فواید بازاریابی مستقیم(فروش مستقیم) قسمت اول

فواید بازاریابی مستقیم(فروش مستقیم) قسمت اول
تاريخ:چهارم اسفند 1400 ساعت 08:19   |   کد : 1130   |   مشاهده: 453
میلیونرها، کسانی که به تازگی پدر یا مادر شده اند، افراد دست چپ یا کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند. آن گاه، این شرکت ها می توانند ...
بازاریابی مستقیم یا فروش مستقیم از راه های گوناگون به مشتریان فایده می رساند. مصرف کنندگان می گویند که خرید در خانه بسیار راحت، سرگرم کننده و بدون هیاهو است.
فروش مستقیم موجب صرفه جویی در وقت می شود و گونه های مشخصی از محصول را به مشتریان عرضه می نماید. مشتریان می توانند از طریق مراجعه به دفترچه های فهرست بها (کاتالوگ) و خدماتی که از طریق پایگاه های اطلاعاتی عرضه می شوند، کالاها را با هم مقایسه نمایند و سپس برای خود یا دیگران اقلام مورد نظر را سفارش دهند. مشتریان صنعتی از وجود کالاها و خدمات جدید آگاه می شوند (بدون اینکه در انتظار فروشنده بنشینند و یا ناگزیر گردند مقداری از وقت خود را در این راه صرف کنند).
بازاریابی مستقیم و مشتریان بالقوه
همچنین سازمان یا کسی که به صورت مستقیم بازاریابی می کند، می تواند به گونه ای برنامه ریزی کند که در زمان مناسب با مشتری بالقوه تماس برقرار نماید. از آنجا که افراد یا شرکت هایی که به صورت مستقیم بازاریابی می کنند در مناسب ترین زمان با مشتریان علاقه مند تماس برقرار می نمایند، باعث می شوند که مطلب یا پیام بیشتری مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرد و آنها واکنش های مناسب تری خواهند داد. همچنین در بازاریابی مستقیم می توان از رسانه های مختلف استفاده کرد و پیام های متعدد فرستاد. سرانجام، در بازاریابی مستقیم حریم شخصی افراد حفظ می شود و شرکت یا سازمانی که کالاها یا خدمات خود را به صورت مستقیم عرضه می نماید می تواند نوعی استراتژی به اجرا در آورد که در معرض دید شرکت های رقیب قرار نگیرد.

فواید برای فروشندگان
این روش برای فروشندگان نیز فایده های زیادی دارد. شرکت ها و کسانی که به صورت مستقیم فروش می کنند، می توانند نام و نشانی و آدرس پستی هر گروه از مصرف کنندگان را به دست آورند: میلیونرها، کسانی که به تازگی پدر یا مادر شده اند، افراد دست چپ یا کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند. آن گاه، این شرکت ها می توانند برای هر گروه پیام های بازرگانی خاصی بفرستند. سازمان یا کسی که به صورت مستقیم بازاریابی می کند یا کالایی را به فروش می رساند می تواند گروه های کوچک مصرف کننده یا حتی یکایک افراد مورد نظر را انتخاب نماید، اقلامی مطابق خواست یا نیاز هر یک از گروه ها را عرضه کند و از طریق تماس یا برقرار کردن روابط دو طرفه (با یکایک آنها) در صدد تبلیغ، ترویج و گسترش محصول یا افزایش فروش برآید.

ارتباط با مشتری در بازاریابی مستقیم
فرد یا سازمانی که به صورت مستقیم فروش می نمایند، می تواند با یکایک مشتریان رابطه ای بلند مدت و مستمر ایجاد نماید. برای مثال، واحد مستقل مواد غذایی کودکان شرکت نستله یک پایگاه اطلاعاتی از پدران و مادرانی که به تازگی دارای فرزند شده اند، ایجاد کرده است و مجموعه ای از هدیه و توصیه هایی برای شیوه ی نگهداری از کودک (با توجه به مشتری خاص) برای آنان می فرستد.
 

http://mlmbook.ir/News/1/1130
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها