حجم خرید ثابت ماهیانه

حجم خرید ثابت ماهیانه
تاريخ:ششم فروردين 1401 ساعت 08:56   |   کد : 1136   |   مشاهده: 450
در حقیقت این موضوع جزء ماهیت MLM می باشد و منظور از آن مقدار محصولاتی است که شخص برای مصرف شخصی و فروش مورد استفاده قرار می دهد...
خرید ثابت ماهیانه و ارسال خودکار دو مقوله جداگانه هستند که در برخی مواقع می توانند با هم ادغام شوند. خرید ثابت ماهیانه مقدار سفارشی می باشد که یک توزیع کننده را مجاز به دریافت کمیسیون و پاداش هایش می کند. در تمامی شرکت های بزرگ دنیا مقدار مشخصی از خرید ثابت ماهیانه وجود دارد. این مقدار باید معقول باشد.

فلسفه خرید ثابت ماهیانه چیست؟
در حقیقت این موضوع جزء ماهیت MLM می باشد و منظور از آن مقدار محصولاتی است که شخص برای مصرف شخصی و فروش مورد استفاده قرار می دهد. دلایلی که کارشناسان و شرکت ها برای وجود این مقدار خرید ثابت بیان می کنند به 4 دسته تقسیم می شود:
  • فعال بودن همه افراد در زمینه فروش
 ماهیت یک MLM خوب بر این است که افراد در همه سطوح باید در بازاریابی و فروش محصولات نقش داشته باشند و هیچ شرکتی درصدد ایجاد توده ای از افراد که فقط یک بار خرید کرده باشند و در ادامه فقط به جذب افراد و مدیریت بپردازند نیست. در حقیقت یک شرکت MLM زمانی سود می کند که از پتانسیل همه افراد در تمامی سطوح در راستای فروش محصولات استفاده کند. حتی شخصی که درآمد ماهیانه اش بسیار بالا است ، برای دریافت کمیسیون خود موظف به فروش مقدار مشخصی از محصولات می باشد.
 
  • حرکت نکردن شرکت به سمت عضوگیری برای دریافت کمیسیون (هر فروش در ازای هر عضو)
 در یک شرکت سالم کمیسیون توزیع کنندگان بر اساس فروش محصولات است. اگر خرید ثابت ماهیانه وجود نداشته باشد، افراد برای گرفتن کمیسیون مجبور به گرفتن عضو جدید که لیستی از محصولات را سفارش دهد، هستند.
 
  • ایجاد درآمد رسوبی برای توزیع کنندگان
 تمامی افرادی که به طور تمام وقت در MLM مشغول به فعالیت می شوند قصد ایجاد یک درآمد رسوبی و استفاده از قدرت اهرم آن را دارند. در صورت عدم وجود خرید ثابت ماهیانه برای فروش و مصارف شخصی توزیع کنندگان و عدم استفاده از پتانسیل تمامی افراد شبکه در راستای این فعالیت ها (فروش و استفاده شخصی محصولات)، درآمد رسوبی ایجاد نخواهد کرد.
 
  • اصول اولیه فروش
در تمامی مبانی اولیه فروش این نکته به چشم می خورد که اگر شخصی خود از محصولی استفاده نکرده باشد در راستای فروش آن هیچ موفقیتی کسب نخواهد کرد. شرکت های MLM برای موفقیت توزیع کنندگان در فروش و کسب درآمد، آنها را تشویق به استفاده شخصی از محصولات می کنند که این امر با مقدار مشخصی از خرید ثابت ماهیانه محقق می شود.

راد کوک در مورد حجم خرید ثابت ماهیانه می گوید:
« حجم خرید ثابت باید معقول باشد؛ شرکت های MLM توزیع کنندگانشان را ملزم می کنند که ماهانه حجم معینی محصول از شرکت خریداری کنند تا به اصطلاح در سازمان “فعال” محسوب شوند. لذا توزیع کنندگان غیر فعال واجد شرایط دریافت کمیسیون و پاداش محسوب نمی شوند. بنابراین این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.

در پایان یکبار دیگر اعلام می شود که خریدها می بایست واقعی و بر اساس نیاز واقعی باشد و تعیین حجم ثابت ماهیانه که یکی از موارد فعال بودن بازاریابان برای دریافت پورسانت مجموعه ای تلقی می شود نباید مجوزی برای خرید اجباری به خصوص در مبالغ بالا باشد و همواره شرکت ها می بایست خود را موظف به بازخرید کالا در صورت درخواست بازاریابان نمایند. 

 

http://mlmbook.ir/News/1/1136
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها