اثرات تخفیف ها در بازاریابی محصول

اثرات تخفیف ها در بازاریابی محصول
تاريخ:نهم فروردين 1401 ساعت 09:39   |   کد : 1137   |   مشاهده: 406
کوپن ها و تخفیف ها به شرکت این امکان را می دهد که در درجه اول برای مصرف کنندگانی که حساسیت بیشتری نسبت به قیمت دارند ...
تبلیغات فروش، مشوق های کوتاه مدتی هستند که برای افزایش فروش طراحی شده اند و بخشی از تبلیغات ترکیبی می باشند. کوپن ها و تخفیفات دو ابزار پر استفاده تشویقی رایج در برنامه ارتقای فروش هستند.
تخفیف چیست؟
تخفیف مشابه کوپن است، اما با این تفاوت که تخفیف پس از خرید دریافت می شود. گاهی اوقات به تخفیف به عنوان پیشنهاد برگشت نقدی نیز گفته می شود.
کوپن چیست؟
کوپن یک برگه یا کد (یا نوع دیگری از شناسایی) است که به مشتری این امکان را می دهد که در هنگام خرید، تخفیفی برای خود دریافت کند. به عبارت دیگر معمولاً تخفیف فوری است. تفاوت اصلی بین تخفیف و کوپن این است که یک کوپن تخفیف فوری ارائه می دهد.
اکثر مردم کوپن هایی را از تبلیغات روزنامه می شناسند که در آن به مصرف کننده پیشنهاد ویژه ای را اعلام می کند. اما این روز ها کد های تبلیغاتی از طریق اینترنت در دسترس هستند و بازاریابان مستقیم ممکن است یک کوپن از طریق یک برنامه پست مستقیم ارائه دهند.

تفاوت بین کوپن و تخفیف
پیشبرد فروش معمولاً از طریق خرده ‌فروشان انجام می‌شود، اما شرکت ‌های خدماتی و سایر بازاریابان مستقیم نیز از استراتژی های فروش برای افزایش فروش استفاده می‌کنند.

تفاوت اصلی بین کوپن و تخفیف
یک کوپن به مصرف کننده اجازه می دهد تا یک انگیزه فوری دریافت کند، در حالی که تخفیف مستلزم آن است که مشتری پس از خرید برای دریافت مشوق یا تخفیف اقدام کند.

اهداف کوپن ها و تخفیف ها
هم کوپن ها و هم تخفیف ها اشکالی از راهبرد فروش هستند که هدف کلی آنها افزایش فروش در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه است. با این حال، برخلاف تخفیف در فروشگاه، کوپن‌ ها و تخفیف‌ ها فقط برای مصرف‌ کنندگانی در دسترس است که استفاده از آنها را انتخاب می‌کنند.

بنابراین، کوپن ها و تخفیف ها به شرکت این امکان را می دهد که در درجه اول برای مصرف کنندگانی که حساسیت بیشتری نسبت به قیمت دارند، تخفیف ارائه دهد. به عبارت دیگر، کوپن و تخفیف – همانطور که در اکثر کتاب های درسی بازاریابی تحت عنوان استراتژی قیمت مورد بحث قرار گرفته اند – نوعی تبیین قیمت هستند.

مدیریت موثر حاشیه سود
کوپن ها و تخفیف ها برای سازمان ها بسیار جذاب هستند؛ به این علت که مصرف کنندگان این امکان را دارند که از آنها استفاده کنند. در نتیجه، شرکت می‌تواند به فروش محصولات با قیمت کامل (با حاشیه سود کامل) به مصرف‌کنندگانی که حساسیت کمتری نسبت به قیمت دارند ادامه دهد. در حالی که برای مصرف ‌کنندگان حساس به قیمت جذابیت بالایی دارد و شرکت امیدوار می شود که سهم بیشتری از بازار را به دست آورد.
بر خلاف باور عمومی، ارائه تخفیف توسط شرکت ها حاشیه سود بیشتری را برای آنها ایجاد می کند.

نگرانی در مورد کوپن و تخفیف
مصرف کنندگان بسیار حساس به قیمت، احتمال کمتری دارند که وفادار بمانند و احتمالاً در آینده به دنبال برند های دیگری خواهند بود که کوپن ها و تخفیف های خود را ارائه می دهند. به عبارت دیگر، افزایش فروش بلند مدت قوی وجود ندارد.

مصرف‌ کنندگانی که حساسیت کمتری نسبت به قیمت دارند، یا مصرف‌ کنندگانی که کمتر احتمال دارد کوپن ‌ها و تخفیف ‌ها را پیدا کنند و فراموش کنند که از آن استفاده کنند، ممکن است سطحی از نارضایتی را تجربه کنند و آن بدلیل این است که اگر متوجه شوند که سایر مصرف‌ کنندگان قیمت کمتری را برای خرید محصول پرداخت کرده اند. این ممکن است تأثیری بر کاهش وفاداری مشتری داشته باشد.

 

http://mlmbook.ir/News/1/1137
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها