روندهای بازاریابی دیجیتال 2022 در زمان همه گیری سویه اومیکرون

روندهای بازاریابی دیجیتال 2022 در زمان همه گیری سویه اومیکرون
تاريخ:اول اسفند 1400 ساعت 10:42   |   کد : 1128   |   مشاهده: 396
مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، از جمله کسانی است که روی متاورس(Metaverse) سرمایه گذاری می کند. مروزه شرکت های بازی های گرافیکی، دانشگاه ها، ارتش ها و ... به جای اینکه تصاویر و فیلم هایی را تهیه کنند تا ...
اگر یک چیز در مورد دیجیتال مارکتینگ ثابت باشد، این است که هرگز از تکامل باز نمی ایستد.
بازاریابی دیجیتال به ما کمک کرد در طول همه گیری کووید-19 با مشتریان خود در ارتباط بمانیم. برای کارآفرینان، کانال‌ های بازاریابی دیجیتال مانند تبلیغات رسانه‌های اجتماعی به آنها این فرصت را می‌دهد تا به مشتریانی دست یابند که تنها اندکی از بودجه کانال‌های بازاریابی سنتی را خرج می‌کنند.
با چالش‌ ها و محدودیت ‌هایی که سویه اومیکرون به همراه دارد، رهبران کسب ‌و کار باید به این موضوع بپردازند که چگونه بازاریابی دیجیتال می‌تواند به آنها کمک کند تا در همان میزان بودجه خود باقی بمانند و در عین حال با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. در اینجا پنج روند بازاریابی دیجیتال در سال 2022 وجود دارد که رهبران کسب و کار باید در سال 2022 از آن استقبال کنند.

بازاریابی دهان به دهان موضوع کلیدی است
این در مورد پخش پیام خود در همه جا نیست، بلکه موضوع این است که شما افراد مناسبی دارید که در مورد برند شما صحبت می کنند. اینفلوئنسر مارکتینگ هنوز هم بسیار بزرگ است و روندی است که باید بماند. مطمئن شوید که اینفلوئنسری را انتخاب می کنید که واقعاً می تواند بر تصمیمات مشتریان شما تأثیر بگذارد. تعداد فالوورها همیشه شاخص خوبی برای اثربخشی یک اینفلوئنسر در تغییر تصمیمات نیست. تعامل کاربران را در نظر بگیرید و از اینفلوئنسر بخواهید قبل از تصمیم گیری، مطالعات موردی را ارائه دهد.

ویدئو یکی از روندهای بازاریابی دیجیتال در سال 2022
سال ‌هاست که ویدیو یک راه استراتژیک برای دستیابی به مشتریان در رسانه‌ های اجتماعی بوده و همچنان باقی مانده است. پلتفرم های پرمخاطب اجتماعی راه های جدیدی را ارائه می دهند که برندها می توانند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. با توجه به تجربه، ما همیشه به مردم توصیه می‌کنیم که «نشان بده، نگو». مشتریان، به ویژه در شبکه های اجتماعی، همیشه توضیحات (کپشن) را نمی خوانند. آنچه را که نیاز دارید در یک ویدیو بگویید. روندهای ویرایش ویدیو نیز به تکامل خود ادامه می دهند، بنابراین مطمئن شوید که تیم ویدیوی شما آخرین روندها را دنبال می کند تا در دریایی از محتوا برجسته شود. همچنین به خاطر داشته باشید که تعامل کلیدی است. شما می خواهید که مشتریان شما در مورد پیام تان نظر بدهند، لایک کنند ویا به اشتراک بگذارند، و فقط آن را مشاهده نکنند.

متاورس جایی که کسب و کارها باید باشند
مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، از جمله کسانی است که روی متاورس(Metaverse) سرمایه گذاری می کند. او در نامه ای توضیح داد که چرا فیس بوک، که اکنون متا نام دارد، متاورس را پذیرفته است. «در این آینده، می‌توانید فوراً به‌عنوان هولوگرام تله‌پورت کنید تا در دفتر بدون رفت‌ و آمد، در کنسرت با دوستان یا در اتاق نشیمن والدین خود باشید تا به آن‌ها رسیدگی کنید. بدون توجه به اینکه در کجا زندگی می کنید. متاورس  فرصت های بیشتری را پیش روی شما فراهم می کند. شما می‌توانید زمان بیشتری را برای چیزهایی که برایتان مهم هستند، صرف کنید.

کسب‌ و کارها و بازاریابان باید به این فکر کنند که نقش آنها در این جهان جدید چیست. مواردی که باید در نظر بگیرید می تواند نحوه ادغام واقعیت مجازی و تجربیات فیزیکی باشد، به طوری که مشتریان شما بیش از یک راه برای تجربه برند شما ارائه دهند.
متاورس یا جهان متا به تمامی فضای مجازی اطلاق می شود که تاکید بر واقعیت مجازی دارد. امروزه شرکت های بازی های گرافیکی، دانشگاه ها، ارتش ها و ... به جای اینکه تصاویر و فیلم هایی را تهیه کنند تا افراد آنها را ببینند و از آن استفاده کنند، افراد وارد آن محیط به صورت مجازی می کنند تا تمامی زوایا، ابعاد و ... را به صورت دقیق و واقعی درک کنند.


مطمئن شوید که تیم بازاریابی شما آگاه است
روندهای بازاریابی دیجیتال در سال 2022 به طور مداوم در حال تغییر هستند. اطمینان حاصل کنید که تیم بازاریابی شما از آخرین روندهای بازاریابی و اینکه چگونه می توانند آنها را در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بگنجانند، آگاه و مطلع هستند.

در پایان همه چیز در مورد داستانی است که شما می گویید
صرف بخشی از بودجه و استفاده از تمامی کانال های بازاریابیِ مناسب لزوماً موفقیت شما را تضمین نمی کند. همه چیز در مورد داستانی است که شما به مشتریان خود می گویید. با توجه به تجربه‌، می‌دانیم که اگر داستان و مأموریت یک برند حول مشتریانشان بچرخد و اگر محصول یا خدمت آن به آنها کمک کند تا پیشرفت کنند، به اهدافشان برسند، یا آنها و جوامعشان را افراد و مکان‌های بهتری بسازند، آنگاه موفق هستند. به یاد داشته باشید که این به مشتری شما مربوط می شود، نه شما و هدف شما به عنوان یک کسب و کار کمک به تسهیل زندگی آنهاست. 

http://mlmbook.ir/News/1/1128
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها