51 نوع استراتژی بازاریابی پرکاربرد(قسمت سوم)

51 نوع استراتژی بازاریابی پرکاربرد(قسمت سوم)
تاريخ:اول آبان 1401 ساعت 15:13   |   کد : 1174   |   مشاهده: 998
ازاریابی پایگاه داده یک نوع استراتژی بازاریابی مستقیم با استفاده از پایگاه داده های مشتریان بالقوه، برای تولید پیام های شخصی به منظور ارتقاء کالا یا خدمت است.  روش برقرای ارتباط در این استراتژی بازاریابی می تواند هر نوع رسانه ای باشد مثل رسانه های مورد استفاده در بازاریاب ...
35-استراتژی بازاریابی در کمین نشستن (Ambush Marketing)
تبلیغ کنندگان از این استراتژی بازاریابی برای ارتباط با رویدادها و برندهای خاص بدون حمایت مالی از آنها استفاده می کنند. این استراتژی به کسب و کارها اجازه سرمایه گذاری بر روی رویدادها و یا وسیله نفوذی برای کسب و کارهایی است که توانایی واقعی برای تاثیرگذاری مستقیم بر رویدادهای واقعی را ندارند.

36-استراتژی بازاریابی B2C 
هدف نهایی بازاریابی B2C (بازاریابی کسب و کار – مصرف کننده) این است که تمرکز فعالیت ها با هدف ترغیب به خرید مصرف کننده صورت پذیرد. کمپین های بازاریابی B2C اغلب به صورت کوتاه مدت و با ارائه تخفیات ویژه، کوپن ها و جوایز ویژه برای ترغیب به خرید مصرف کنندگان به کار گرفته می شود.

37-استراتژی بازاریابی ابری (Cloud Marketing)
در این نوع جدید بازاریابی، تمام منابع و دارایی های بازاریابی به صورت آنلاین عرضه می شود تا مشتریان بتوانند با با تغییر، توسعه و به اشتراک گذاری آنها مشارکت داشته باشند. در نظر بگیرید که amazon.com چگونه مشتریان خود را برای خرید کتاب های دیجیتالی، فیلم ها، نمایش های تلویزیونی در حساب آنلاین خود و یا در دستگاه های دیجیتال خود مانند Kindle Fire مورد هدف قرار می دهد.

38-استراتژی بازاریابی موبایل (Mobile Marketing)
بازاریابی از طریق ابزار تلفن همراه، مانند تلفن های هوشمند صورت می پذیرد. بازاریابی موبایل می تواند در زمان و مکان ویژه اطلاعات ویژه ای را برای مشتری به همراه داشته باشد.

39-استراتژی بازاریابی اتحاد (Alliance Marketing)
سرمایه گذاری مشترک بین دو یا چند کسب و کار برای جمع آوری منابع در تلاش برای ترویج و فروش محصولات این کسب و کارها است.

40-استراتژی بازاریابی معکوس (Reverse Marketing)
در استراتژی بازاریابی معکوس، ایده اصلی آن است که به جای آنکه بازاریابان به دنبال مشتری بروند، مشتری به دنبال ایشان بگردد. معمولاً این کار از طریق روش های سنتی تبلیغاتی مانند تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات در مجلات و رسانه های آنلاین صورت می پذیرد.

41-استراتژی بازاریابی تلفنی (Telemarketing)
یکی از موثرترین استراتژی های پرکاربرد بازاریابی، استراتژی بازاریابی تلفنی است. می دانیم که بسیاری از شما از بازاریابان تلفنی متنفر هستید. با این حال این استراتژی بازاریابی، یک تله مارکتینگ است که می تواند در فروش بخش عمده ای از کالاها یا خدمات یک کسب و کار به مشتری نقش عمده ای داشته باشد. با این حال نبایستی بازاریابی تلفنی را با فروش تلفنی اشتباه گرفت. در بازاریابی تلفنی هدف اصلی معرفی و ارائه محصول است در حالی که در فروش تلفنی هدف اصلی فروش است.

42-استراتژی بازاریابی نمونه رایگان (Free Sample Marketing)
بر خلافFreebie Marketing ، این بازاریابی به بازاریابی کالای مکمل وابسته نیست، بلکه در این استراتژی بازاریابی برای نفوذ بیشتر در مصرف کننده، نمونه ای رایگان به وی داده می شود.

43-استراتژی بازاریابی ایمیل مستقیم (Direct Mail Marketing)
نوعی از کانال های تبلیغاتی است که به سازمان های تجاری و غیر انتفاعی اجازه می دهد تا به طور مستقیم و با تکنیک های بازاریابی مانند پیام های متنی، ایمیل، وب سایت های تعاملی، تبلیغات انلاین، توزیع کاتالوگ و غیره با مشتری ارتباط برقرار کنند.

44-استراتژی بازاریابی پایگاه داده / بانک اطلاعاتی (Database Marketing)
بازاریابی پایگاه داده یک نوع استراتژی بازاریابی مستقیم با استفاده از پایگاه داده های مشتریان بالقوه، برای تولید پیام های شخصی به منظور ارتقاء کالا یا خدمت است.  روش برقرای ارتباط در این استراتژی بازاریابی می تواند هر نوع رسانه ای باشد مثل رسانه های مورد استفاده در بازاریابی مستقیم.  تمایز بین بازاریابی مستقیم و بازاریابی پایگاه داده عمدتاً از توجه به تجزیه و تحلیل اطلاعات ناشی می گردد. بازاریابی پایگاه داده بر استفاده از تکنیک های آماری برای توسعه مدل رفتار مشتری متمرکز است و معمولاً در بازاریابی مدرن نتایج مطلوب تر و اثربخش تری نسبت به بازاریابی مستقیم دارد.

دو نوع اصلی از پایگاه داده های بازاریابی وجود دارد: پایگاه داده های مصرف کننده و پایگاه داده های کسب و کار. پایگاه داده های مصرف کننده عمدتاً به شرکت هایی که با مصرف کنندگان در ارتباط مستقیم هستند و اغلب به صورت B2C فروش خود را انجام می دهند، مربوط می گردد.

45-استراتژی بازاریابی شخصی (Personalized Marketing)
بازاریابی شخصی که گاهی به آن بازاریابی شخصی سازی شده یا بازاریابی یک به یک نیز اطلاق می گردد، یک شکل افراطی از تمایز محصول است. در حالی که این تمایز سعی بر آن دارد تا کاملاً از رقبا متمایز باشد.

46-استراتژی بازاریابی وابستگی (Affinity Marketing
ایجاد مشارکت های استراتژیک که از طریق ایجاد اتحاد با برندهای تکمیلی، بسیار سودمند است. همچنین این استراتژی بازاریابی به عنوان بازاریابی همکاری هم شناخته می شود. در این استراتژی یک برند محصول را تولید می کند در حالیکه برند دیگر مشتریان جدید و آگاه سازی بازار را بر عهده دارد.

47-استراتژی بازاریابی فرهنگی (Cultural Marketing)
یک نوع خاصی از بازاریابی است که به منظور ارتقاء پیام به یک گروه معین از خریداران بالقوه از یک فرهنگ خاص یا ویژگی های جمعیت شناختی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

48-استراتژی بازاریابی انسانی (HUMANISTIC MARKETING)
نیاز انسان به حالت محرومیت احساس شده اطلاق می گردد. آنها شامل نیازهای فیزیکی (غذا، پناهگاه، ایمنی و لباس) و نیازهای اجتماعی (وابستگی و مهربانی) و نیازهای فردی (دانش) هستند. استراتژی بازاریابی که در راستای این محرومیت گام بر می دارند و تلاش برای ارائه محصولی در راستای این محرومیت را دارند به بازاریابی انسانی معروف هستند.

49-استراتژی بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing)
بازاریابی چریکی به روش های غیر متعارف و کم بودجه شامل فروش یا تبلیغ یک محصول، برند، جمعیت زیادی از مشتریان و عنصر تعجب برای بازار یا ترفیع محصول، خدمت، رویداد، یا یک فعالیت جدید اشاره دارد.

50-استراتژی بازاریابی هوش مصنوعی (artificial intelligence marketing)
استراتژی بازاریابی هوش مصنوعی نوعی از بازاریابی مستقیم با استفاده از تکنیک های بازاریابی داده – محور با مدل و مفهوم هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشین و شبکه بیزی استفاده می نماید. تفاوت اصلی در این استراتژی در این قسمت است که استدلال ها و نتایج به جای انسان توسط کامپیوتر و الگوریتم ها صورت می پذیرد.

51-استراتژی بازاریابی دوستدار برند (Brand Lover Marketing)
بازاریابی دوستدار برند مفهومی بازاریابی است که جایگزین ایده بازاریابی سنتی برند می گردد. برندها نیاز به کسانی دارند که دوستدارشان باشند و به بقایشان حیاتی جدید بدهند. در این استراتژی بازاریابی نیاز به ایجاد ارتباطی احساسی برای وفاداری بالا است.

http://mlmbook.ir/News/1/1174
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها