آیا بازاریاب های قدیمی الزاماً موفق تر هستند ؟

آیا بازاریاب های قدیمی الزاماً موفق تر هستند ؟
تاريخ:چهارم بهمن 1400 ساعت 09:33   |   کد : 1121   |   مشاهده: 327
در یک شرکت بازاریابی شبکه ای قانونی، بازاریاب جدید باید بدون توجه به مدت زمان فعالیت شرکت، قادر به درآمدزایی ...
سؤالی که معمولاً هنگام عضویت در یک شرکت بازاریابی شبکه ای بازاریاب ها از خود می پرسند در مورد مدت فعالیت شرکت است. تصور غلطی وجود دارد که بر اساس آن بهترین شرکت ها، جدیدترین آن ها هستند. این تصور به سودمند بودن کسب و کارهای تازه تأسیس اشاره دارد به این ترتیب که: اگر هنگامیکه Amway شروع به کار کرد، در آن شرکت عضو می  شدید اکنون ثروتمند بودید. یا در مورد Mary Kay و ... افرادی به درآمدزایی می رسند که به عنوان نخستین بازاریابان وارد شرکت می شوند و شما اکنون دیگر از این شانس برخوردار نیستید. ولی افراد زیادی وجود دارند که جزو نخستین بازاریابان Amway، Mary Kay یا دیگرشرکت  های فروش مستقیم بوده اند اما ثروتمند نشده اند و اکثر افرادی که در این کسب وکار به درآمد چشمگیر دست یافته‌اند، جزو نخستین کارمندان شرکت  ها نبوده اند. یکی از پردرآمد ترین بازاریاب ها در شرکت Amway، دکستر یگار(Dexter Yeager )، پنج سال پس از تأسیس این شرکت در آن عضو شده است.

نفر دیگری در این فهرست، بیل بریت (Bill Britt ) نیز پس از گذشت هفت سال از فعالیت شرکت، در آن عضو شده است. در یک شرکت بازاریابی شبکه ای قانونی، بازاریاب جدید باید بدون توجه به مدت زمان فعالیت شرکت، قادر به درآمدزایی باشد. آیا عضویت افرادی که با گمان کسب درآمد بیشتر، می  خواهند جزو نخستین بازاریابان باشند، کاری اخلاقی است؟

این بدین معناست که کیفیت طرح با گذشت زمان کاهش خواهد یافت و افرادی که در آینده عضو خواهند شد از شانس موفقیت کمتری برخوردار خواهند بود. علاوه بر مسائل اخلاقی در این زمینه، نگرانی های دیگری نیز وجود دارد. سالانه تعدادی شرکت بازاریابی شبکه ای در سراسر جهان شروع به کار می کنند و تنها برخی از آن ها به موفقیت می  رسند. بازاریابان باید این نکته را مد نظر قرار دهند که شرکتی که قصد ورود به آن را دارند، موفق به تثبیت خود شده باشد. اگرکسی بخواهد به اندازه به موفقیت رسیدن در یک شرکت بازاریابی شبکه ای تلاش کند، اگر این کار را با یک شرکت قدیمی انجام دهد با ریسک کمتری مواجه خواهد بود. البته این بدین معنا نیست که در مورد شرکت  های جدید، مشکلی در رسیدن به موفقیت وجود دارد. این موضوع درست است که شرکت های قدیمی تر در مقایسه با شرکت های جدید، زمان کافی برای اثبات سوددهی خود را داشته اند اما باید این فرصت در اختیار شرکت  های جدید نیز قرار گیرد. چه بسا شرکت های جدید طرح های نوآورانه تری را دارا بوده و مشکلاتی که برخی شرکت های قدیمی با آن مواجه هستند را نداشته باشند یا از تجربه فعالیت آنها در کسب و کار خود برای برطرف کردن ایرادها استفاده کرده باشند و این می تواند مزیتی رقابتی برای این شرکت ها به حساب بیاید.

http://mlmbook.ir/News/1/1121
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها