7 ترند برتر بازاریابی دیجیتال در سال 2022

7 ترند برتر بازاریابی دیجیتال در سال 2022
تاريخ:ششم اسفند 1401 ساعت 12:41   |   کد : 1190   |   مشاهده: 1019
بازاریابی دیجیتال را به عنوان تبلیغ محصولات و خدمات در یک رسانه دیجیتال با استفاده از ابزارهای مدرن و همه کاره تعریف می کنند. برخی از روندهای بازاریابی دیجیتال ...
ارائه وعده‌ها به مشتریان خود در این عصر دیجیتال به چیزی بیش از ذکاوت تجاری و سرمایه اولیه نیاز دارد. برای هدایت رشد و رضایت درعصر دیجیتال، شرکت ها باید طرز فکر و فرآیندهای خود را مدرن کنند. پشت سر گذاشتن رسانه های بازاریابی سنتی و سازگاری با رسانه های بازاریابی دیجیتال یکی از اولین گام ها در تحریک رشد و نوآوری در دوران مدرن است.
در این مطلب، روندهای بازاریابی دیجیتال که به کسب و کارها کمک می کند تا به وعده هایی که به مشتریان می دهند عمل کنند، مورد بررسی قرار خواهیم داد. روندهای بازاریابی دیجیتال با به روزرسانی کسب و کارها راه جدیدی جهت تاثیر گذاری بیشتر آنها در محیط تجاری فعلی ایجاد می نمایند.
کارشناسان، بازاریابی دیجیتال را به عنوان تبلیغ محصولات و خدمات در یک رسانه دیجیتال با استفاده از ابزارهای مدرن و همه کاره تعریف می کنند. برخی از روندهای بازاریابی دیجیتال در سال 2022 می توانند در صورت استفاده کارآمد، مزیت رقابتی ایجاد کنند. اینفلوئنسر مارکتینگ، بازاریابی ویدیویی، بازاریابی چند کاناله و موارد دیگر برخی از آخرین روندهای بازاریابی دیجیتال هستند که در زیر به تفصیل مورد بحث قرار گرفته اند.

1. اینفلوئنسر مارکتینگ(Influencer Marketing)
اینفلوئنسر مارکتینگ، عمل استفاده از تصویر تأثیرگذار برای تبلیغ محصول یا خدمات یک برند است. اینفلوئنسرها می توانند افراد یا گروه هایی باشند که طرفداران زیادی دارند.

 در ذیل برخی از دلایلی که چرا اینفلوئنسر مارکتینگ در محیط تجاری فعلی شتاب گرفته است را بیان کرده ایم:
*مخاطبان را متقاعد می کند
 اینفلوئنسرها یک پایگاه هواداران وفادار دارند، به این معنی که می توانند مخاطبان را در یک لحظه تحت تأثیر قرار دهند. بسیاری از برندها برای جذب طیف متنوعی از مخاطبان به محصولات خود، اینفلوئنسرها را انتخاب می کنند.

*حس اعتماد را افزایش می دهد 
اینفلوئنسرها از برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات یا خدمات استفاده می کنند. بنابراین، بسیاری از برندها برای افزایش آگاهی از برند و تقویت حضور خود در رسانه های اجتماعی، اینفلوئنسرها را انتخاب می کنند.

*از استراتژی محتوا پشتیبانی می کند 
اینفلوئنسر مارکتینگ بهترین گزینه برای پر کردن شکاف های موجود در استراتژی بازاریابی محتوا است.

2. بازاریابی همه جانبه(Omnichannel Marketing)
اعتقاد بر این است که بازاریابی همه جانبه(OM) یکی از مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطب هدف است. این رویکردی است که به تعریف بازاریابی دیجیتال - استفاده از رسانه های دیجیتال مختلف برای ترویج، تعامل و خدمت به مشتریان - صادق است. 

بازاریابی Omnichannel مجموعه متنوعی از مزایا را ارائه می دهد که به شرح زیر است:
*جذب مشتریان جدید و بخش های بازار
*جذب مشتریان پس از فروش
*افزایش اعتماد و وفاداری مشتریان
*افزایش فروش و رضایت مشتری
*بالا بردن درک تقاضا و نیازهای مشتری
بازاریابی Omnichannel به طور گسترده در خرده فروشی، سرگرمی، خدمات غذایی، تجارت و سایر صنایع استفاده می شود.

3. هوش مصنوعی(Artificial Intelligence)
هوش مصنوعی (AI) فرآیند توسعه سیستم‌های رایانه‌ای هوشمند است که می‌توانند عملکردهای مشابهی را با مغز انسان انجام دهند. شرکت ها می توانند از هوش مصنوعی برای سنجش نیازها و خواسته های مشتریان خود استفاده کنند. به طور همزمان، می توان از آن برای یافتن الگوهای رفتار خرید مشتری، نظارت و ارائه راه حل برای تدوین استراتژی بازاریابی استفاده کرد.
علاوه بر این، برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و سایر موارد را می‌توان برای فعالیت‌های مختلف مشتری و مرتبط با بازاریابی - از جمله ایجاد محتوا، نظارت بر تبلیغات، تبلیغ محصولات، تعامل با مشتریان و موارد دیگر استفاده کرد. بنابراین، به عنوان یک روند بازاریابی دیجیتال، هوش مصنوعی برای شرکت هایی که به دنبال ارتقاء سطح بازی تبلیغاتی خود هستند، یک موهبت است.

4. بازاریابی ویدئویی(Video Marketing)
پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی فضای جدیدی را برای شرکت‌ها فراهم کرده‌اند تا محصولات یا خدمات خود را به مخاطبان هدف خود معرفی کنند. بازاریابی ویدئویی یک ابزار بازاریابی دیجیتال قدرتمند است که در بین مشاغلی که سعی در افزایش پایگاه مشتریان خود دارند محبوبیت دارد. کارشناسان بر این باورند که ویدئوها از هر نوع محتوای دیگری موثرتر هستند. به همین دلیل است که بسیاری از برندها تمرکز خود را به توسعه ویدیوهای غنی از محتوا و جذاب برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود تغییر می دهند.
به طور مشابه، برنامه‌های کاربردی رسانه‌های اجتماعی مانند روبیکا، آپارات، ویراستی، اینستاگرام، یوتیوب، فیس‌بوک و سایرین نیز محتوای کوتاه‌مدت را در الگوریتم‌های خود ادغام کرده‌اند و به برندها کمک می‌کنند تا بین مخاطبان هدف خود تکثیر شوند. بنابراین، برندهایی که به دنبال افزایش پایگاه مشتریان خود هستند، می توانند بازاریابی ویدئویی را به عنوان استراتژی تبلیغاتی خود انتخاب کنند.

5. محتوای طولانی(Long-form Content)
بازاریابی محتوا یک گرایش محبوب بازاریابی دیجیتال است که شرکت ها اغلب محصولات یا خدمات خود را با آن تبلیغ می کنند. به طور مشابه، محتوای طولانی مدت زیرمجموعه ای از بازاریابی محتوا است که از پست های وبلاگ یا مقالاتی با بیش از 3000 کلمه برای تبلیغ یک محصول یا خدمات تشکیل شده است. شرکت ها با هدف افزایش دید و تعامل با مشتری، محتوای طولانی مدت تولید می کنند. 

علاوه بر موارد بالا، در اینجا دلایل دیگری وجود دارد که چرا کسب و کارها محتوای طولانی را انتخاب می کنند:
*ترافیک وب سایت را افزایش می دهد
به دلیل محبوبیت طولانی مدت، افراد بیشتری از وب سایت شرکت بازدید می کنند. با این حال، مردم کمتر احتمال دارد که محصولات و خدمات بیشتر برند را کشف کنند.

*رتبه بالا در موتور جستجو
رتبه بندی موتورهای جستجو و ترافیک وب سایت همبستگی مستقیمی دارند. بنابراین، افزایش ترافیک منجر به رتبه‌بندی بالا در موتورهای جستجو و افزایش تعامل با مشتری در وب‌سایت می‌شود.

*تعامل با مشتری را افزایش می دهد
محتوای طولانی به شروع مکالمه بین یک برند و مشتریانش کمک می کند. علاوه بر این، تعامل و وفاداری مشتری را نیز افزایش می دهد.

6. خرید در رسانه های اجتماعی(Social Media Shopping)
ظهور رسانه های اجتماعی به کسب و کارها کمک کرده است تا از نزدیک با مخاطبان خود تعامل داشته باشند و رسانه ای برای فروش کالاها و خدمات خود ارائه دهند. ادغام رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیک درها را برای یک بازار آنلاین به روی مشتریان از اقشار مختلف جامعه باز کرده است تا محصولات و خدماتی مطابق با انتظارات خود خریداری کنند. این یک روند محبوب رسانه های اجتماعی است که فراتر از صنایع مختلف است. علاوه بر این، یک راه موثر برای در دسترس قرار دادن محصولات شما در هنگام تعامل با مشتریان است.

7. صفحات وب پیشرو(Progressive Web Pages)
صفحات وب پیشرفته، وب سایت های آنلاینی هستند که عملکردهای یک برنامه موبایل را انجام می دهند. آن‌ها اعلان ها(notifications) را ارسال می‌کنند، سریع‌تر از سایت‌های دیگر بارگیری می‌شوند و به‌طور آفلاین در دسترس هستند. صفحه وب مترقی(Progressive Web page) یکی از آخرین روندهای بازاریابی دیجیتال است که نیاز به وب سایت هایی که بتوانند یک رابط کاربری همه کاره را به مشتریان با دستگاه های مختلف ارائه دهند، برطرف کرده است. علاوه بر این، انتظار می‌رود که در سال‌های آینده با جهش و محدودیت‌هایی رشد کند.

http://mlmbook.ir/News/1/1190
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها