طرح های هرمی Ponzi با استفاده از ارزهای مجازی

طرح های هرمی Ponzi با استفاده از ارزهای مجازی
تاريخ:اول خرداد 1400 ساعت 08:49   |   کد : 1066   |   مشاهده: 235
صدور اطلاعیه کمیسیون بورس و اوراق بهادارامریکا در مورد طرح های هرمی پانزی هشداری برای سرمایه گذاران در بازار رمز ارزهایی مانند ...
دفتر آموزش و حمایت از سرمایه گذاران در امریکا به اختصار SEC(Securities and Exchange Commission) نامیده می شود.
صدور اطلاعیه کمیسیون بورس و اوراق بهادارامریکا در مورد طرح های هرمی پانزی هشداری برای سرمایه گذاران در بازار رمز ارزهایی مانند بیت کوین و سایر رمز ارزهای مجازی است.
طرح های Ponzi
طرح Ponzi کلاهبرداری سرمایه گذاری است که به سرمایه گذاران موجود از سرمایه های جدید الورود سود پرداخت می نماید. در طرح پانزی سازمان دهندگان آن اغلب با وعده به سرمایه گذاری در فرصت هایی استنثنایی که ادعا می شود با ریسک کم یا بدون ریسک است از افراد اقدام به دریافت مبالغ زیادی می کنند. در بسیاری از این طرح ها به جای مشارکت در هرگونه سرمایه گذاری قانونی، افراد متقلب در جذب سرمایه جدید تمرکز دارند و همچنین پول برای پرداخت وعده داده شده به سرمایه گذاران قبلی و هدایت برخی از این سرمایه برای سرمایه گذاری شخصی استفاده می شود. SEC بسیاری از این موارد را مورد تحقیق و پیگرد قانونی قرار می دهد.
طراحان Ponzi هر ساله مواردی را برای جذب قربانیان جدید ارائه می دهند. آنها اغلب از آخرین نوآوری، فناوری، محصول و خدمات برای جذب و در نهایت آسیب رساندن به سرمایه افراد همانند بسیاری از کلاهبرداری ها استفاده می نمایند. این افراد به سرمایه گذاران نوید بازده بسیار بالا را در بازار جدید می دهند.
استفاده از ارز مجازی
ارزهای مجازی مانند بیت کوین اخیراً محبوب شده اند و به عنوان نوعی پول در نظر گرفته شده اند. آنها ممکن است در صرافی های آنلاین با قیمت متعارف معامله شوند.
ارزهای مجازی، از جمله دوج کوین، برای خرید کالا یا خدمات نیز معمولاً بصورت آنلاین معامله می شوند.
ما نگران افزایش استفاده از ارزهای مجازی هستیم زیرا در بازار جهانی کلاهبرداران از این ابزار برای فریب در معاملات استفاده کنند.
سرمایه گذارای در طرح های Ponzi و طرح های دیگر که در آن ارزهای دیجیتال برای تسهیل کلاهبرداری به سادگی استفاده می شوند معمولا به شکل یک معامله ساختگی(تقلبی) و یا یک پیشنهاد و ثبت نام در یک پلتفرم ساختگی می باشد. کلاهبرداران این اقدامات را به صورت مجازی انجام می دهند.
این طرح ها اغلب نویدبخش بازدهی بالایی برای ورود به سیستم هستند و مانند یک پدیده اینترنتی در حال رشد هستند.
ارزهای دیجیتال به این دلیل بیشتر در معاملات مورد اقبال کاربران قرار گرفته و کاربرد دارند که حریم خصوصی(ظاهرا) بیشتری دارد، غیر قابل رصد است، نظارت کمتری بر معاملات آن انجام می شود و مالیاتی از آنها پرداخت نمی شود. اما در مقابل مخاطرات خود را نیز به همراه دارد.

http://mlmbook.ir/News/1/1066
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها