استراتژی های بازاریابی برای نسل جدید

استراتژی های بازاریابی برای نسل جدید
تاريخ:نهم آذر 1401 ساعت 11:24   |   کد : 1179   |   مشاهده: 649
در استراتژی بازاریابی Gen Z این است که اطمینان حاصل کنید که شفاف هستید و در قبال هرگونه اشتباه مسئولیت پذیر ...
برای ارتباط با این نسل از کارشناسان دیجیتال، باید پنج استراتژی را در ذهن داشته باشید:
1-ارزش ها و ماموریت های روشن را ایجاد کنید.
2-شفاف و پاسخگو باشید.
3-شخصیت برند خود را مشخص کنید.
4-سرگرم کننده باشید.
5-یک جامعه بسازید.


1: ارزش ها و ماموریت های واضح را ایجاد کنید
قبل از بازاریابی برای نسل Z، برای برند شما مهم است که ارزش ها و ماموریت خود را مشخص کند. اما دلایل اهمیت آن در چیست؟
لری میلشتاین، کارشناس Gen Z توضیح می‌دهد: «دهه هشتادی ها (نسل Z) تمایل بیشتری به انتخاب دارند و معتقدند ارزش‌های یک برند بازتابی از ارزش ماست».

برخی از موضوعاتی که برای Gen Z مهم است عبارتند از:
تنوع: 60 درصد معتقدند افزایش تنوع نژادی و قومی برای جامعه خوب است.
مسئولیت اجتماعی: 70 درصد از این افراد سعی می کنند از شرکت هایی که آنها را درک می کنند خرید کنند.

لری می افزاید: «ما سه برابر بیشتر از نسل های قدیمی تر معتقدیم که یک شرکت در بهبود جامعه نقش دارد.
ایجاد ارزش برای برند شما و برقراری ارتباط موثر با مشتری، کلید ارتباط با Gen Z است.

2: شفاف و پاسخگو باشید
گام بعدی در استراتژی بازاریابی Gen Z این است که اطمینان حاصل کنید که شفاف هستید و در قبال هرگونه اشتباه مسئولیت پذیر هستید.
نسل Z هیچ ابایی از انجام تحقیقات خود ندارد. آن‌ها در وب‌سایت یک برند جستجو می‌کنند، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را مرور می‌کنند و نظرات و انتقادات را می‌خوانند.
«اعتماد به برند از نظر تعیین اینکه از چه برندهایی حمایت می‌کنیم، در رتبه دوم قرار دارد. لری توضیح می‌دهد که برندها به دلیل عدم رعایت استانداردهایی که با آن‌ها ارتباط برقرار کرده‌اند، از بین می‌روند.
فرهنگ شرکت برای نسل Z اهمیت دارد و برند شما باید ارزش های یکسانی را در خارج و داخل داشته باشد. انتخاب بازیگران و همکاری با سازندگان و تأثیرگذاران مختلف کافی نیست. "این باید در تار و پود برند ساخته شود."

3: شخصیت برند خود را مشخص کنید
به منظور تعامل و ارتباط با نسل Z، با زیبایی شناسی متمرکز بر محتوای کاملاً انتخاب شده خداحافظی کنید.
دیگر خبری از تصاویر شیک و مینیمال نیست. این نسل برندهایی را می خواهد که جسور، صدای قوی و شخصیت داشته باشند. از ایجاد موج نترسید!

یک شرکت فروش کرم می تواند محصولات خود را به روشی ساده تبلیغ کند و این استراتژی موفقیت چشمگیری داشته است. آنها بیش از 1 میلیون دنبال کننده در TikTok با ویدیوهای پر از روال های مراقبت از پوست، دگرگونی های سرگرم کننده و موسیقی جذاب دارند.

برای برندهای معتبرتر، محققین به عنوان نمونه ای از هدف قرار دادن نسل جوان اشاره می کنند:
"آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، کاری که آنها به خوبی انجام داده اند به طنزی است که نسل هشتادی ها به سمت آن گرایش دارند، به خصوص در دنیایی که عدم اطمینان و ناآرامی گسترده وجود دارد."

4: سرگرم کننده باشید
نسل امروزی ها توانایی عجیبی در فیلتر کردن محتوا دارند. به این نکته مهم کوتاه بسیار توجه کنید:
 "حدود 8 ثانیه فرصت دارید تا اساساً به ما بگویید که چرا قبل از حرکت باید توجه کنیم."

و بهترین راه برای جلب توجه آنها سرگرم کردن آنهاست!
به عنوان مثال، ایجاد آموزش‌های سرگرم‌کننده و سریع با تأثیرگذاران(اینفلوئنسرها) و سازندگان مختلف محتوای محصولات زیبایی به شرکت Fenty Beauty اجازه می‌دهد تا محصولات خود را به روش های قابل هضم مورد توجه قرار دهد.
نکته: محتوایی ایجاد کنید که آموزشی، سرگرم کننده یا ارزشمند باشد – راه سرگرم کننده برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما چیست؟ چگونه می توانید توجه یک کاربر را به خود جلب کنید و از بین جمعیت متمایز شوید؟

5: یک جامعه بسازید
ایجاد یک جامعه دیجیتال در استراتژی بازاریابی نسل جدید برای شما ضروری است.
طبق نظرسنجی‌ها، این نسل تنهاترین نسل در آمریکا است، بنابراین آنها فعالانه به دنبال راه‌هایی برای تعامل و ارتباط با افراد همفکر هستند

برندها می توانند به تسهیل ارتباط و مکالمه معتبر کمک کنند، اما فراتر از کار با مگا اینفلوئنسرها است. 
جواب؟ به دنبال افراد واقعی باشید که پلتفرم های جالبی دارند و ارزش های برند شما را تجسم می کنند.
لری توضیح می‌دهد: «این افراد تاثیرگذار اجتماعی می‌تواند یک فرد خلاق، یک هنرمند، یک رهبر ایده یا یک فعال اجتماعی باشد – افرادی را بیابید که فکر می‌کنید می‌توانند به عنوان سفیر برند شما خدمت کنند و به شبکه‌های آن‌ها نفوذ کنید».

راه دیگر برای ایجاد یک جامعه این است که در طول توسعه محصول از نسل جدید مشاوره و بازخورد بخواهید یا از مشتریانی که سال‌ها به برند شما وفادار بوده‌اند تجلیل کنید.
این نه تنها به تقویت حس اجتماعی شما کمک می کند، بلکه می تواند اعتماد به برند شما را ایجاد کند و همانطور که قبلاً گفتیم، اعتماد به برند برای مخاطبان Gen Z بسیار مهم است!

بازاریابی Gen Z یک راه عالی برای دستیابی به نسل جوان و ارتباط با نوع جدیدی از مصرف کننده است: مصرف کننده ای که دارای ارزش است، شخصیت های جسور را دوست دارد و به دنبال جامعه است.

http://mlmbook.ir/News/1/1179
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها