی به برچسب بازاریابی چند سطحی به ویژه در مورد نسل جوان، بسیار رواج دارد. بنابراین باید شرکت های فروش مستقیم ماموریت، روش و نگرش های خود را طوری ایجاد کنند که جز شرکت های هرمی  تقسیم بندی نشوند. 
رایان ناپیرسکی به شرکت کنندگان در رویداد SUCCESS Partners University (SPU) 2020 گفت. "در این دنیایی که شایعه با سرعت حرکت می کند، مهمتر از اینکه ما چه کسانی هستیم و چه کاری انجام می دهیم. این است که جهان گسترده تر چگونه ما را می بیند."
ناپیرسکی در سخنرانی خود وجود عملکردهای بد را در این مدل رد نکرد و گفت: "در 25 سالی که در این صنعت مشغول به کار هستم، این امتیاز را داشتم که برخی از شگفت انگیزترین و معتبرترین رهبران تجاری را بشناسم. من همچنین تجربه معاشرت با برخی از افراد را داشته ام که خود را بسیار کمتر از پتانسیلی که آنها و مشاغلشان دارند، می دیدند. اگر آنها در طول زمان بیشتر به فکر ایجاد یک شرکت پایدار باشند، نه یک جرقه در تابلو، در واقع به ایجاد یک صنعت، اقتصاد و جهان بهتر کمک می کنند."
نویسنده SARAH PAULK  فوریه 2021

 

http://mlmbook.ir/News/1/1064
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها