وقتی که از بازاریابی شبکه ای صحبت می کنیم ...

وقتی که از بازاریابی شبکه ای صحبت می کنیم ...
تاريخ:بيست و نهم آذر 1400 ساعت 11:56   |   کد : 1112   |   مشاهده: 566
اما صحبت جوانانی که به این جلسات رفته اند، بسیار تکان دهنده است. یکی از این جوانان ...
1. دیگران هم چیزهایی می فهمند!
هیچ قضاوتی در مورد آنچه در جلسات پرزنت مطرح می شود، ندارم. چون ممکن است مورد به مورد فرق کند. اما صحبت جوانانی که به این جلسات رفته اند، بسیار تکان دهنده است. یکی از این جوانان می گفت که می خواهیم درآمد بازاریابی شبکه ای را جایگزین درآمدهای نفتی کنیم! طبیعتا این گونه صحبت ها را نمی توان با منطق قبول کرد و فضا سازی های برخی از لیدرها سبب می شود تا درک نادرستی از بازاریابی شبکه ای به دست آید. برای اینکه از این درک نادرست رهایی پیدا کنید، باید با کسانی که ذی نفع بازاریابی شبکه ای نیستند، صحبت کنید. چون طبیعی است که لیدر یا دایرکت شما به صورت مستقیم از فروش شما سود می برد و طبیعتا قصد ندارد که شما سیستم را ترک کنید. لذا، رابطه خود با خانواده، دوستان و اساتید این حوزه را از دست ندهید. همچنین تلاش کنید تا برخلاف گفته های برخی لیدرها که بر ناآگاهی منتقدان بازاریابی شبکه ای تاکید دارند، به این باور برسید که :«دیگران هم چیزهایی می فهمند!»

2. از روانشناسی تا نتورک
لازم نیست زیاد دقت کنید. اگر تنها در یک جلسه بازاریابی شبکه ای حضور داشته باشید، متوجه می شوید که بیشتر به کارگاه ان ال پی شبیه است. در این جلسه صحبتی از نتورک نمی شود و تنها به شما تلقین می شود که شرایط نامناسب است. اگر جوان و دانشجو باشید، به شما گفته می شود که آن هایی که درس خوانده اند به کجا رسیده اند و .... . در این جلسات به شما القا می‌گردد که نیاز به تغییر دارید. تا اینجا بسیار خوب است. اما از این جا به بعد، مسیر صحبت ها عوض می شود. شما که مشکل خود را از زبان لیدر شنیده اید، برای خروج از این وضعیت نیز راه حل را از او جویا می شوید. راه حل هم چیزی جز نتورک نیست!در این که کلاس های انگیزشی برای شما بعضا مفید است و می تواند زندگی شما را تغییر دهد، هیچ شکی نیست اما اینکه مسیر تغییر زندگی شما از بازاریابی شبکه ای می گذرد، محل تردید است. لذا، نمی توان با استدلال های علمی حوزه روانشناسی به این نتیجه رسید که نتورک بهترین راه حل است. پس مراقب باشید تا در این دام نیفتید.

3. می خواهید بازاریاب شوید؟
«نتورک مارکتینگ» هر چقدر هم قشنگ باشد، به معنای نوعی بازاریابی است. بازاریابی کسی را می خواهد که بتواند به خوبی با افراد گوناگون رابطه برقرار کند. مخصوصا اینکه بخواهید به درآمدهای میلیونی وعده داده شده، دست پیدا کنید. پس اگر به هر دلیل، حس کردید که شخصیت شما به درد فروش محصول و بازاریابی نمی خورد به سراغ این حرفه نروید. هرچند بخشی از بازاریابی را می توان با آموزش آموخت، اما به هر تقدیر هر نفر در زندگی خود به دنبال اهدافی است که می‌تواند متفاوت از بازاریابی شبکه ای باشد.اصلا با فرض اینکه می خواهید بازاریابی کنید، پیشنهاد من این است که بازاریابی محصولات ارزان قیمت را انجام ندهید. چون به هزینه وقت آن نمی ارزد. شما می توانید بازاریاب هر شرکتی بشوید و محصولات آن را که احتمالا باکیفیت تر هم هستند، بفروشید و درآمد بیشتری کسب کنید!

4. هرچقدر وقت بگذارید، همان قدر حلوا می خورید
زمانیکه افرادی روز و شب خود را صرف بازاریابی شبکه ای می کنند. این سوال را در ذهن متبادر می کنند که  اگر این جوانان زمان خود را صرف یادگیری مکانیکی یا نجاری یا .... می کردند، می توانستند در کمتر از یک سال به وضعیت بسیار مناسبی دست پیدا کنند. آنقدر وقت بگذاری و آخر ماه درآمد کمی کسب کنی، بسیار ناراحت کننده است. نشان دادن دورنمای تخیلی نتورک، تنها دلیلی است که جوانان در آن می مانند.

5.  انتظار نداشته باشید که ....
در ایران کسانی در مورد بازاریابی شبکه ای کتاب می نویسند، جلسه می گذارند و اظهار نظر می کنند که عموما از این مسیر درآمدهای بالایی به جیب می زنند. لذا نبایدانتظار داشته باشید که بگویند نتورک بد است. هر چند به تازگی به دلیل انتقادهای رسانه ها، حرف های خود را اصلاح کرده اند، اما اصل داستان تغییری نکرده است. به عبارت دیگر، هیچ ماست فروشی نمی گوید که ماستم ترش است. پس مراقب باشید که با حرکت نا آگاهانه خود جیب عده ای را پر نکنید.
 

http://mlmbook.ir/News/1/1112
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها