نسل جدید ایده های بازاریابی(قسمت اول)

نسل جدید ایده های بازاریابی(قسمت اول)
تاريخ:بيستم ارديبهشت 1401 ساعت 08:49   |   کد : 1146   |   مشاهده: 974
خرده فروشان در حال نوآوری در نحوه برقراری ارتباط با مشتریان خود هستند تا بتوانند در بازار مصرف کننده با فناوری پیشرفته امروزی، رقابتی باقی بمانند. وقتی نوبت به انتخاب محل خرید می رسد...
بازاریابی با تکنولوژی و خواسته های هر نسل تکامل می یابد. نسل جدید مشتریان متحرک‌تر، از نظر فن‌آوری باهوش‌تر و نسبت به رفتار شرکت‌ها حساس‌تر هستند. به عنوان یک صاحب کسب و کار، می‌توانید بازاریابی خود را بر جایی متمرکز کنید که روندها در آن پویا هستند و به روش‌های مقرون به صرفه با مشتریان پایبند باشید. تلاش‌های بازاریابی خود را بر روی آنچه مشتریان نسل بعدی به آن اهمیت می‌دهند، نحوه برقراری ارتباط و نوع کمپین‌های بازاریابی که بر روی ذهن آنها تاثیر می گذارد، متمرکز کنید.

 • تمرکز بر روی ارزش ها
بیان آنچه شرکت شما فراتر از سود و محصولات به آن اهمیت می دهد برای مشتریان اهمیت فزاینده ای دارد. اگر پیام بازاریابی شما با قلب و علایق مشتریان صحبت کند، وفاداری و همچنین فروش بیشتری را جذب خواهید کرد. به عنوان مثال، مشتریان بیشتر به یک سیاره سالم، احترام به کارگران و کمک به جامعه اهمیت می دهند. با ترویج ارزش‌های بالای شرکت خود و توضیح اینکه شرکت شما برای بهبود دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم چه کاری انجام می‌دهد، از این روند استقبال کنید.
 • بازاریابی به موبایل
استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک هوشمند می‌توانند با هدف قرار دادن راه‌های استراتژیک و محجوب برای دستیابی به مشتریان در تلفن‌های هوشمندشان، برتری بیشتری نسبت به رقبای بزرگ‌تر کسب کنند. کسب و کارهای کوچکتر فرصتی برای همگام شدن با مشتریان پیش از خرده فروشان بزرگتر دارند و سهم بازار را به دست می آورند. بازاریابان با تمرکز بر روی تلفن همراه در حال یادگیری شخصی سازی و در عین حال خودکارسازی تبلیغات از راه های شبکه های اجتماعی، پیامکی و پیام صوتی هستند. 
 • تغذیه مخاطب با محتوا
برای شرکت ها مهم است که مکررا محتوای آنلاین ایجاد کنند. عکس‌ها، فیلم‌ها، داستان‌ها و به‌روزرسانی‌های وضعیت(Status) به شکل خلاقانه و جذاب، امروزه شرکت را رقابتی نگه می‌دارد. سازگاری سایت‌های اصلی شبکه‌های اجتماعی با محتوای شرکت شما، این پتانسیل را ایجاد می کند که به مخاطبان گسترده آنلاین دست یابید. برای مثال، ویدیوهای یوتیوب فقط در یوتیوب نمی مانند. آنها در بسیاری از سایت ها از جمله فیس بوک، گوگل پلاس و پینترست به اشتراک گذاشته می شوند. یکی از راه‌هایی که کسب‌وکار کوچک شما می‌تواند در مقابل این روند باقی بماند این است که مستقیماً با مصرف‌کنندگان فعال(prosumers) و وفاداری که درباره برند شما وبلاگ می‌نویسند، عکس‌های خرید ارسال می‌کنند، گروه‌های طرفداران را به صورت آنلاین راه‌اندازی می‌کنند یا به گسترش آن کمک می‌کنند، محتوا را به طور مستقیم ارسال کرده و تعامل داشته و در مورد پیشنهادات جدید تبادل نظر کنید.
 • مشارکت با مشتریان
نسل بعدی مشتریان با شرکت در توسعه محصول یا خدمات از طریق ارائه بازخورد به شرکت هایی که گوش می دهند و پاسخ می دهند، عادت خواهند کرد. بر اساس گزارش هافینگتون پست انگلستان، در سال 2011، 62 درصد از مصرف‌کنندگان با استفاده از رسانه‌های اجتماعی به دنبال خدمات مشتری بودند، در حالی که حدود 95 درصد از نظرات مصرف‌کنندگان درباره برندها بدون پاسخ ماندند. این روند فرصتی را برای بازاریابان گرسنه (*بازاریابانی که به دنبال استفاده از ضعف رقبای خود هستند تا مشتری آنها را به سمت کسب و کار خود سوق دهند) و برندهای کوچکتر فراهم می کند تا با آنلاین شدن و متعهد شدن به توسعه روابط رسانه های اجتماعی از رقبای بزرگتر متمایز شوند. اگر مشتریان بتوانند به راحتی و به طور طبیعی با دوستان خود گفتگوی دو طرفه با برندها داشته باشند، برندها رونق خواهند گرفت.

استراتژی های خرده فروشی در حال ظهور
خرده فروشان در حال نوآوری در نحوه برقراری ارتباط با مشتریان خود هستند تا بتوانند در بازار مصرف کننده با فناوری پیشرفته امروزی، رقابتی باقی بمانند. وقتی نوبت به انتخاب محل خرید می رسد، مصرف کنندگان گزینه های بیشتری نسبت به همیشه دارند. دیگر صرفاً با مغازه های محلی سروکار ندارند، مصرف کنندگان می توانند به همین راحتی از فروشگاه های سراسر جهان از طریق اینترنت خرید کنند.
 • تجریه خرید شخصی
 • با توانایی تعامل با مشتریان در زمان واقعی از طریق چت، اسکایپ و ایمیل، شرکت‌ها می‌توانند تجربه خرید شخصی‌سازی شده را به صورت یک به یک توسعه دهند. فناوری پیچیده وب سایت ها (موتورهای جستجو) به مشتریان کمک می کند تا با جستجوهای منحصر به فرد تخصصی دقیقاً آنچه را که می خواهند بخرند در وب سایت ها مشاهده کنند. به دنبال تداوم این روند باشید زیرا شرکت‌ها برای به دست آوردن وفاداری مشتریان با تجربه‌های منحصر به فرد خرید تلاش می‌کنند. Forbes.com گزارش می دهد: "بعضی از خرده فروشان حتی قابلیت چت تصویری را برای تماس با کارشناسان راه دور برای پاسخگویی به سوالات مشتریان در محل راه اندازی کرده اند."

 •  
 • دستگاه های شخصی هوشمند
اپلیکیشن ها در حال تبدیل شدن به یک ابزار بازاریابی مهم هستند.
استفاده از دستگاه های تلفن همراه، خرید از اینترنت را متحول کرده است. دستگاه‌ها همچنان با هر مدل جدید هوشمندتر می‌شوند و خرده‌فروشان یاد می‌گیرند از فناوری تلفن همراه برای دستیابی به مشتریان به روش‌های جدید استفاده کنند. خرده‌فروشان هوشمند در حال ایجاد برنامه‌هایی هستند که روی تلفن‌های هوشمند کار می‌کنند تا هم مشتریان خود را درگیر و هم سرگرم کنند. هزینه‌های ایجاد اپلیکیشن برای کسب‌وکارهای کوچک مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود و به کسب‌وکارهای کوچک‌تر اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خود را توسعه دهند.
 • کانال های مختلف فروش
*محصولات ویژه اینترنتی مشتریان را به فروشگاه خرده فروشی می کشاند.
خرده فروشان آینده نگر، کسب و کار خود را با سایت های اینترنتی و رسانه های اجتماعی خود مرتبط می کنند. با درگیر کردن مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی تعاملی، خرده فروشان می توانند ترافیک را به فروشگاه های خود هدایت کنند. این استراتژی که «آجر و کلیک» نامیده می‌شود، شامل ارائه کوپن‌ها (تخفیف)، معاملات ویژه و رویدادهای بازاریابی در اینترنت برای بازخرید در فروشگاه‌ها است. سایر پیشنهادها را در صورت خرید کالاهای خود از وب سایت شرکت، به مشتریان پیشنهاد می دهند. مشتریان با تصاویر و اطلاعیه ها در رسانه های اجتماعی درگیر می شوند تا خرده فروش را در خط مقدم ذهن مشتریان نگه دارند.
 • ورودی زنده مشتری
*مشتریان تکراری با معاملات ویژه پاداش می گیرند.
با وب‌سایت‌هایی که خدمات چت را ارائه می‌کنند، شرکت‌ها می‌توانند سریع‌تر به ورودی‌های مستقیم مشتری پاسخ دهند. شکایات سریع‌تر حل می‌شوند و مشتریان مکرر می‌توانند در زمان ثبت سفارش با تخفیف‌های ویژه پاداش بگیرند. این روند با تعامل بیشتر فناوری اینترنت به رشد خود ادامه خواهد داد. حتی در حال حاضر، برخی از شرکت‌ها با استفاده از برنامه‌هایی مانند اسکایپ با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنند و امکان گفتگوهای رو در رو را فراهم می‌کنند. خدمات مشتری هنوز یک ابزار چانه زنی قابل توجه در مبارزه برای مشتریان است، اگرچه سرعت آن بسیار سریعتر می شود.

چگونه شرکت های کوچک کمپانی های بزرگ را حذف می کنند؟
شرکت‌های کوچک و خاص ممکن است قدرت بازاریابی، دارایی و بودجه خرده‌فروشان بزرگ‌تر را نداشته باشند، اما از بسیاری جهات به طور مداوم سهم بازار رقبای بزرگ خود را می گیرند. این دقیقاً تمرکز ویژه آنها است که انواع خاصی از مشتریان را از خرده فروشان بازار انبوه به بوتیک های محلی جذب می کند، زیرا شرکت های تخصصی می توانند همه چیز را در مورد کسب و کار خود برای برآورده کردن نیازهای یک گروه مشتری بسیار متمرکز طراحی کنند. یک شرکت خاص ممکن است تهدید واقعی برای یک خرده‌فروش چند ملیتی نباشد، اما ترکیبی از شرکت‌های خاص می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر فروش یک شرکت بزرگ داشته باشد.
 • محصولات و خدمات منحصر به فرد
طبق تعریف، شرکت‌های تخصصی محصولات و خدماتی را ارائه می‌کنند که بر روی یک بخش خاص از بازار متمرکز شده‌اند و نیازها و ترجیحات آنها را به قدری دقیق برآورده می‌کنند که محصولاتشان برای اکثریت بازار جذابیت ندارد. به دلیل این تمرکز، شرکت های تخصصی می توانند ارزش بیشتری را نسبت به رقبای بزرگتر برای مشتریان خود فراهم کنند. 
 • تجربیات مشتری
دانش متمرکز مشتری، بینش عالی برای طراحی تجربیات مشتری فراهم می کند. چیدمان فروشگاه، موسیقی پس‌زمینه، نور و دکور همگی می‌توانند حول یک گروه مشتری در یک فروشگاه خرده‌فروشی خاص طراحی شوند. حتی فرآیندهای صف و تسویه‌حساب می‌توانند سفارشی شوند تا تجربه ایده‌آلی را برای بازار فراهم کنند. علاوه بر این، حجم کمتر فروش شرکت‌های خاص، اغلب منجر به شلوغی کمتر فروشگاه‌ها، زمان انتظار کوتاه‌تر، صف‌های خط سریع‌تر می‌شود که همگی باعث افزایش تجربه لذت بخش مشتری می‌شوند. این مزیت تجربی می‌تواند به شرکت‌های خاص کمک کند تا علیرغم قیمت‌های بالقوه بالاتر و انتخاب های کمتر، سهم بازار را از خرده‌فروشان بزرگ بربایند. برای برخی از مشتریان، تجربه مهم‌تر از قیمت است و شرکت‌های تخصصی در موقعیت مناسبی قرار دارند تا وفاداری به برند را در این مشتریان القا کنند.
 • مزایای برند
شرکت های کوچک این فرصت را دارند که یک برند قوی در مشتریان هدف خود ایجاد کنند. تمرکز شدید این شرکت‌ها به آنها اجازه می‌دهد تا اثربخشی تبلیغات، فروش و تلاش‌های روابط عمومی خود را از طریق درک عمیق خود از محل تجمع و معاشرت مشتریان، رسانه‌هایی که ترجیح می‌دهند، جمعیت‌شناسی، مشاغل و ویژگی‌های جغرافیایی‌شان به حداکثر برسانند. برای مثال، یک خرده‌فروش مد تک برند که جوانان را در مناطق شهری هدف قرار می‌دهد، می‌تواند چنان هویت برندی ایجاد کند که مشتریان به نمایش لوگوی برند در خود افتخار کنند. این نوع قهرمانی برند باعث تحریک تبلیغات دهان به دهان در میان بخش بازار هدف می شود و خریدهای تکراری را تشویق می کند که به طور پیوسته سهم بازار خرده فروشان بزرگتر را از بین می برد.
 • سازگاری بیشتر
به عنوان کسب‌وکارهای کوچک‌تر و کمتر ریشه‌دار، شرکت‌های تخصصی می‌توانند موقعیت بهتری برای پاسخگویی به تغییرات ترجیحات مشتری در جایگاه هدف خود داشته باشند. علاوه بر هشدار قبلی که ارتباط نزدیک آنها با مشتریان ارائه می‌کند، موجودی‌های کوچک‌تر، مراکز فروش کمتر، حقوق و دستمزد کوچک‌تر و تعهدات بازاریابی کمتر، افزودن محصولات جدید، تغییر خدمات، تغییر ساختار قیمت‌گذاری، پذیرش فناوری جدید یا آزمایش با آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. تکنیک های بازاریابی نوظهور می تواند فرصت هایی را برای به دست آوردن سریع سهم بازار از خرده فروشان بزرگ در زمان تغییر فراهم کند.
ادامه دارد.....
 

http://mlmbook.ir/News/1/1146
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها