چارچوب ذهنی جدیدی برای خودتان بسازید

چارچوب ذهنی جدیدی برای خودتان بسازید
تاريخ:هفتم فروردين 1400 ساعت 08:27   |   کد : 165   |   مشاهده: 588
برخی بر این تصورند؛ زمانی در یک کسب و کار موفق هستند که بتوانند به سطح درآمدی بالایی دست پیدا کنند و یا در اصطلاح پول بیشتری به دست بیاورند ...

برخی بر این تصورند؛ زمانی در یک کسب و کار موفق هستند که بتوانند به سطح درآمدی بالایی دست پیدا کنند و یا در اصطلاح پول بیشتری به دست بیاورند.
در بازاریابی شبکه ای نیز وضع به همین منوال است؛ بیشتر افرادی که به این حرفه پیوسته اند به علت جذابیت درآمد کلان به آن پیوسته اند. آن ها تصور می کنند بهترین سالشان در بازاریابی شبکه ای سالی است که در آن بیشترین پول را بدست بیاورند، اما این یک چارچوب ذهنی غلط است. زمانی در این حرفه موفق هستید که خود را یک کارآفرین ببینید و اشتیاق به کار کردن داشته باشید. به گفته مارک یارنل اگر قبل از شروع کاری اشتیاقی به آن نداشته باشید، به هیچ وجه به مقصد نخواهید رسید. درست است که ثروت و شهرت در کارنامه افراد موفق در این حرفه بسیار به چشم می آید؛ همچنین با ساختن و مدیریت یک مجموعه می توانید احساس قدرت و موفقیت کنید، اما هیچ چیز جای احساس ارزش کردن را برای فرد نمی گیرد؛ ارزشی که برای خود در این کار قائل می شوید، اشتیاق به کار را در شما ایجاد می کند و زمینه ساز رسیدن شما به مقصدتان است.
حال این سؤال مطرح است که چگونه می توانیم در این حرفه برای خود ارزش قائل شویم؟
شاید جواب برخی به این سؤال این باشد که احساس ارزش زمانی ایجاد می شود که ما همه چیز داشته باشیم  و  بعد از آن فقط خوش بگذرانیم، به این افراد باید بگوییم اگر دارایی و ثروت این حس را به شما بدهد، موقتی است و خیلی زود به پایان خواهد رسید؛ چرا که ثروت و دارایی جزء نیازهای اولیه محسوب می گردد. تأیید این حرف را می توان در نظریه واقعیت درمانی گلاسر پیدا کرد؛ او معتقد است ما دو گونه نیاز داریم، نیازهای اولیه همانند غذا، آب و سرپناه و نیازهای ثانویه همانند دادن و گرفتن محبت و نیاز به مفید بودن برای خود و دیگران، در بین این دو نیازهای ثانویه است که حس ارزش و سلامت روانی را برای فرد ایجاد می کند.
 به زندگی افراد موفق و ثروتمند نگاهی بیندازید؛ چرا بعد از رسیدن به ثروت باز هم کارشان را ادامه می دهند و از تلاش دست برنمی دارند؟ جواب سؤال ساده است، حس ارزش که کسب و کارشان برای آن ها ایجاد می کند.
اگر می خواهید در این حرفه هر سال برایتان بهترین سال باشد؛ پس باید به خلق ارزش ها بپردازید، منظور از ارزش صرفاً ارزش های مادی نیست؛ تعهد داشتن، هدف داشتن و کمک به دیگران بخشی از این ارزش ها هستند. زمانی احساس ارزش خواهید کرد که نه تنها در زندگی تان هدف مدار باشید؛ بلکه برای دیگران هم بتوانید چیزهایی را ارائه دهید. زمانی می توانید مطمئن باشید در این حرف به ارزش های ذکر شده دست پیدا می کنید که جواب تان به سؤالات زیر مثبت باشد:

  1. آیا افراد با پیوستن به سازمان فروش شما بهره مالی و یا غیره خواهند برد؟
  2. آیا باور دارید که توزیع محصولات تان بین مصرف کنندگان می تواند وضع بهتری را برای آنان ایجاد کند؟
  3. آیا حاضرید آینده شرکت تان را برای بهترین دوستان و اعضای خانواده تان تضمین کنید؟
  4. آیا به تصمیماتی که رهبرانتان برای شما می گیرند، اطمینان دارید؟
  5. آیا این امکان را در شرکت تان می بینید که افراد متوسط در زیر دست شما بتوانند از نظر مالی موفق شوند؟

اگر پاسخ شما به سؤالات فوق منفی بود به عقب برگردید و به دقت شرکت و محصولات تان را مورد بررسی قرار دهید. وقتی شرکت خوب و محصول خوب را انتخاب نکنید، اشتیاقی برای کار نخواهید داشت و به مقصد هم نخواهید رسید. اگر شرکت، محصولات و برنامه درآمدزایی و رهبران شرکت را قبول نداشتید، هیچ گاه کارتان را آغاز نکنید؛ چرا که این عوامل نقش مهمی در ایجاد اشتیاق و دست یابی شما به اهداف تان دارند. اگر شما به موارد یاد شده اشتیاق نداشته باشید و برای شما ارزشی نداشته باشد، نمی توانید در صنعتی که نیاز به اشتیاق دارد موفق شوید. اگر نمی توانید شرکتی را پیدا کنید که شما را به هیجان آورد، این کسب و کار مناسب شما نیست. زمانی به نتیجه نهایی می رسید که از روند کاری تان لذت ببرید.

 

http://mlmbook.ir/News/1/165
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها