شش نکته فروش اجتماعی برای بازاریابی محصول(قسمت اول)

شش نکته فروش اجتماعی برای بازاریابی محصول(قسمت اول)
تاريخ:سی ام ارديبهشت 1402 ساعت 10:15   |   کد : 1203   |   مشاهده: 524
فروش اجتماعی شامل استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی برای ایجاد روابط و تعامل با مشتریان احتمالی شما برای افزایش ...
اگر یک چیز در مورد عادات مصرف کنندگان تغییر کرده باشد، این است که آنها چگونه خرید می کنند. آنها نه تنها محصولات بیشتری را به صورت آنلاین سفارش می دهند، بلکه از کانال های مختلفی برای انجام این کار استفاده می کنند.
محبوبیت فروش اجتماعی در حال افزایش است، اما نه فقط در بخش B2C. شرکت های B2B از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ تخصص و محصولات خود استفاده می کنند.
چرا وقتی ۷۵ درصد از خریداران B2B از کانال‌های اجتماعی برای هدایت تصمیمات خرید خود استفاده می‌کنند، شما نباید استفاده کنید؟ این روش برای تیم های فروش که به دنبال پرورش مشتریان بالقوه و متمایز شدن از سایرین هستند، سودمند است.
اما، قبل از اینکه بخواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه می‌توانید یک استراتژی فروش اجتماعی موفق داشته باشید، بیایید آنچه را که فروش اجتماعی است توضیح دهیم.

فروش اجتماعی دقیقاً چیست؟
فروش اجتماعی شامل استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی برای ایجاد روابط و تعامل با مشتریان احتمالی شما برای افزایش فروش است. به عنوان مثال، در لینکدین، کارشناسان بازاریابی را خواهید دید که نکاتی را با مخاطبان مشاغل در یک صنعت خاص (به عنوان مثال، تجارت الکترونیک، امور مالی) به اشتراک می گذارند.
با گذشت زمان، در آنها اعتماد ایجاد می کنند و به طور بالقوه مشتریانی را برای حضور منظم در پلتفرم به دست می آورند. این یک روش ظریف برای تبلیغ خدمات شما بدون استفاده از پست های تبلیغاتی است.

آیا فروش اجتماعی مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی است؟
هدف فروش اجتماعی و بازاریابی رسانه های اجتماعی فروش یک محصول یا خدمت است. اما دومی مخاطبان گسترده‌تری را هدف قرار می‌دهد و بر برند تمرکز دارد. از سوی دیگر، فروش اجتماعی بر ایجاد روابط فردی با مشتریان احتمالی از طریق برند شخصی شما متمرکز است.

فروش اجتماعی رویکردی فروش محور دارد، در حالی که بازاریابی رسانه های اجتماعی باعث ایجاد آگاهی از برند شده و خود را به عنوان یک رهبر فکری معتبر یا متخصص صنعت با هدف افزایش فروش قرار می دهد.
اکنون، فروش اجتماعی به معنای ذکر مداوم یک محصول یا خدمت نیست، بلکه نشان دادن چشم‌اندازهایی است که شما این صنعت را به خوبی می‌شناسید، در نتیجه آنها شما را یک متخصص می‌دانند.

6 نکته ضروری برای شروع فروش اجتماعی
اکنون که نمای کلی از چیستی فروش اجتماعی و نحوه عملکرد آن را به دست آورده‌اید، در اینجا شش نکته برای شروع بیان شده است.
 

1. استراتژی فروش اجتماعی خود را مشخص کنید
مرحله اول: ایجاد یک استراتژی قوی. هدف نهایی را شناسایی کنید، بنابراین مسیر روشنی برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود دارید. به عنوان مثال، دریافت راهکارهای بیشتر از متخصصان فروش که به خدمات مربیگری نیاز دارند.

در اینجا چندین سوال وجود دارد که باید قبل از شروع به آن پاسخ دهید:
*مشتری ایده آل من کیست؟
*کجا می توانم این مشتریان یا سرنخ های احتمالی را پیدا کنم؟
*چه ارزشی را می توانم روی میز بیاورم؟
*رقبای من از چه کانال هایی استفاده می کنند؟
*روی چه کانال هایی تمرکز کنم؟
با پاسخ به این سؤالات، می‌دانید که چه کسی را هدف گرفته‌اید و چگونه به آنها برسید.

بهترین پلتفرم ها برای فروش اجتماعی
بهترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی بر اساس مشتریان هدف شما متفاوت است. به عنوان مثال، اگر نرم افزاری را می فروشید که به مشاغلی خدمات حرفه ای ارائه می دهد، لینکدین یا توییتر کانال های ایده آلی هستند. با این حال، فرض کنید یک ابزار دیجیتال یا خدماتی را می فروشید که مشاغل کوچک تجارت الکترونیک را هدف قرار می دهد، اینستاگرام ممکن است مکانی عالی برای تعامل با مشتریان احتمالی باشد.

ترندهای اجتماعی همچنین می تواند به شما کمک کند مشتریان احتمالی را برای تعامل پیدا کنید. به عنوان مثال، استفاده از ویژگی جستجوی پیشرفته توییتر برای یافتن و دنبال کردن هشتگ های خاص. در لینکدین، همچنین می توانید هشتگ ها را دنبال کنید و به گروه های مرتبط با موضوعات یا صنایع بپیوندید.
سپس ابزارهای ترندهای اجتماعی وجود دارد که با کار کمتری، مانند Sprout Social و Mention، فرآیند را آسان‌تر می‌کند.

2. نمایه خود را بهینه کنید
برای ایجاد اعتبار، به یک نمایه(بنر) حرفه ای نیاز دارید که پیشنهاد شما را به وضوح بیان کند. اگر مشتری به صفحه شما مراجعه کند، باید فورا بداند که شما چه کار می کنید و چگونه می توانید به او کمک کنید.

هنگام طراحی پروفایل، موارد زیر را در نظر داشته باشید:
*از یک تصویر با کیفیت یا حرفه ای برای پروفایل خود استفاده کنید.
*یک بنر حرفه ای به پروفایل خود اضافه کنید. (برای لینکدین و توییتر)
*یک عنوان یا توضیح مختصر داشته باشید که به طور خلاصه بیان کند که چه کسی هستید و چه می کنید.
*به وب سایت یا صفحه شرکت خود پیوند دهید.
* ظاهر را در همه پلتفرم ها ثابت نگه دارید. به عنوان مثال، از همان عکس‌های نمایه و بایوس استفاده کنید، بنابراین شناسایی پروفایل‌هایتان در پلتفرم‌ها آسان است.

http://mlmbook.ir/News/1/1203
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها