فروش مستقیم و تأثیرگذاران کوچک در اقتصاد

فروش مستقیم و تأثیرگذاران کوچک در اقتصاد
تاريخ:دهم مرداد 1400 ساعت 07:53   |   کد : 1082   |   مشاهده: 866
ظهور و فراگیری شبکه های اجتماعی باعث تأثیرات بیشتر فروش مستقیم نسبت به گذشته شده است به طوری که طی ده سال آینده، اقتصادهای بزرگ جهانی، تحول اساسی ...
ظهور و فراگیری شبکه های اجتماعی باعث تأثیرات بیشتر فروش مستقیم نسبت به گذشته شده است به طوری که طی ده سال آینده، اقتصادهای بزرگ جهانی، تحول اساسی را تجربه خواهند کرد. تبلیغات دهان به دهان، قدرتمندترین منبع تبلیغات برای همه مصرف کنندگان و فروشندگان بوده و دلیل 80 درصد خریدهایی است که افراد انجام می دهند. اعتماد بیشتر افراد به شبکه های اجتماعی نشان می دهد گفتگوها و توصیه ها به صورت آنلاین تاثیر زیادی بر فروش بیشتر دارد. آنچه در 100 سال گذشته از تجربه مصرف کنندگان به دست آمده، نشان دهنده تاثیر مستقیم تبلیغات دهان به دهان و سپس خرده فروشی دیجیتال بر افزایش فروش است. به عنوان مثال، ترافیک بازدید وب سایت و یا پیج شبکه های اجتماعی دو برابر بازدید سنتی(از نزدیک) است و به خرید می انجامد. به طور خلاصه می توان گفت افراد برای خرید به تجربه خرید افرادی که آنها را می شناسند، اعتماد می کنند. برای کارشناسان جهان، آنچه اکنون تحت تأثیر نانو نامیده می شود (الگوی توصیه آنلاین خرید روزمره بین افراد که از طریق شبکه های اجتماعی صورت می گیرد) و قدرت روابط، اتفاق جدیدی نیست. این به معنی حضور صرف در اینترنت نیست و این افراد باید سقف قبلی درآمدی خود را شکسته باشند. بنابراین می توان گفت که تجارت خرده فروشی الکترونیکی به قدرت مستمرافراد (The power of everyday people) احتیاج دارد.وضعیت راکد اقتصاد
امروزه در حالیکه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین خبرساز شده اند، اما درآمد تجارت الکترونیک با رشد فزاینده و پرشتابی روبرو می باشد. در اوایل عصر ظهور تجارت الکترونیک، برندهای موفق فروش مستقیم مانند ALLBIRDS, Dollar4 Shave Club و Purple به برندهای دیگر ثابت کردند که برای داشتن دوام در بازار، نیاز به تجربه خرید حضوری نیست. 

با وجود تلاش های الگوریتمی و پیشرفت های فنی برنامه نویسی، مصرف کنندگان به خرید آنلاین کمتر رغبت داشته اند و مواردی چون نرخ کنار گذاشته شدن سبد خرید، نرخ تبدیل و تغییر قیمت بسیار بالا می باشد.

اقتصاد جدید تجارت اجتماعی و به ویژه تأثیرگذاری نانو(تاثیرگذارهای کوچک)، بسیاری از موارد تضعیف برند و تغییر قیمت را از بین می برد. هنگامی که یک مشتری با توصیه یک انسان خریدی واقعی انجام می دهد، قیف خرید کوتاه تر است(فرآیند بررسی انواع محصولات مختلف جهت خرید یک کالا) و به طور موثر اعتماد و رابطه موجود را برای افزایش ضریب احتمال خرید بالا می برد.

برای تمایز از رقبای بزرگ مانند آمازون و والمارت، برندهای تجارت الکترونیکی خرده فروشی به تجربه خرید شخصی تری نیاز دارند. بسیاری از برندها با اینفلوئنسرهای کوچک، که توسط یک حساب کاربری رسانه اجتماعی با کمتر از 100000 دنبال کننده تعریف شده است، موفقیت کسب کرده اند. این افراد معمولاً دنبال کنندگان بیشتری دارند، بنابراین برندها می توانند علاقه دنبال کنندگان این اینفلوئنسرها را پیش بینی کنند. به عنوان مثال، یک مارک لوازم آرایشی و بهداشتی به احتمال زیاد با یک میکرو تأثیرگذار زن شریک می شود تا یک میکرو آنفلوئنسر یک مرد، با دانستن اینکه پیروان اولی بسیار بیشتر از پیروان مورد دوم علاقه مند به لوازم آرایشی هستند. اما مدیریت این روابط برای یک برند به زمان قابل توجهی نیاز دارد و میزان تعامل آنها هنوز با افرادی که دنبال کننده دائمی باشند فاصله زیادی دارد.

وقتی صحبت از تجارت اجتماعی می شود، بیشتر از تعداد دنبال کننده های شما، هدف اصلی در مورد کیفیت پیروان است. این نژاد جدید از نانو اینفلوئنسر، بهترین روابط را با پیروان خود دارند. این تعجب آور نیست، زیرا اکثر افراد تحت تاثیر "نانو اینفلوئنسر"، افراد دنبال کننده با صدها و نه هزاران پیرو هستند که با خانواده و دوستان مستقر خود ارتباط برقرار می کنند نه غریبه هایی که آنها را آنلاین پیدا کرده اند. آنها معمولاً معتبرتر هستند و به هر تعاملی در حساب هایشان توجه خاص و جدی دارند. این روابط شکاف را در جایی که با اینفلوئنسرهای بزرگتر از بین می رود را پر می کنند و این نشان دهنده مشکل بزرگتر تجارت الکترونیکی خرده فروشی است: عدم ارتباط شخصی. بنابراین شرکت های موفق در آینده خرده فروشی باید تعادل بین بازاریابی دیجیتال مدرن و بازاریابی مبتنی بر مردم را برقرار کنند.

در واقع ، ظهور تجارت اجتماعی به ما نشان می دهد که خرید یک تجربه ذاتی اجتماعی است و همیشه بوده است. فروش تجارت اجتماعی حتی با وجود افت در خرید حضوری در حال افزایش است. در نهایت، مکالمه در مورد برندها و محصولات هنوز هم اتفاق می افتد؛ در واقع  آنها بیشتر از هر زمان دیگری با رسانه های اجتماعی در حال انجام هستند و مشتریان ترجیح می دهند خریدهای وفاداری را به جای فروشگاه از طریق اینترنت انجام دهند (مکالمه ای کاملاً متفاوت در مورد وفاداری و ارزش مشتری بلند مدت).آینده کار در حال تحول است
ظهور اقتصاد با سرعت بالا نیز نشانگر مشروعیت تجارت اجتماعی است به زبان ساده ، نیروی کار ما با نفوذ نانو اینفلوئنسر ها(تأثیرگذاران کوچک) در انتظار فرصتی برای رشد بیشتراست.

در اینجا، آنچه در مورد ارتباط شخصی فروشنده با برندها در دنیای فروش مستقیم آموخته ایم بسیار مهم است. برخی از این موارد از محل پول افرادی که به عنوان یک فروشنده مستقل به دست می آورند حاصل می شود، اما مهم است که ما برای تأکید بر روشی که محصولات به طور واقعی در زندگی این افراد تأثیرگذار است، وارد دنیای وسیع تری از تأثیرگذاران شویم. 

سرمایه گذاران فناوری در Adreesen Horowitz (پول نقد سال های اولیه فیس بوک، توییتر و استریپ) این نوع جدید فرصت را "درآمدزایی از فرد" می دانند. هنگامی که منافع شخصی یک فرد را با شبکه شخصی موجود او ترکیب می کنید، در واقع همان هدف قرار دادن یک میکرو اینفلوئنسر را مهار می کنید در حالی که به مشتریان نهایی توجه کرده اید که توسط یک شبکه بسیار گسترده از افراد دنبال کننده مستمر ارائه می شود.

نقش فروش مستقیم
ده سال گذشته به ما آموخته است که شروع کار در عصر دیجیتال آسان است. با این حال، در ده سال آینده، مارک هایی که در مقیاس رشد می کنند، اولین تأثیر انسان را تقویت می کنند. آنچه در مورد این تجربه انسان در 100 سال اخیر فروش مستقیم آموخته ایم، نقشی محوری در موفقیت اقتصاد نوظهور تأثیر گذار نانو خواهد داشت.

ابتدا با کالاهایی شروع کنید که به مردم الهام می دهند. مارک های نمادین در صنعت ما موفقیت آمیز بوده اند زیرا محصولات آنها باعث بهبود معنادار و اغلب عاطفی در زندگی مشتریان شده است.

در مرحله بعد، یاد بگیرید که داستان برند خود را از طریق چشم و دهان به بهترین مشتریان خود بگویید. نانو اینفلوئنسرها به دلیل روابط آفلاین با پیروان آنلاین خود دارای ارتباط عمیق 1 به 1 هستند و توانایی آنها در روایت داستان برند شخصی قدرت زیادی دارد.

سرانجام، به نانو تأثیرگذاران انگیزه دهید تا داستان خود را تعریف کنند. وفاداری به برند زمانی ایجاد می شود که مبادله ارزش، یک خیابان دو طرفه باشد. در اینجا، هر دو برند و تأثیرگذاران نانو در آن انگیزه مالی دارند.

مهمتر از همه، بدانید که قدرت مردم در اقتصاد دیجیتال پیروز می شود. موفقیت در پیوندهای روابط شخصی، محصولات عالی و فناوری مقیاس پذیر حاصل خواهد شد.

 

http://mlmbook.ir/News/1/1082
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها