شرکت های جهانی بازاریابی شبکه ای هرمی(قسمت دوم)

شرکت های جهانی بازاریابی شبکه ای هرمی(قسمت دوم)
تاريخ:بيست و هفتم شهريور 1401 ساعت 14:14   |   کد : 1167   |   مشاهده: 838
توزیع‌کنندگانی که بخشی از جریمه 200 میلیون دلاری را در سال 2016 دریافت کرده اند، خود نیز دوباره از محصولات این شرکت ...
شماره 5: Fortune Hi-Tech Marketing
شرکت Fortune Hi-Tech Marketing در سال 2013 توسط کمیسیون بررسی جرم امریکا یک طرح هرمی اعلام شد، افرادی را برای فروش محصولات ساخته شده توسط Dish Network، ارائه دهندگان تلفن همراه، Frontpoint Home Security و محصولات بهداشتی و زیبایی استخدام می کرد.
با این حال، فروشندگان از جذب افراد بیشتر از فروش درآمد کسب می کردند.
تقریباً 100000 آمریکایی به عضویت این شرکت درآمدند و بین 100 تا 300 دلار هزینه سالانه پرداخت کردند و به برخی از آنها مبالغی به عنوان پورسانت فروش و پاداش های عضوگیری پرداخت شد.

شماره 4: Vemma
در آگوست 2015، کمیسیون بررسی جرم امریکا ادعا کرد که Vemma، تولید کننده نوشیدنی های انرژی زا و کاهش وزن، در حال اجرای یک طرح هرمی است که برای استخدام اعضای جدید پاداش بیشتری نسبت به فروش محصول ارائه می دهد.
اعضای جدید، معمولاً دانشجویان کالج و سایر جوانانی که به آنها وعده پورسانت بالا داده شده بود، باید 600 دلار برای بسته های اولیه و صدها دلار دیگر برای محصول ماهانه می پرداختند. در نتیجه، طبق اعلام کمیسیون بررسی جرم امریکا، اکثر شرکت کنندگان پول خود را از دست دادند.
در واقع، 93 درصد از توزیع‌کنندگان Vemma بر اساس داده‌های در دسترس عموم در سال 2013، سالانه کمتر از 6169 دلار درآمد داشتند.

شماره 3: Nu Skin Enterprises
در دهه 1990، Nu Skin Enterprises توسط کمیسیون بررسی جرم امریکا و چندین ایالت مورد بررسی قرار گرفت. به منظور حل و فصل همه پرونده ها، این شرکت در نهایت طی دو سال 2.5 میلیون دلار به کمیسیون بررسی جرم امریکا پرداخت کرد.
دادستان کل کانکتیکات گفت که نزدیک به 9000 نفر از ساکنان کانکتیکات بین سال های 1988 تا 1991 توزیع کننده این شرکت شدند و تقریباً 11 میلیون دلار محصول خریداری کردند. با این حال، طرح(پلن) این شرکت به گونه ای طراحی شده بود که به جای فروش محصولات، برای استخدام توزیع کنندگان جدید پاداش دریافت کنند.
در سال 2014، این شرکت مجدداً مورد در چین بررسی قرار گرفت،  هر چند که نام آن یک طرح هرمی بود.

شماره 2: Herbalife
در سال 2016، کمیسیون بررسی جرم امریکا از نامیدن هربالایف به عنوان یک طرح هرمی اجتناب کرد. با این حال، آنها به این نتیجه رسیدند که اکثر رهبران فروش شرکت حداقل 5 دلار در ماه درآمد دارند و هشدار دادند که شرکت باید ثابت کند که مدل تجاری آن در آینده قانونی است.
این یک پیروزی برای هربالایف تلقی می‌شد چراکه در سال‌های اخیر با اتهامات زیادی مواجه شده است، از این شرکت از طرف Bill Ackman (که به عنوان یک سرمایه گذار مطرح می شود) و دادگاه بلژیک به عنوان یک شرکت هرمی غیرقانونی طرح شکایت شده است.
علاوه بر این، این شرکت در سال 2004 با یک شکایت دسته جمعی توسط توزیع کنندگان سابق و فعلی مواجه شد.
با این حال، برخی گزارش‌ها نشان می دهد که توزیع‌کنندگانی که بخشی از جریمه 200 میلیون دلاری را در سال 2016 دریافت کرده اند، خود نیز دوباره از محصولات این شرکت استفاده کرده اند.

شماره 1: Amway
در سال 1979، کمیسیون بررسی جرم امریکا تصمیم گرفت که Amway یک طرح هرمی نیست، زیرا افراد به ازای معرفی افراد جدید پورسانت دریافت نکرده اند و فقط از فروش محصول پورسانت به آنها تعلق می گرفته است. 
این مورد جز موارد خاصی بود که باعث شد، تعریف کمیسیون بررسی جرم امریکا از یک طرح هرمی ارئه شود و با این وجود شرکت Amway مجبور به ایجاد تغییرات خاص بر روی طرح خود شد.
شرکت Amway اخیرا نیز یک طرح دعوای 100 میلیون دلاری را پشت سر گذاشته است.

http://mlmbook.ir/News/1/1167
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها