بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی
تاريخ:پنجم ارديبهشت 1401 ساعت 14:19   |   کد : 1144   |   مشاهده: 941
بازاریابی پیام کوتاه یا اس ام اس مارکتینگ روشی است که از پیام های متنی همراه برای برقراری ارتباط با شرکای تجاری و مشتریان ...
هنگام دریافت اعلان در تلفن همراه خود چه کاری انجام می دهید؟ سعی می کنید تا محتوای پیام را ببینید، درست است؟ نیاز به بررسی در تلفن هوشمند، بازاریابی پیامکی را به یکی از کارآمدترین استراتژی ها برای ارتباط برقرار کردن شرکت ها با مصرف کنندگان خود تبدیل کرده و تجربیات فراموش نشدنی را ایجاد می کند.
استفاده از پیام های متنی تلفن همراه، راهی عالی برای تعامل با مشتریان به روش مستقیم و شخصی است. علاوه بر تشویق خریدها، پرورش روابط و وفاداری  می توان از این ابزار بازاریابی برای اقدامات و تبلیغ سایر کانال ها استفاده کرد.

بازاریابی پیامکی چیست؟
بازاریابی پیام کوتاه یا اس ام اس مارکتینگ روشی است که از پیام های متنی همراه برای برقراری ارتباط با شرکای تجاری و مشتریان استفاده می شود. از آنجا که این روش، روشی سریع و بسیار شخصی برای تعامل است، استفاده از آن برای بازاریابی فرصتی برای فروش و تقویت روابط تجاری است.

بازاریابی پیامکی در مقابل پیامک شرکتی
بازاریابی پیامکی (SMS Marketing) کاربردهای تجاری بیشتری دارد. استراتژی در اینجا ارسال محتوای تبلیغاتی با محوریت تبدیل مخاطب به مشتری  و ایجاد مشتری  وفادار است. 
در این دسته پیام هایی هستند که در مورد شما می گویند:
•    تبلیغات رعد و برقی؛
•    کوپن های تخفیف؛
•    دعوت نامه برای لانچ محصولات جدید؛
•    پیشنهادات اختصاصی در تعطیلات.

از طرف دیگر، اس ام اس شرکتی(corporate SMS)  به معنای فروش هر چیزی نیست. هدف ارتباط سریع با مشتریان، تأمین کنندگان یا همکاران است. 
پیام های این نوع معمولاً مربوط به موارد زیر است:
•    اعلان های معاملاتی مانند اعتبار سفارش، به روزرسانی های تحویل و ... .
•    یادآوری قرار ملاقات ها. 
•    برنامه ها و تأیید بازدیدهای فنی.
•    اعلامیه های داخلی: اطلاعیه جلسات، تأیید حضور در برنامه ها و ... .

مزایای بازاریابی پیامکی 
قدرت اس ام اس مارکتینگ توسط بسیاری از مشاغل هنوز دست کم گرفته می شود. اشتباه بزرگ! این یک ابزار مدرن است که باعث تعامل بین شرکت ها و مصرف کنندگان می شود. در اینجا مزایای اصلی استفاده از بازاریابی پیامکی آورده شده است :

مزایای اصلی استفاده از بازاریابی پیامکی
•    نرخ باز کردن بالای پیامک و مشاهده 
حدود 98٪ افرادی که پیامک دریافت می کنند، آنها را باز کرده و می خوانند. این درصد بسیار بالاتر از نرخ بازاریابی برای ایمیل است که 22٪ است.

•    زمان بندی عالی
طبق مقاله ای که در Convince & Convert منتشر شده است ، بیش از 90٪ پیام های پیامکی تا 3 دقیقه خوانده می شوند و یک دلیل برای این امر وجود دارد:
مصرف کنندگان از تلفن های همراه خود جدا نمی شوند و حتی اگر از رسانه های دیگر آفلاین باشند، می توانند پیام های SMS را بخوانند. 

•    کم هزینه
هزینه های درگیر در یک کمپین بازاریابی پیامکی  نسبتاً کم است. از این گذشته، دیگر نیازی به ایجاد گرافیک پیچیده ای ندارید که شامل تصاویر، تولید فیلم و صدا، مواد چاپی یا مواردی از این دست است. محتوا یک پیام متنی درست است. مواد تعاملی وجود دارد که دارای فناوری تعاملی هستند و هزینه پیامک را بالا می برند. با این وجود، به عنوان مثال، ارزش پیامک هنوز با پست مستقیم مقایسه نمی شود.

•    نتیجه قابل اندازه گیری
شاخص های کمپین بازاریابی پیامکی برای تنظیم و پیگیری آسان است. علاوه بر این، یک سیستم پیام رسانی خوب این نتایج را ارائه می دهد. معیارهای اصلی عبارتند از:
1.    میزان تحویل  درصد پیام های ارسال شده به گیرندگان.
2.    نرخ بازشدن : درصد پیام ها خوانده شده.
3.    نرخ خروج : درصد مصرف کنندگان که تصمیم به دریافت پیام از شرکت شما نگرفته اند.
4.    نرخ تبدیل:  درصد مصرف کنندگان که عملکرد پیشنهادی پیام را انجام داده اند.
5.    میزان پاسخگویی : درصد مصرف کنندگان که با پیام در تعامل بوده اند، خصوصاً وقتی محتوای سؤالی را مطرح کردند.

http://mlmbook.ir/News/1/1144
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها