نسل جدید ایده های بازاریابی(قسمت دوم)

نسل جدید ایده های بازاریابی(قسمت دوم)
تاريخ:سی و يکم ارديبهشت 1401 ساعت 08:17   |   کد : 1148   |   مشاهده: 773
ایجاد رابطه یک استراتژی بازاریابی است که بر پایه ایجاد یک رابطه بلندمدت و متقابلا سودمند بین کسب و کار و مشتریان بنا شده است ...
در قسمت پیشین این مقاله به معرفی استراتژی های مؤثر در برقرای ارتباط با مشتری پرداخته شد. در این قسمت به اهمیت کاربرد این استراتژی ها و نتایج حاصل از آن خواهیم پرداخت.

اهمیت استراتژی های بازاریابی یک کسب و کار
حوزه های بازاریابی و تبلیغات تغییرات چشمگیری را تجربه کرده اند زیرا مصرف کنندگان روش تحقیق و خرید کالا و خدمات را تغییر داده اند. با روی آوردن بیشتر مردم به اینترنت، کسب و کارها با ایجاد حضور آنلاین از طریق بازاریابی الکترونیکی یا بازاریابی آنلاین، شانس موفقیت خود را افزایش می دهند. بازاریابی در دنیای دیجیتال برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک بسیار مهم است و می تواند به طور قابل توجهی بر رشد کسب و کار تأثیر بگذارد.

جستجوی آنلاین مصرف کنندگان
مصرف کنندگان امروزی برای یافتن مشاغل محلی، تحقیق در مورد اطلاعات محصول و مقایسه خدمات شرکت های مختلف به اینترنت روی می آورند. کسب‌وکارهایی که وب‌سایت‌های بهینه شده برای موتورهای جستجوی قوی را اداره می‌کنند، زمانی که کاربران آنلاین کلمات یا عبارات خاصی را کلید می‌زنند، در بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شوند. هم شرکت های تجاری و هم کسب و کار، از استراتژی های بازاریابی سود می برند که رتبه بندی موتورهای جستجو را افزایش می دهد. از آنجایی که افراد بیشتری از طریق تلفن های هوشمند به اینترنت دسترسی پیدا می کنند، وب سایت های بهینه شده برای موبایل، ترافیک محلی را افزایش می دهند.

اقتدار ایجاد کنید
وب سایت تجاری جزء اصلی بازاریابی الکترونیکی است. کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک با وب‌سایت‌های جذاب، مفید و آسان برای پیمایش، شهرت خوبی در زمینه‌های خود ایجاد می‌کنند. ویژگی های مهم عبارتند از صفحه "درباره ما" و همچنین اطلاعات مربوط به محصولات، خدمات، اخبار شرکت، فعالیت ها و مکان یا جزئیات تماس. مقالاتی در مورد موضوع مرتبط و وبلاگی که به طور منظم به روز می شود، ابزارهای بازاریابی عالی برای ایجاد قدرت و تخصص هستند.

بازاریابی درونگرا
بازاریابی الکترونیکی ابزاری مؤثر برای کسب و کارها است زیرا پیش‌نیازهای فروش را جذب می‌کند. وقتی شخصی به سایت شما می رسد یا صفحه کسب و کار شبکه اجتماعی شما را می یابد، کلمه یا عبارتی را کلید زده است که نشان می دهد در جستجوی چیزی است که سایت شما ارائه می دهد. تجزیه و تحلیل این ترافیک وب سایت ورودی، داده های ارزشمندی در مورد بازار هدف شما ارائه می دهد و به شما این شانس را می دهد که آدرس های ایمیل را جمع آوری کنید تا پایگاه داده سرنخ های فروش خود را افزایش دهید. تکنیک های محبوب بازاریابی ورودی شامل گزارش رایگان یا خبرنامه از طریق ایمیل، ارائه راهی برای تماس با مشتریان بالقوه به کسب و کارها است.

ایجاد رابطه بزرگ
ایجاد رابطه یک استراتژی بازاریابی است که بر پایه ایجاد یک رابطه بلندمدت و متقابلا سودمند بین کسب و کار و مشتریان بنا شده است. استفاده از بازاریابی الکترونیکی از طریق رسانه های اجتماعی امکان برقراری ارتباط دو طرفه مداوم را فراهم می کند. رسانه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای اجازه می‌دهند تا به سرعت به مسائل روابط عمومی و خدمات مشتری رسیدگی کنند، پیشنهادات و تبلیغات محدود زمانی را اعلام کنند و به مشتریان فرصتی بدهند تا داستان‌ها و تصاویر مرتبط با محصول خود را به اشتراک بگذارند. کسب‌وکارهای بزرگ استراتژی‌های بازاریابی را تغییر می‌دهند تا تکنیک‌های بازاریابی الکترونیکی و ایجاد رابطه را در برگیرند. سی ان ان گزارش می دهد که از اوایل سال 2012، نایک تبلیغات چاپی و رسانه ای خود را تا 40 درصد کاهش داد تا بر تعامل دیجیتال و ارتباط شخصی با مشتریان آنلاین تمرکز کند.

خرده فروشی چندگانه چیست؟
خرده فروشی چندگانه اغلب به عنوان خرده فروشی چند کانالی شناخته می شود. خرده فروشی چندگانه رویکردی برای راه اندازی یک کسب و کار خرده فروشی است که در آن شما محصولات را از طریق کانال های خرده فروشی متعدد به مشتریان ارائه می دهید. فروشگاه‌های سنتی، کاتالوگ‌ها و اینترنت سه کانال چندگانه اصلی هستند که توسط بسیاری از خرده‌فروشان مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما سایر قالب‌های خرده‌فروشی کوچک‌تر نیز وجود دارند.

مبانی
خرده فروشی چند کانالی در پایان قرن بیستم و قرن بیست و یکم به طور قابل توجهی تکامل یافته است، زیرا اینترنت رشد کرده و مزایای خرده فروشی از طریق کانال های متعدد کاملاً آشکار شده است. برخی از خرده فروشان چند کاناله تجارت خود را از طریق دو کانال انجام می دهند، در حالی که برخی دیگر از سه کانال یا بیشتر استفاده می کنند. به طور کلی، اگر محصولات و خدمات را از طریق کانال‌های خرده‌فروشی بیشتری ارائه دهید، احتمال فروش بیشتری خواهید داشت.

مزایای کانال
فروشگاه سنتی هنوز هم مزایای اجتماعی، ملموس بودن و احساس محصولات و شخصی ترین توجه مشتریان خرده فروشی را ارائه می دهند. کاتالوگ‌ها (بروشور) از نظر بصری پیشرفته‌تر شده‌اند، اما قابلیت حمل، نمونه‌ای منحصربفرد برای کاتالوگ‌ها است زیرا مشتریان می‌توانند آنها را به هر جایی ببرند و محصولات را سفارش دهند. اینترنت راحتی عمده ای را ارائه می دهد. 24 ساعت شبانه روز در دسترس است و مشتریان می توانند هر زمان که احساس کنند از خانه خرید کنند.

چند کانالی در مقابل e-Tailing
مزایای خرده‌فروشی چند کاناله با اینترنت اغلب با خرده‌فروشی‌های آنلاین که به عنوان خرده‌فروشی الکترونیک شناخته می‌شوند مقایسه می‌شود. با نگاهی صرف به بازار خرده‌فروشی آنلاین، خرده‌فروشان چند کانالی در بیشتر موارد مزایای قوی نسبت به شرکت‌های آنلاین دارند. آنها قبل از ورود به اینترنت برندهایی را ایجاد کرده اند. آنها می توانند محصولات را از طریق کانال های متعدد تبلیغ کنند و از بازاریابی و تبلیغات بین کانالی استفاده کنند. خرده فروشان چند کانالی همچنین دارای توزیع و سایر فرآیندهای تجاری پشتیبان برای مدیریت انجام سفارش و خدمات مشتری هستند. خرده فروشان چند کاناله از 53 درصد سهم بازار آنلاین در سال 1999 به 76 درصد در سال 2003 جهش کردند و از آن زمان تاکنون جایگاه خود را حفظ کرده اند.

سهم بیشتر از بازار
خرده فروشان چند کانالی می توانند بین روش ها هم افزایی ایجاد کنند. هدف آنها جلب نظر مشتریان از طریق تمام کانال ها برای به دست آوردن سهم بیشتری از پولی است که مشتریان برای محصولاتی که می فروشند خرج می کنند. علایق مشتری هر روز تغییر می کند. بسیاری از مشتریان از طریق کانال های متعدد خرید کرده اند زیرا نیازها و علایق آنها به طور مکرر تغییر می کند. خرده‌فروشانی که در همه کانال فعالیت می‌کنند، فرصت بهتری برای جذب بیشتر کسب‌وکار هر مشتری دارند.

http://mlmbook.ir/News/1/1148
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها