ارتباطات بازاریابی

ارتباطات بازاریابی
تاريخ:اول آذر 1401 ساعت 10:11   |   کد : 1178   |   مشاهده: 773
ایجاد اولویت اغلب یک تلاش طولانی مدت است که هدف آن استفاده از ابزارهای ارتباطی برای کمک به جایگاه محصول یا شرکت شما در ذهن مشتری ...
ارتباطات بازاریابی (MarCom) بخشی اساسی و پیچیده از تلاش های بازاریابی یک شرکت است. MarCom را می توان به عنوان تمام پیام ها و رسانه هایی که برای برقراری ارتباط با بازار استفاده می شود، توصیف کرد.

ارتباطات بازاریابی شامل تبلیغات، بازاریابی مستقیم، برندسازی، بسته بندی، حضور آنلاین شما، مواد چاپی، فعالیت های روابط عمومی، فروش، حمایت های مالی، حضور در نمایشگاه های تجاری و موارد دیگر است.

اهداف ارتباطی بازاریابی
ارتباطات بازاریابی دو هدف دارد. یکی ایجاد و حفظ تقاضا و اولویت برای محصول و دیگری کوتاه کردن چرخه فروش است.

ایجاد اولویت
ایجاد اولویت اغلب یک تلاش طولانی مدت است که هدف آن استفاده از ابزارهای ارتباطی برای کمک به جایگاه محصول یا شرکت شما در ذهن مشتری هدف است.
موقعیت یابی و ایجاد یک نام تجاری زمان می برد و مستلزم ثبات خاصی است (نه فقط در تلاش های ارتباطی، بلکه در رابطه با عناصر اصلی محصول، قیمت گذاری و توزیع) و بنابراین نشان دهنده تعهد قابل توجهی برای شرکت است.
به یاد داشته باشید، ایجاد اولویت بر روی ایجاد یک برند، سهم بازار، سودآوری و حتی دسترسی شما به استعدادها تأثیر می‌گذارد و بنابراین ارزش بلندمدتی برای شرکت فراهم می آورد.کوتاه کردن چرخه فروش
کوتاه کردن چرخه فروش به معنای کمک به شرکا و کانال فروش در تلاش برای شناسایی، مشارکت و ارائه مشتری است. درک فرآیند خرید مشتری، بینش مهمی در مورد اینکه چگونه می توان چرخه فروش را کوتاه کرد، به ارمغان می آورد.
شکل زیر روندی را که خریدار هنگام خرید محصول طی می کند را نشان می دهد. از طریق تحقیقات بازار و گفتگو با فروشندگان، کارکنان MarCom متوجه می شوند که چگونه می توانند به سرعت بخشیدن به فرآیند کمک کنند.

در مورد محصولات با تکنولوژی بالا، چرخه فروش شامل مقادیر قابل توجهی از آموزش مشتری در مراحل اولیه فرآیند است. MarCom باید روی ایجاد، بسته بندی و ارائه اطلاعات مرتبط به خریدار در طول فرآیند خرید تمرکز کند تا بتواند این نیاز آموزشی را برآورده کند.

به طور کلی، تکنیک‌های ارتباطی که برای کوتاه کردن چرخه فروش به کار می‌روند، طبیعتاً تاکتیکی‌تر از تکنیک‌های مورد استفاده در ساخت یک برند هستند. با این وجود، استراتژی شما برای دستیابی به دو هدف MarCom باید متعادل باشد، در غیر این صورت مشروعیت طرح شما زیر سوال خواهد رفت اگر یک هدف بر دیگری اولویت داشته باشد. شما باید با فروشندگان و شرکای کانال مشتری همکاری نزدیک داشته باشید تا به این تعادل برسید. 

http://mlmbook.ir/News/1/1178
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها