فروش آنلاین محصولات خوراکی و نوشیدنی(قسمت اول)

فروش آنلاین محصولات خوراکی و نوشیدنی(قسمت اول)
تاريخ:هجدهم دی 1400 ساعت 15:39   |   کد : 1116   |   مشاهده: 351
نیاز برای فروش آنلاین محصولات غذایی و آشامیدنی همیشه وجود دارد.  اما در حال حاضر مصرف کنندگان، خرید آنلاین را با شیب
با وجود استقبال چشمگیر اغلب مردم از فروشگاه های آنلاین، تجارت الکترونیک هنوز هم با مشکلات متعددی از قبیل تردیدهای خریداران دست به گریبان است. تحولات ناشی از ظهور دیجیتال و اینترنت، موجب رونق کسب و کار جدیدی در تجارت الکترونیک با نام فروش آنلاین محصولات غذایی و آشامیدنی شده و زمینه را برای همکاری هم زمان توزیع کنندگان، فروشندگان عمده و جزئی فروشان محصولات غذایی به وجود آورده است.
یکی از بزرگترین مشکلات سایت فروش آنلاین محصولات غذایی، عدم توانایی مشتری در بررسی محصولات است. پس چگونه می توانیم به یک سایت فروش آنلاین مواد غذایی اعتماد کنیم؟ یک کیلو میوه بخریم و مطمئن باشیم که سبد خرید با سفارش یکی است؟ آنچه که مشخص است آن است که تاکنون عادات خرید روزانه ی سنتی (از سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی)، استقبال از فروش آنلاین مواد غذایی و نوشیدنی ها را با اختلال مواجه کرده است.
فروش آنلاین محصولات غذایی و آشامیدنی
حقیقت انکار ناپذیر آن است که نیاز برای فروش آنلاین محصولات غذایی و آشامیدنی همیشه وجود دارد. اما در حال حاضر مصرف کنندگان، خرید آنلاین را با شیب یا شتابی آهسته شروع می کنند. این راهبرد به خریدار کمک می کند تا مقدار تحول ایجاد شده در زندگی اش را مورد سنجش قرار داده و به مرور به خرید آنلاین عادت کند.
بازارهای بزرگ فروش آنلاین محصولات مواد غذایی و آشامیدنی، (مثل آمازون و وال مارت و فروشگاه های آنلاین مواد غذایی) فعالیت های خود را تحت خدمات آنلاین و متکی بر راهبردهای زیر بنا نهاده اند:
•    از طراوت و تازگی انتخاب محصولات اطمینان کسب کنید (آگاهی جهانی مبنی بر بهبود رژیم غذایی به دلایل بهداشتی و محیطی).
•    بر راحتی دریافت محصولات تأکید کنید (هم برای سفارشات یکبار مصرف و هم در برنامه ریزی برای تحویل های پی درپی محصولات).
•    هزینه بسته بندی و ارسال مراسلات مشتریان را کمتر سازید (در بسیاری از فروشگاه ها، برای محصولات با هزینه متوسط، هزینه حمل و نقل بسیار کم است).

بازارهای بزرگ فروش آنلاین محصولات مواد غذایی
فروش آنلاین محصولات غذایی و آشامیدنی برای افرادی که نمی توانند دسترسی مستقیمی به فروشگاه ها پیدا کنند یا برای کسانی که برای رفتن به فروشگاه های بزرگ امکانات شخصی ندارند، مزیت بزرگی به شمار می آید.
فرقی نمی کند که فعالیت شما جزء کسب و کارهای بزرگ یا کوچک باشد؛ فروش آنلاین محصولات غذایی، راه رشد و ترقی را برای تمام مشاغل هموارتر ساخته است.  فروش آنلاین مواد غذایی، کالاهای موجود در فروشگاه های بزرگ و سنتی را با همان کیفیت و با صرفه جویی در زمان، به عموم مردم ارائه می کند.

رشد فروش آنلاین مواد غذایی
استراتژی فروش آنلاین یا تجارت الکترونیک مواد غذایی، مبتنی بر جذب مشتری جدید نیست. از آنجایی که فروش آنلاین مواد غذایی، نیاز های اساسی و مهم مردم را برآورده می کند؛ بنابراین در ابتدای امر نیازی نیست تا به تقاضا توجه ویژه ای داشته باشیم. برای حضور در دنیای فروش آنلاین، عملکرد آنلاین کسب و کارهای کوچکتر نیز باید مثل فروشگاه های فیزیکی باشد. وفاداری مشتری یکی از بهترین استراتژی های بقا برای فروش آنلاین در فروشگاه مواد غذایی است، اما این هدف در چشم انداز بازاریابی و فروش آنلاین  بازاریابی چندکاناله غیرممکن است. 
اغلب مشتریان هنگام مراجعه به یک فروشگاه فیزیکی، تلفن های همراه خود را با خود حمل می کنند. اما متاسفانه همین مشتریان، لیست خریدشان را با وب سایت های مبتنی بر خدمات آنلاین مقایسه نمی کنند.

رشد فروش آنلاین مواد غذایی
تجربه خرید مشتری عبارت مهمی در بازاریابی است :
تجربه خرید مشتری منجر به جذب مشتریان همراه با اطلاعات کامل از آنها می شود. یک راهکار خوب برای آشنایی با مشتریان و ایجاد وفاداری در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی با فروش آنلاین، ارائه پیشنهادات به کسانی است که از وب سایت خرید می کنند.
در بازاریابی برای فروش محصولات، گزینه های بسیار جالبی برای خرید در سایت های فروش آنلاین محصولات خوراکی وجود دارد:
•    خرید آنلاین و انتخاب فروشگاه :
این سرویس برای مشتریانی که مشتاق صرفه جویی در زمان شان هستند، بسیار مناسب است.
•    نرخ حمل و نقل :
برخی از فروشندگان تامین، دارای امکان پرداخت مبلغی به صورت سالانه هستند به طوری که بتوانید از طریق تقاضا از کل شبکه، محصولات غذایی را به خانه خود بیاورید. 
•    زمان بندی برای خریدهای تکراری :
هر مصرف کننده به یکسری کالاهای خاص بیش از سایر کالاها احتیاج دارد. امکان سفارش دهی مکرر  دسترسی همیشگی مشتری و بدون نیاز به بررسی دائمی را در خانه تضمین می کند.

 

http://mlmbook.ir/News/1/1116
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها