نسل جدید ایده های بازاریابی(قسمت سوم)

نسل جدید ایده های بازاریابی(قسمت سوم)
تاريخ:سوم خرداد 1401 ساعت 08:07   |   کد : 1149   |   مشاهده: 400
رویکرد صادقانه و مشارکتی برای حضور دیجیتالی می‌تواند فرصت‌های بیشتری را برای تعامل با مشتریان فراهم کند ...
در قسمت های پیشین استراتژی های جذب مشتری مورد بررسی قرار گرفت. در این قسمت نحوه بازاریابی محصولات و ابزارهای مناسب آن مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت.

تکنولوژی های بازاریابی محصولات
به این فکر کنید که چگونه کسب‌وکارها محصولات را به بازار عرضه می‌کردند - خرید تبلیغات در روزنامه‌ها و مجلات، قرار دادن تابلوها در اطراف فروشگاه، رفتن فروشندگان در خانه به خانه. در حالی که این فعالیت‌ها هنوز هم انجام می‌شوند، این روزها بیشتر احتمال دارد که یک ایمیل تبلیغاتی دریافت کنید، یک توییت بخوانید یا وب‌سایتی را که از طریق موتور جستجو پیدا شده است بررسی کنید. فناوری شیوه بازاریابی محصولات را تغییر داده است.

اینترنت
وقتی صحبت از بازاریابی محصولات به میان می آید، وب سایت ها به یک ملزومات تجاری تبدیل شده اند. این رسانه فضای زیادی را برای اشتراک‌گذاری جزئیات محصول، نظرات، عکس‌ها و ویدیوهایی که مشتریان بالقوه را درگیر می‌کند، فراهم می‌کند. اعلان‌ها اغلب از طریق خدمات آنلاین و داستان‌های رسانه‌ای منتشر می‌شوند، در حالی که پست‌های وبلاگ و دهان به دهان می‌توانند ترافیک را به یک وب‌سایت هدایت کنند. کسب و کارها نه تنها می توانند محصولات را اعلام کنند، بلکه می توانند آنها را مستقیماً به مشتریان در سراسر جهان بفروشند. این دامنه بسیار فراتر از آن چیزی است که یک آگهی روزنامه محلی می تواند به دست آورد.

بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی یکی از مقرون به صرفه ترین و جذاب ترین راه ها برای بازاریابی یک محصول است. کسب‌وکارهایی که فهرست‌های ایمیل انتخابی ایجاد کرده‌اند، پایگاه بزرگی از مشتریانی دارند که از قبل به محصولاتی که ارائه می‌دهند علاقه‌مند هستند. بازاریابی ایمیلی راهی ایده آل برای اعلام پیشنهادات جدید، توزیع تخفیف و به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد محصولات است. بسیاری از کمپین های بازاریابی ایمیلی به خبرنامه های دیجیتال تبدیل شده اند که در آن بازاریابی محصول با محتوای جذاب ادغام می شود.

تلفن همراه 
بازاریابی موبایلی شامل دستیابی به مشتریان از طریق تلفن های همراه و سایر دستگاه های تلفن همراه از طریق پیام های متنی و برنامه های کاربردی است. کسب‌وکارها می‌توانند از پیام‌های متنی برای ارسال فرصت معاملات ویژه به افرادی که در فهرست بازاریابی هستند استفاده کنند. در حالی که برخی از کسب‌وکارها برنامه‌های کاربردی برند خود را برای گوشی‌های هوشمند توسعه می‌دهند، بسیاری از برنامه‌های کاربردی موجود که فضایی را برای تبلیغات ارائه می‌کنند که برای کاربران محلی طراحی شده است، ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، یک کسب‌وکار ممکن است نمایه‌ای در یک برنامه تلفن هوشمند رسانه‌های اجتماعی داشته باشد که به کاربران در صورت آزمایش محصول جدید در فروشگاه، ۲۰ درصد تخفیف می‌دهد.

در فروشگاه
فناوری، حضور خود را در فروشگاه ها آشکار می کند. استفاده از ساینیج دیجیتال روندی است که به کسب و کارها اجازه می دهد توجه مشتریان را به خود جلب کنند و محصولات خاصی را به آنها عرضه کنند. این به ویژه برای رستوران ها و سایر مشاغلی که باید به تغییرات موجودی پاسخ دهند یا محصولات جدید را به طور منظم معرفی کنند، مفید است. سیستم‌های پیشرفته فروش می‌توانند اطلاعاتی را در زمان واقعی در مورد محصولات موجود در انبار به کارکنان ارائه دهند یا به آنها کمک کنند ترجیحات مشتری را ردیابی کنند. ارائه خدمات عالی به مشتریان کلید فروش و بازاریابی موفق است.

رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی هم فرصتی بزرگ و هم چالشی بزرگ برای کسب و کارها در زمینه بازاریابی محصول هستند. این می تواند راهی سریع و آسان برای انتقال اطلاعات محصولات جدید به یک گروه بزرگ باشد، اما کسب و کارها باید مراقب جذب مشتریان باشند نه اینکه با آنها صحبت کنند. کسب‌وکارها باید به رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان فناوری نگاه کنند که تکنیک قدیمی بازاریابی دهان به دهان را امکان‌پذیر می‌کند. یک تجربه رسانه اجتماعی قانع کننده ایجاد کنید، با مشتریان تعامل داشته باشید و آنها را تشویق کنید تا اطلاعات محصول شما را با دیگران به اشتراک بگذارند.

چگونه می توان تعاملات مثبت برند را در رسانه های اجتماعی تضمین کرد؟
قبل از ورود به رسانه های اجتماعی، یک شرکت باید بداند که آنلاین بودن دری را به روی انتقاد عمومی باز می کند و هیچ تضمینی برای مثبت بودن همه تعاملات برند ارائه نمی دهد. اگرچه خطرات ناشی از تعاملات منفی واقعی است، اما یک رویکرد صادقانه و مشارکتی برای حضور دیجیتالی می‌تواند فرصت‌های بیشتری را برای تعامل با مشتریان فراهم کند. ارزش رسانه های اجتماعی ایجاد تعامل مثبت و جذب مجدد افرادی است که ممکن است دیدگاه منفی نسبت به شرکت شما داشته باشند.

پوشش خاکستری
حتی کسب‌وکاری که به طور کامل به خدمات استثنایی مشتریان اختصاص دارد، در برخی مواقع بازخورد منفی دریافت خواهد کرد. با باز بودن، پذیرش انتقاد و ارائه تلاش معقول برای اصلاح وضعیت، یک کسب و کار فرصتی برای ایجاد یک تعامل مثبت با آن مشتری دارد و به دیگران اجازه می دهد تا ببینند که چقدر برای خدمات مشتری ارزش قائل است. 

ارزش ویژه برای برند بسازید
زمانی که یک سازمان اعضای تیم خود را در رسانه های اجتماعی شرکت درگیر می کند، فرصتی برای نشان دادن جنبه انسانی شرکت ایجاد می شود. شرکت‌ها مدت‌هاست که کارمندان خود را به عنوان متخصص در تبلیغات تلویزیونی معرفی کرده‌اند. انجام این کار از طریق رسانه های اجتماعی یک گسترش طبیعی است. اگر یک شرکت شبکه‌ای از کارمندان آنلاین داشته باشد که به مشکلات و نگرانی‌ها پاسخ می‌دهند، می‌تواند مردم را تشویق کند که به شرکت و تخصص آن اعتماد کنند. اگر مصرف کنندگان قبل از بروز مشکل به شرکت اعتماد کنند، می تواند ارتباط آنلاین را بیشتر مشارکتی کند تا به مقابله با آن بپردازند.

محتوای معنادار ایجاد کنید
پلتفرم اجتماعی شما به جای اینکه به عنوان یک تبلیغ ثابت فروش خدمت کند، باید ارزش معناداری را به دنبال کنندگان شما ارائه دهد. اگرچه منطقی است که وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به مصرف‌کنندگان در مورد فروش و تبلیغات مربوطه هشدار دهند، اما شما نمی‌خواهید زمینه کاری را با چیزی جز جذابیت‌های فروش اشباع کنید. در نظر بگیرید که علایق مخاطبان هدف شما ممکن است چه باشد و محتوا را پیرامون آن تنظیم کنید. محتوای جذاب شامل نکات، چت زنده با کارشناسان است. با شناسایی یک راهبرد محتوا و پایبندی به آن، مکالمه مداوم را نیز هدایت می کنید و تعامل مثبت را تشویق می کنید.

لذت بخش باشید
شرکت شما باید از طریق رسانه های اجتماعی لذت بخش باشد. این کار را می توان با ارائه محتوا به شیوه ای سرگرم کننده انجام داد.

http://mlmbook.ir/News/1/1149
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها