شش نکته فروش اجتماعی برای بازاریابی محصول(قسمت دوم)

شش نکته فروش اجتماعی برای بازاریابی محصول(قسمت دوم)
تاريخ:دوم خرداد 1402 ساعت 11:20   |   کد : 1204   |   مشاهده: 442
از ترکیب پست های کوتاه و قابل فهم با محتوای طولانی استفاده کنید. موضوع و کانال تعیین می کند که از کدام مورد استفاده شود. با هر دو در کانال‌های مختلف آزمایش ...
3. ارزش را به جدول بیاورید
علی رغم وجود بازاریابی و تبلیغات مستقیم، فروش اجتماعی رویکرد ظریف تری دارد. محتوای شما نباید دائماً برند، محصول یا خدمات شما را تبلیغ کند. در مورد آن فکر کنید - آیا کسی را در رسانه های اجتماعی دنبال می کنید که فقط تبلیغات ارسال می کند؟ اگر می خواهید بین مخاطبان خود اعتماد ایجاد کنید و واقعاً آنها را به آنچه می گویید علاقه مند کنید، برای نظرات آنها ارزش قائل شوید.
مردم از یادگیری روش هایی برای آسان کردن زندگی خود چه از نظر حرفه ای و چه شخصی لذت می برند. محتوای خود را با در نظر گرفتن آن تنظیم کنید. اما از نشان دادن شخصیت خود از طریق الگوهای رفتاری، حکایات خنده دار و برداشت های داغ به کسانی که قدردان صنعت شما هستند، نترسید.
مطمئن نیستید که تولید محتوا را از کجا شروع کنید؟ خودتان را به جای مشتری بگذارید. چه چیزی آنها را ناامید می کند؟ روال کار روزانه آنها چیست؟ چه چیزی خسته کننده و وقت گیر است که محصول یا خدمات شما می تواند به حل آن کمک کند؟

چند ایده برای ارسال محتوای ارزشمند:از ترکیب پست های کوتاه و قابل فهم با محتوای طولانی استفاده کنید. موضوع و کانال تعیین می کند که از کدام مورد استفاده شود. با هر دو در کانال‌های مختلف آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی بهترین عملکرد را دارد.

4. مشارکت معنادار
ارسال محتوای رهبری فکری از وبلاگ ها، مطالعات، ویدئوها و تحقیقات شما ارزشمند است. اما آنچه واقعاً باعث تعامل می شود، پست هایی است که شروع کننده یک مکالمه است. بنابراین یک سوال از مخاطبان خود بپرسید یا در مورد تحولات اخیر در صنعت نظر دهید تا بازخورد دریافت کنید. از رویدادهای جاری که در شبکه های اجتماعی پر سر و صدا هستند برای ارائه دیدگاه منحصر به فرد خود استفاده کنید.

در مثال بالا، کاربر لینکدین چیزی نمی فروشد. اما تعداد واکنش‌ها، نظرات و اشتراک‌گذاری‌ها نشان می‌دهد که این نوع محتوا با افراد، از جمله جویندگان کار (که مشتریان هدف این کاربر خواهند بود) طنین‌انداز می‌شود. در حالی که این رویکرد متفاوت از نمونه‌های قبلی برای فروش اجتماعی است، نتیجه مشابه است - این فرد اعتبار، اعتماد و آگاهی را در بین مخاطبان خود ایجاد می‌کند.
اما فروش اجتماعی پست کردن محتوا و خروج از سیستم نیست، فقط زمانی که چیز دیگری برای به اشتراک گذاشتن دارید، بازگردید. اگر مردم در مورد پست های شما نظر می دهند، به آنها پاسخ های معناداری بدهید. در مورد پست های دیگران نظر دهید و اگر آن شخص به دنبال توصیه یا مشاوره در مورد چیزی است که شما در مورد آن آگاه هستید، تخصص خود را به اشتراک بگذارید.
و این ما را به نقطه بعدی هدایت می کند.

5. ثابت و فعال باشید
زمانی را در برنامه خود اختصاص دهید تا به طور مداوم در شبکه های اجتماعی فعال باشید. اگر یک روز پستی منتشر کنید و با مشتریان بالقوه خود درگیر شوید و برای دو هفته ناپدید شوید، تاثیر ماندگاری نخواهید داشت.
فروش اجتماعی کار می کند زیرا یک فرآیند پرورش تدریجی است. روابط یک شبه ایجاد نمی شوند - ممکن است ماه ها طول بکشد تا نتایج را ببینید. اما اگر به معنای رشد کسب و کار شما باشد، وقت گذاشتن ارزشش را دارد.
پیدا کردن مرز بین پست کردن خیلی کم یا زیاد می تواند مشکل باشد. اما اگر تازه شروع کرده اید، هفته ای یک بار پست، اقدام خوبی برای شروع است. زمان خود را بین درگیر شدن در پست های دیگران و ارسال محتوای خود تقسیم کنید. به یاد داشته باشید، تعامل یک خیابان دوطرفه است - شما در محتوای دیگران پست می‌کنید و آنها احتمالاً لطف می‌کنند.
*نکته: ببینید رقبای شما (یا رهبران فکری/فروشندگان آن سازمان) چقدر در پلتفرم های رسانه های اجتماعی پست می گذارند و درگیر می شوند. ببینید چه چیزی مفید و موثرترکار می کند و رویکرد آنها در کجا وجود ندارد.

6. در مورد روندها به روز باشید
رسانه‌های اجتماعی سرعت بالایی دارند و همگامی با روند و شتابی که به ارمغان می‌آورند دشوار است. 
برای مثال، اگر یک آژانس توسعه وب دارید و گوگل الگوریتم خود را به‌روزرسانی می‌کند که به سایت‌ها برای کاربرپسند بودن پاداش می‌دهد، می‌توانید بینش خود را به اشتراک بگذارید. به مخاطبان خود اجازه دهید بدانند چه کاری می توانند انجام دهند تا UX خود را بهبود بخشند تا در دسترس باشد.
به‌روزرسانی Google احتمالاً در حال حاضر بحث داغی است - اما می‌توانید آن را از زاویه‌ای بچرخانید که برای مشتریان احتمالی جذاب باشد. و به طور غیرمستقیم به آنها نشان دهید که چگونه آژانس شما می تواند اطمینان حاصل کند که وب سایت آنها با تغییر دستورالعمل ها همیشه به روز خواهد بود.
جدای از محتوای معادله، چیزی که باید در نظر بگیرید فرمت آن است. به عنوان مثال، محتوای ویدیویی بالاترین میزان درگیری به ازای هر نمایش را در لینکدین دارد. سایر پلتفرم‌های اجتماعی نیز تمایل دارند به جای تصاویر ثابت یا متن ساده، تعامل بیشتری با محتوای ویدیویی داشته باشند - اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید از افزودن این نوع قالب‌ها به ترکیب نتیجه بگیرید. آنچه در پایان روز اهمیت دارد این است که چه قالب هایی توجه مشتریان شما را جلب می کند.

جمع بندی
فروش اجتماعی یک راه عالی برای ایجاد حضور آنلاین و لیست مشتریان شما است. اگر به درستی انجام شود، می توانید پیروان وفاداری کسب کنید که از کسب و کار شما و محصولات یا خدمات آن حمایت می کنند.
فقط تمرکز خود را بر روی هدف نهایی حفظ کنید، تا به خاطر محبوبیت در گرایش‌ها قرار نگیرید. 
از این نکات برای شروع و ادامه آزمایش و نوآوری برای بهبود نتایج خود استفاده کنید.
 

http://mlmbook.ir/News/1/1204
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها