فروش آنلاین محصولات خوراکی و نوشیدنی(قسمت دوم)

فروش آنلاین محصولات خوراکی و نوشیدنی(قسمت دوم)
تاريخ:بيستم دی 1400 ساعت 10:10   |   کد : 1117   |   مشاهده: 384
ولویت با شبکه های محلی باشد که با گسترش قابلیت های تحویل، موفق به حفظ مشتری هایی معمولی ...
روند تجارت الکترونیکی در سال 2020
روند تجارت الکترونیکی در سال 2020 برای تولید کنندگان و خرده فروشان مواد غذایی در کره جنوبی و انگلستان، 15٪ از کل بخش فروش آنلاین محصولات خوراکی را تشکیل می دهد. چین تا سال 2022 با 286٪ و ایالات متحده 129٪ به عنوان بزرگترین بازارهای تجارت الکترونیکی مواد غذایی، رشد خواهند کرد. اینها اعداد و ارقامی است که ممکن است با توجه به بحران بهداشتی 2020 بیشتر شود و بسیاری از مصرف کنندگان را وادار کرده است که به خرید های خود اعتماد کنند. این موضوع برای فروش آنلاین مواد غذایی چالشی اساسی را ایجاد کرده است. اما مشکل اینجاست که سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی فاقد شبکه لجستیک و تحویل در مواجهه با تقاضای پایدار برای برآوردن تقاضای فروش آنلاین هستند.

چالش های دیجیتال در فروش آنلاین مواد غذایی
آمازون و وال مارت هنوز هم جزء سرآمدان بازار فروشگاه های مواد غذایی هستند، اما در آینده ممکن است اولویت با شبکه های محلی باشد که با گسترش قابلیت های تحویل، موفق به حفظ مشتری هایی معمولی با فروش آنلاین باشند.
در یک انبار مواد غذایی، ردیابی تعداد بطری های روغن آسان است اما کنترل تعداد تره فرنگی ها بسیار سخت و طاقت فرسا است. برند ها و فروشگاه های مواد غذایی به دنبال ایجاد جهشی در آینده دیجیتال هستند تا عادات مصرف را با فروش آنلاین تغییر دهند:
فروشگاه آنلاین با تکنولوژی هوشمند سازی (وسایل مورد نیاز مردم مثل یخچال خانگی و ماشین شست و شوی ظرف و لباس و… ) قادر به تشخیص محصولات مورد نیاز بوده و به طور منظم برای فروشگاه های مواد غذایی یا مواد تمیز کننده، سفارشات را تنظیم می کند.

بازاریابی
 به روزرسانی و تهیه فهرست کالاهای فاسدشدنی و کنترل و نگهداری مواد غذایی فروشگاه، چالشی است که شرکت ها و فروشگاه ها باید با آن روبرو شوند. ابزارهای کنترل موجودی و نرم افزار مدیریت اطلاعات محصولات (PIM) برای مشاغلی که می خواهند با ارائه یک تجربه خرید آنلاین، در کنار هم باقی ماندگار باشند، مفید خواهد بود.
بیایید ببینیم که چرا اطلاعات مربوط به سایت فروش آنلاین مواد غذایی و آشامیدنی مهم است و چگونه می توان برای دستیابی به رضایت خریداران، آن را بهبود بخشید؟

اهمیت اطلاعات مربوط به محصولات غذایی و آشامیدنی
بیشترین تقاضا در فروش آنلاین فروشگاه های مواد غذایی، مربوط به میان وعده، نوشیدنی، محصولات تازه است.
اگر فروشگاه اینترنتی شما شامل همه این کالاها باشد، باز هم مشتریان نیازهای متفاوتی را خواهند داشت؛ زیرا مشتری هنگام تصمیم گیری در مورد یک کیلوگرم گوجه فرنگی، نسبت به زمانی که در مورد یک بطری آبمیوه، تصمیم گیری می کند واکنش های متفاوتی را از خود نشان می دهد.
تهیه کاتالوگ تخصصی محصولات غذایی در فروش آنلاین نیز می تواند به فروش بیشتر محصولات کمک کند( به ویژه در عصری که ما زندگی می کنیم مصرف کنندگان اطلاعات خوبی درباره مواد تشکیل دهنده، مواد افزودنی، ترکیبات و ارزش غذایی هر محصول دارند.)

قالب آماده برنامه بازاریابی
جالب توجه است در حالی که در صنایع مرتبط با تجارت الکترونیک تصاویر محصول حرف اصلی را می زنند، ارائه تصاویر در فروش آنلاین مواد غذایی از قواعد بسیار متفاوتی تبعیت می کند. (به عبارتی دیگر تصویر محصول به اندازه کافی اطلاعاتی را ارائه نمی کند) هرچه اطلاعات مربوط به محصولات مربوط به صفحات مواد غذایی و آشامیدنی در فروش آنلاین بیشتر باشد؛ اعتماد کاربر به سایت بیشتر خواهد بود.

ابهام در اطلاعات محصول 
اگر مشخص نیست که کوکی ها چند در صد فندق دارند یا اگر مشتریان نمی توانند درصد فندق موجود در غلات مختلف را مقایسه کنند؛ مطمئن باشید که بلافاصله مشتری را از دست می دهید. بنابر این در تجارت الکترونیک، اطلاعات مربوط به محصول منبعی با ارزش محسوب می شود؛ درنتیجه اطلاعات محصول، تصویری معتبر و قابل اعتماد از برند را برای خریدار ایجاد می کند.

نتیجه گیری
•    روند تجارت الکترونیک و فروش آنلاین در محصولات غذایی گزینه دیگری برای گسترش کسب و کار مواد غذایی است و فروشگاه های سنتی از قبیل نانوایی ها و کافه های موجود در سراسر جهان، هیچگاه بسته نخواهند شد.
•    سهولت در خرید و در دسترس بودن فروشگاه های آنلاین تحت هر زمان و هر شرایطی ( به خصوص در هنگام بروز بحران های عمومی مانند کوید- 19) مزیت فروش آنلاین است.
•    لزوم توجه به مشکلات لجستیکی (فرآیند تامین کالا) و استفاده از فناوری های مدیریتی، از بارزترین نکاتی است که متولیان فروشگاه های محصولات طبیعی، باید در هنگام فروش آنلاین محصولات، از آن غفلت نکنند.

http://mlmbook.ir/News/1/1117
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها