قوانین جدید فروش مستقیم در هند 2022

قوانین جدید فروش مستقیم در هند 2022
تاريخ:شانزدهم آذر 1401 ساعت 12:06   |   کد : 1180   |   مشاهده: 708
شناسایی شرکت‌های فروش مستقیم هرمی و گردش پول(بازی با پول) بسیار مهم است زیرا هم پورسانت جعلی و درآمد غیرواقعی را به افراد ...
Rajat banerje رئیس انجمن فروش مستقیم هند، در یک کنفرانس، پیشنهاد جدیدی را تصویب کرد که سر وصدای زیادی در میان شرکت‌های فروش مستقیم ایجاد کرد. این قانون جدید به بازاریابان آرامش زیادی بخشیده است.
در دستورالعمل های قبلی فروش مستقیم تغییراتی ایجاد شده است، در واقع این قانون به این دلیل تصویب شده است که شکایات زیادی در رابطه با فروش مستقیم انجام شده و با توجه به این موضوع که شرکت ها فقط فروشندگان(بازاریابان) را مقصر می دانند و به تحمیل فشار به مشتری ادامه می دهند به تصویب رسیده است.

شرکت هایی مانند Amway، Tupperware و Herbalife Nutrition که از بهترین های این تجارت هستند، بیش از10 سال است در هند مشغول انجام تجارت خود هستند و پس از ورود این شرکت ها بوده که شرکت های دیگر وارد هند شده اند.
شرکت‌های شبکه‌ای هرمی به شرکت‌هایی گفته می‌شود که در آن‌ها نه محصولی دریافت می‌کنید و نه پس از پرداخت وجه، در ازای آن امتیازی به شما می‌دهند.
 پس از سال 2016، شرکت های فروش مستقیم بی شماری وارد هند شدند که شرکت های پولشویی(بازی کننده با پول) به همراه بسیاری از شرکت های خوب نیز شانس خود را در این تجارت امتحان کردند، اما همان شرکت های سودجو مانند Qnet و ebay مقدار زیادی روپیه کلاهبرداری کردند.

بدون محصول بدون فروش، بدون خدمات، فقط فقط برنامه بازیابی پول گردش
دوره ای در هند، در روز بیش از صد شرکت فروش مستقیم ثبت می‌شدند که بیشتر شامل شرکت‌هایی با طرح‌های هرمی و گردش پول(بازی با پول) بود، این شرکت ها با نشان دادن رویاهای ثروتمند کردن مردم عادی، پول کلانی دریافت می‌کردند.
اما طبق دستورالعمل نهادهای حمایت کننده از مصرف کنندگان دولتی، طرح های هرمی و گردش پول شرکت های فروش مستقیم ممنوع است زیرا در صنعت فروش مستقیم بسیاری از قوانین را زیر پا می گذارند.

قوانین ابلاغی فروش مستقیم:
•    قوانین باید ظرف 90 روز از ابلاغ توسط شرکت ها رعایت و اجرا شود.
•    شرکت فروش مستقیم مسئول شکایات ناشی از فروش هرگونه محصولات و خدمات توسط توزیع کننده (بازاریاب) شرکت خواهد بود.
•    محصولات مشتریان باید طبق قوانین فروش مستقیم پس گرفته شوند.
•    فروشنده مستقیم نمی تواند به اجبار محصول را به کسی بفروشد، اگر این اتفاق افتاد امکان ثبت و پیگیری شکایت وجود دارد.
•    فروشندگان مستقیم باید کارت شناسایی داشته باشند تا ثابت کنند از کدام شرکت می آیند.
•    فروش محصولات بصورت آنلاین خارج از شرکت بازاریابی نباید انجام شود.

مزایای دستورالعمل جدید فروش مستقیم در هند
رهبران بزرگ بازاریابی شبکه ای عقیده دارند که قانون جدید دولت به این تجارت آرامش زیادی بخشیده است.
مردم در حال فروش محصولات بصورت آنلاین و بدون اجازه شرکت های بازاریابی شبکه ای می باشند.
از طریق سایت‌ها و پلتفرم تجارت الکترونیک و برنامه‌های بازاریابی وابسته، افراد ثالث محصولات منقضی شده شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای را به شیوه‌ای خودسرانه به فروش می‌رسانند، حتی اگر هیچ قراردادی با شرکت نداشته باشند. اما این نیز ممنوع است زیرا آنها محصول را با دستورالعمل سیاست عدم بازگشت می فروشند. به همین دلیل شرکت های mlm آسیب می بینند و با آسیب های جدی برخورد می کنند.
شناسایی شرکت‌های فروش مستقیم هرمی و گردش پول(بازی با پول) بسیار مهم است زیرا هم پورسانت جعلی و درآمد غیرواقعی را به افراد می دهند و هم بدون محصول و خدمات با پول بازی می کنند. 

راهکارهای فروش مستقیم:
•    آنلاین و با واسطه خرید نکنید.
•    محصولات را بدون اجازه نفروشید.
•    تاریخ انقضای محصول را ببینید.
•    از اینکه مورد سوء استفاده تبلیغی و فریب قرارگیرید دور بمانید.
•    یک شبه نمی شود میلیونر شد.

http://mlmbook.ir/News/1/1180
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها