مشخصه های تجارت پایدار در فروش مستقیم

مشخصه های تجارت پایدار در فروش مستقیم
تاريخ:شانزدهم شهريور 1400 ساعت 07:27   |   کد : 1089   |   مشاهده: 355
بهترین راه برای ماندن یک تجارت در مسیر خود آن است که تجارت دارای زیرساخت ها و طراحی مناسب همراه با انعطاف پذیری باشد ...
هنگامی رشد تجارت پایدار می شود که مفهوم توسعه بصورت بنیادی در یک تجارت وجود داشته باشد. 

بهترین راه برای ماندن یک تجارت در مسیر خود آن است که تجارت دارای زیرساخت ها و طراحی مناسب همراه با انعطاف پذیری باشد.

نشانه های یک تجارت پویا به شرح زیر است:

نشانه اول: تیم فروش و بازاریابی شما با تیم فنی شما ارتباط خوبی دارد.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شرکت های فروش مستقیم مرتکب می شوند آن است که هنگام ایجاد سیستم تجارت الکترونیکی خود، ورودی کافی ندارند. بخش فناوری اطلاعات باید نیازهای تجاری و برنامه های تیم فروش و بازاریابی را درک کنند تا بتوانند سیستمی را پیشنهاد کنند که این نیازها را پشتیبانی کند. به همین ترتیب، اگر با متخصصان فناوری اطلاعات رایزنی نکنند و از امکانات آنها اطمینان حاصل نکرده باشند، تیم تجاری با استراتژی ای که به قابلیت های فنی خاصی نیاز دارد، فاصله زیادی خواهد گرفت.

همانطور که نویسنده برت بلیک در کتاب خود "مقیاس سیستم ها: هشت سیستم ساده که باعث رشد می شوند" می نویسد، اگر سازمان خود را به عنوان یک اکوسیستم - شبکه ای از بخش های وابسته به یکدیگر - در نظر بگیرید، به احتمال زیاد از تفکر سنتی در مورد فناوری خود فراتر خواهید رفت. این فقط مجموعه ای از کدهای کامپیوتر نیست. این یک سیستم پویا است که تا زمانی که همه اطلاعات مورد نیاز خود را داشته باشد، می تواند رشد کرده و بهبود یابد.نشانه دوم: سیستم های تکنولوژیکی شرکت شما با هر یک از افراد شرکت ارتباط برقرار می کند.

همانطور که فروش و فناوری اطلاعات باید برای توسعه یک سیستم تجارت الکترونیکی موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، خود سیستم ها نیز باید اطلاعات را به راحتی به اشتراک بگذارند. اگر یک برنامه تلفن همراه راه اندازی کنید که نمونه ها و سپس درصد تخفیف را توزیع کند، اما سیستم پشتیبان شما ظرفیت جمع آوری داده های مناسب از مشتریان در طول معامله را نداشته باشد، نمی دانید که برنامه چقدر خوب عمل می کند و حتی نمی توانید با نحوه ارائه خدمات و ذائقه مشتریان ارتباطی پیدا کنید.

به رابط برنامه نویسی سیستمی که در آن سرمایه گذاری می کنید، توجه کنید. هرچه اشتراک گذاری داده ها یکپارچه تر باشد، تجزیه و تحلیل ارزشمندی از سیستم دریافت خواهید کرد که باعث مقرون به صرفه تر شدن سیستم می شود.

به گفته مشاور کسب و کار پیتر کوهن، مقرون به صرفه بودن در مقیاس بندی کسب و کار شما کلیدی است. او در مجله اینک می نویسد: "مقیاس پذیری کلمه ای است که در مکالمات تجاری مطرح می شود." اما این یعنی چه؟ برای من، این بدان معناست که ... با رشد کسب و کار شما، هزینه های آن به حدی کاهش می یابد که به تولیدکننده پول نقد تبدیل می شود. "نشانه سوم: سیستم شما برای گسترش ساخته شده است.(ظرفیت ذخیره و تحلیل داده)

همانطور که سازمان شما رشد می کند، داده ها را از تعداد بیشتری از مشتریان و حجم بیشتری از داده ها را برای هر مشتری جمع آوری کنید.

به عنوان مثال، ممکن است از خریداران بخواهید هر بار که محصولی را خریداری می کنند یک فرم را پر کنند، اما در نهایت، از آنها می خواهید که یک فایل مشتری ایجاد کنند و شاید این پروفایل ها در طول زمان گسترش پیدا کرده و داده های بیشتری در مورد ترجیحات محصول و شیوه زندگی ارائه دهند. سیستم جمع آوری اطلاعات شما باید انعطاف پذیری کافی داشته باشد تا زمینه های بیشتری را برای پر کردن مشتریان در خود جای دهد و باید بتواند همه اطلاعات را برای کسانی که در شرکت به آن نیاز دارند، ذخیره و در دسترس قرار دهد.نشانه چهارم: سیستم شما مقاوم و در دسترس جهانی است.

پیچ و مهره های فناوری را فراموش نکنید. سیستم تجارت الکترونیکی شما به قدرت پردازش کافی نیاز دارد ، به عنوان مثال فاکتورهای آنلاین شما به سرعت بارگیری می شوند. این سرورها به توانایی ایجاد میلیون ها ارتباط همزمان نیاز دارد تا بتواند موج افزایش سفارشات را کنترل کند. همچنین باید در بازارهای بین المللی قابل دسترسی باشد و از قوانین تجاری و حریم خصوصی منحصر به فرد در کشورهای مختلف پیروی کند.نشانه پنجم: سیستم جبران خسارت از استراتژی تجارت الکترونیکی شما پشتیبانی می کند.

ایده های فروش مستقیم خوب در جایی می میرند که طرح جبران خسارت آنها را پشتیبانی نمی کند. هنگامی که سیستم جبران خسارت شما به توزیع کنندگان تعلق می گیرد، در واقع شما آنها را به خرید و پایبندی بیشتر نسبت به شرکت دعوت کرده اید. نشانه ششم: شرکای تجارت الکترونیکی شما نیز مقیاس پذیر هستند.

شما باید شرکای تولیدی با ظرفیت تولید بالا، انبارداری و لجستیکی را انتخاب کنید تا رشد پیش بینی شده شما را برآورده سازد.

همکاری با شخص ثالث را برای توسعه و حفظ سیستم تجارت الکترونیکی خود در نظر بگیرید. شما ممکن است از ظرفیت داخلی و حتی استعداد لازم برای توسعه آن برخوردار باشید، اما اکثر شرکت های فروش مستقیم بهتر است با تأمین کننده ای کار کنند که وظیفه آن کاری جز نگه داشتن سیستم های فناوری اطلاعات مشتریان خود نیست. 

http://mlmbook.ir/News/1/1089
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها