پرداخت مالیات در فروش مستقیم

پرداخت مالیات در فروش مستقیم
تاريخ:دهم خرداد 1400 ساعت 07:22   |   کد : 1069   |   مشاهده: 154
درآمد برخی از افراد بر اساس میزان فروش آنها و نه به تعداد ساعات کار آنها تعیین می شود. این افراد به عنوان فروشنده مستقیم شناخته می شوند. گاهی اوقات ...
در متن زیر پرداخت مالیات در حوزه فروش مستقیم در کشور آمریکا را بر اساس سایت رسمی دولت فدرال بررسی می کنیم:
درآمد برخی از افراد بر اساس میزان فروش آنها و نه به تعداد ساعات کار آنها تعیین می شود. این افراد به عنوان فروشنده مستقیم شناخته می شوند. گاهی اوقات در مورد مجموعه خاصی از قوانین مالیاتی که در مورد فروشندگان مستقیم اعمال می شود بدلیل وجود جزئیات و هزینه های ناپیدا، سردرگمی ایجاد می شود.
این متن به فروشندگان مستقیم کمک می کند تا بتوانند از سودهای خود بیشترین بهره را ببرند و همزمان سهم مالیاتی خود را پرداخت کنند.
یشترین بخش از شکاف(مقدار) مالیاتی که هر ساله پرداخت نمی شود، ناشی از گزارش نکردن میزان درآمد افرادی است که در زمینه فروش مستقیم فعالیت دارند و مرتکب فرار مالیاتی می شوند. بیشتر مردم می خواهند سهم عادلانه مالیات خود را پرداخت کنند، اما بسیاری از آنها می بایست مطلع شوند که بر چه اساس و معیاری ملزم به پرداخت مالیات هستند.

تعهدات
فروشندگان مستقیم شامل هر یک از موارد زیر هستند:
 • شخصی که کالاهای مصرفی خود را در خانه یا محل کار دیگری به غیر از یک فروشگاه خرده فروشی دائمی می فروشد.
 • شخصی که محصولات مصرفی را به صورت ودیعه یا کارمزد به اشخاص دیگری که محصولات را در خانه یا محل کار خود می فروشند. عرضه می نماید.
 • شخصی که بروشور یا راهنمای خرید را تحویل و یا توزیع می کند.
فروشندگان مستقیم متغیرهای مشترکی دارند. سود آنها بیشتر از اینکه به تعداد ساعات کار اختصاص یابد به فروش مربوط می شود. انجام کار فروش محصول و خدمت براساس قرارداد کتبی بین عرضه کننده کالا و فروشنده محاسبه می شود.
قراردادهای منعقد شده بدین شکل است که با فروشندگان به عنوان کارمند برای اخذ مالیات در محاسبات رفتار نمی شود. منابع درآمدی فروشندگان مستقیم درآمد را در فرم های خاص و اشکال مختلف درآمدی که فروشنده مستقیم ممکن است نیاز داشته باشد گزارش می دهند که می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • حراج 
 • پورسانت، پاداش یا درصد درآمد دریافتی برای فروش و فروش سایر افرادی که برای فروشنده کار می کنند؛
 • جوایز، پاداش و هدایای دریافت شده از کسب و کار(شرکت)؛
 • محصولات دریافت شده بعنوان پاداش.
یک فروشنده مستقیم باید تمام درآمد دریافت شده در اظهارنامه مالیاتی را براساس فرم مشخص گزارش دهد. فروشنده ای که حداقل 5،000 دلار از مجموع کالاهای مصرفی را برای فروش در هرجای دیگر غیر از یک مرکز خرده فروشی دائمی به خریدار بفروشد، لازم است فروش را گزارش دهد.

مسائل هزینه
فروشندگان مستقیم می توانند هزینه های عادی و ضروری کسب و کار را کسر کنند. با این حال، هزینه های شروع به کار جزء هزینه های سرمایه ای است و برای اینکه فروشنده جهت کسر هزینه ها از آن بهره مند شود، بطور کامل محاسبه نمی شود.
در مجموع فروشنده می بایست به پیوست اظهارنامه مالیات بر درآمد خود، لیست هزینه هایی را که داشته اعلام نماید.

هزینه های راه اندازی ممکن است شامل هزینه های زیر باشد:
 • بررسی فرصت های مختلف فروش مستقیم؛
 • آموزش فروشنده؛
 • هزینه های پرداخت شده به شرکت برای تبدیل شدن به یک فروشنده مستقیم؛
 • خرید محصول اولیه جهت شروع به کار در شرکت.
این هزینه ها برای کسب و کارهایی که قبل از سال 2004 شروع به کار کرده اند متفاوت می باشد. (قوانین هزینه شروع کار در سال 2004 اصلاح شده است.)
از آنجا که فروشندگان مستقیم، کالا را خریداری و سپس می فروشند، ارائه مستندات موجودی محصولات در ابتدا و انتهای هر سال مشمول مالیات برای انعکاس صحیح درآمد مالیاتی ضروری است.
محصولات موجود در موجودی کالاها عبارتند از:
 • کالاهایی با عنوان واگذار شده به فروشنده.
 • کالاهای تحت قرارداد فروش که هنوز تفکیک نشده و در قرارداد اعمال نشده اند.
 • کالاهای خارج از انبار.
منبع: https://www.irs.gov/newsroom/tax-tips-for-direct-sellers

http://mlmbook.ir/News/1/1069
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها