بازاریابان خلاق برندگان گوی رقابت

بازاریابان خلاق برندگان گوی رقابت
تاريخ:شانزدهم آذر 1400 ساعت 09:06   |   کد : 1107   |   مشاهده: 374
افرادی که می خواهند فروش موفقی داشته باشند باید نیروی تجسم و تصور خلاقی داشته ....
بازاریابان به عنوان توزیع کنندگان و فروشندگان محصولات علاوه بر اینکه تکنیک های فروش را می بایست فرا گیرند، نیاز به سرمایه ای با ارزش برای رقابت با سایر رقبایشان در بازار دارند. این سرمایه مهم، خلاقیت در امر فروش و بازاریابی است.

افرادی که می خواهند فروش موفقی داشته باشند باید نیروی تجسم و تصور خلاقی داشته باشند. فروشندگان سطح بالا از ویژگی خلاقیت برخوردار هستند. خلاقیت یعنی اینکه بتوانید کاری را به شکل متفاوت انجام دهید تا مشکل حل شود؛ شکل متفاوت انجام کار عامل برتری شما نسبت به رقبایتان خواهد بود.
خلاقیت امری ذاتی نیست که برخی آن را داشته باشند و برخی دیگر هیچگاه نتوانند از آن برخوردار شوند. خلاقیت به تصور ذهنی و اندیشه شما بستگی دارد؛ یعنی اینکه به سادگی با کمی تمرین می توانید آن را ایجاد نمایید.
این باور غلطی است که تصور کنید شما خلاق نیستید. همه با کمی متفاوت انجام دادن کارها می توانیم خلاق باشیم.

سه اقدام کلی وجود دارد که با انجام آن ها می توانید خلاقیت تان را افزایش دهید:
1- داشتن هدف های روشن؛
2- فشار آوردن به مسائل برای حل آن ها؛
3- توجه داشتن بر روی جزئیات.
هرچقدر که هدف های شما شفاف تر باشد برای رسیدن به آن ها خلاق تر خواهید بود، هرچقدر با جدیت و توجه بیشتر به حل مسائل بپردازید، راه حل های بهتری را پیدا خواهید کرد و خلاقیت بیشتری نشان خواهید داد.
همه اقدامات ذکر شده برای فروش نیز کاربرد دارد. هر چه خلاق تر باشید، درآمد بیشتری خواهید داشت. مواردی که در امر فروش نیاز به خلاقیت دارد عبارتند از:
تشخیص نیاز مشتری، شکستن مقاومت خرید مشتری، ارائه محصول و معرفی ویژگی های آن به صورت خاص، نحوه مذاکره تلفنی و ملاقات حضوری، نحوه لباس پوشیدن و آراستگی ظاهری و .....
اگر می خواهید فردی خلاق در فروش محصولات تان باشید باید اطلاعات کامل در مورد محصول کسب کنید و تسلط کامل بر ویژگی محصول تان داشته باشید. اگر بدانید مشغول فروش چه چیزی هستید، خلاقانه تر عمل خواهید کرد. گام دوم داشتن اطلاعات در مورد چگونگی برقراری ارتباط با مشتری است. اگر با انواع ویژگی های شخصیتی آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید با افراد ارتباط برقرار کنید و فروش موفق تری داشته باشید. مهمترین خلاقیتی که شما باید به خرج دهید، شناخت مشتریان احتمالی و برنامه ریزی دقیق برای برخورد با آن ها است.

برای داشتن برخورد خلاقانه این 3 سؤال را حتماً مدنظرتان داشته باشید:
1-  معرفی 5 تا 10 ویژگی اصلی و جذاب محصولی که ارائه می کنید؛
2-  نیاز احتمالی مشتری که با خرید این محصول برآورده می شود؛
3-  ویژگی های شرکت تان که شرکت های دیگر از آن محروم هستند.
حتماً در ارتباطی که برقرار می کنید به این 3 نکته توجه داشته باشید تا بتوانید روابطی ادامه دار را شکل دهید.
با خلاقیت در تفکر و عملکرد تان می توانید به چیزهایی که از نظر شما دست یافتنی نیستند، دست پیدا کنید.

http://mlmbook.ir/News/1/1107
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها