اتوماسیون بازاریابی چیست؟

اتوماسیون بازاریابی چیست؟
تاريخ:چهارم مهر 1400 ساعت 09:33   |   کد : 301   |   مشاهده: 627
اتوماسیون بازاریابی به فناوری‌هایی اطلاق می‌شود که شما را قادر می‌سازد فعالیت‌های بازاریابی، جریان کار، و استراتژی‌هایتان را به صورت خودکار درآورید و آنها را بسنجید تا ...

وقتی صحبت از رشد بازاریابی دیجیتال است، ضروری است که از نفوذ اتوماسیون بازاریابی استفاده نموده و استراتژی مستحکمی را برای بهینه‌سازی انتقال مشتری و صرفه جویی در زمان و پول به کار گیرید تا بتوانید با سرعت مشتریان بیش‌تری را به‌دست آورید.
به بیان ساده، اتوماسیون بازاریابی به فناوری‌هایی اطلاق می‌شود که شما را قادر می‌سازد فعالیت‌های بازاریابی، جریان کار و استراتژی‌های تان را به صورت خودکار درآورید و آنها را بسنجید تا سریع‌تر مشتری‌های بیش‌تری جذب کرده و بازده سرمایه‌گذاری تان را افزایش دهید. اگر استراتژی بهینه‌سازی حفظ یا جابجایی مشتری‌تان را به درستی به کار گیرید، می‌توانید بازدیدکنندگان و مشتریان راغب‌تان را پرورش داده و آنها را در مجموعه جذابی که در استراتژی‌تان طراحی کرده‌اید، حفظ و آنها را تبدیل به مشتریان همیشگی کنید، کسانی که به آسانی به سوی محصول رقیب‌تان نخواهندرفت.
با گفتن این موضوع، در میان بازاریاب‌ها سوءبرداشتی درباره‌ی اتوماسیون بازاریابی وجود دارد. متاسفانه برخی از بازاریابان از استراتژی هک رشد (خلق رشد) اثبات‌شده پیروی نکرده و بر روی خرید فهرست ایمیل‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. سپس سعی دارند با استفاده از مشتریانی که جابجا نشده اند، ‌کمپین‌های بازاریابی‌شان را به صورت خودکار در آورند.
شاید این راه‌حل جذاب به نظر برسد و در برخی موارد نتایج کوتاه‌مدت داشته باشد، اما هک رشد هرگز افزایش‌های ناگهانی کوتاه‌مدت نیست. در واقع، تماما به معنی دست یافتن به نرخ رشد پایدار است. 

چه‌وقت باید روی اتوماسیون بازاریابی سرمایه‌گذاری کنید؟
بهترین زمان برای خودکارسازی استراتژی بازاریابی‌تان وقتی است که استراتژی جذب مشتری‌ را تدوین کرده‌اید و شاهد یک جریان ثابت بازدیدکنندگان جدید هستید که حاصل از سرچ ارگانیک یا کمپین‌های بازاریابی هزینه‌دار است.
اگر هر یک از موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند به خودکارسازی کمپین‌های بازاریابی‌تان فکر کنید:

 • شما یک جریان ثابت بازدیدکنندگان جدید دارید.
 •  می‌توانید این بازدیدکنندگان را به مشتریان راغب تبدیل کنید.
 •  در حال تولید محتوای جذاب برای ارائه به مشتریان راغب‌تان هستید.
 •  می‌خواهید استراتژی بازاریابی ایمیلی‌تان را شخصی‌سازی کنید.
 •  فرآیند فروش‌تان دستی است و با وجود داشتن مشتریان راغب زیاد، نمایندگان فروش‌تان نمی‌توانند درآمد کافی تولید کنند.
 •  وقت زیادی را صرف مدیریت رسانه‌های اجتماعی می‌کنید.
 •  می‌خواهید از نفوذ بازاریابی تاثیرگذار و استراتژی‌های توسعه‌ی محتوا استفاده کنید.
 •  می‌خواهید با سنجش استراتژی‌های پرورش مشتری راغب و ایجاد روابط بهتر با مشتریان در هر مرحله از قیف فروش، درآمد را افزایش دهید.
 •  تصمیم گرفته‌اید قیف فروش‌تان را به صورت خودکار درآورید تا نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری را افزایش دهید.
 •  برنامه‌ریزی کرده‌اید به مشتریان‌تان انگیزه بدهید و یک استراتژی گیمیفیکیشن (بازی‌سازی) مستحکم به کار ببرید.
 •  اگر کسب و کارتان هر یک از معیارهای ذکرشده را دارد، پس وقت آن است که استراتژی اتوماسیون بازاریابی تان را تدوین کنید.


برای این‌که کمک‌تان کنیم درباره‌ی اتوماسیون بازاریابی بیش‌تر بدانید، در ادامه درباره‌ی مزایای اتوماسیون بازاریابی بیش‌تر توضیح می‌دهیم. این کار کمک‌تان می‌کند زمان و پول زیادی را صرفه‌جویی کنید.
۱ . به‌روزرسانی‌ها و پست‌های رسانه‌های اجتماعی
وقتی پست‌ها و تبلیغات‌تان را در رسانه‌های اجتماعی به صورت خودکار درآورید هر هفته بیش از ۶ ساعت در مدیریت رسانه‌های اجتماعی‌تان صرفه جویی خواهیدکرد و پروفایل‌هایتان را با محتوای جدید به‌روز نگه خواهید داشت.

۲ . محتوای پویا
کسب و کارهایی که بر اساس مرورهای گذشته‌ی بازدیدکنندگان در وب‌گاه و سابقه‌ی خریدشان، به آنها پیشنهادها و محتوای شخصی‌سازی شده نشان می‌دهند، به‌طور متوسط شاهد ۲۰ درصد افزایش فروش هستند. آمازون بهتر از هر کسب و کار دیگری این کار را انجام می‌دهد.

۳ . توسعه‌ی محتوا
بازاریاب‌های محتوای باهوش اهمیت محتواگذارهای تاثیرگذار را می‌دانند. شما به واسطه‌ی خودکار کردن محتواگذاری و ایمیل‌های پیگیری نرخ دریافت پاسخ‌تان را تا ۲۵ درصد افزایش دهید.

۴ . رزروهای مشتری و قرارهای ملاقات
تنظیم قرارهای ملاقات با مشتری یا جلسات با یک ابزار خودکار می‌تواند ۸۰ درصد وقت‌تان را در زمان‌بندی و مدیریت نیروی کار صرفه‌جویی کند.
 
۵ . پرورش مشتریان راغب
شرکت‌هایی که پرورش مشتریان راغب را به واسطه‌ی ایمیل‌ها و پیشنهادهای به‌موقع، به صورت خودکار درمی‌آورند شاهد افزایش ۱۰ درصدی یا بیش‌تر در درآمد هستند .

۶ . ارسال مجموعه ایمیل‌های خرید
به‌دست آوردن مشتری جدید ۵ تا ۳۰ برابر بیش‌تر از حفظ یک مشتری هزینه دارد. برای همین است که خودکارسازی ایمیل‌های پیگیری روشی قدرتمند برای جذب و تشویق مشتریان جدید به خرید بیش‌تر است.

۷ . رتبه‌دهی و تفکیک مشتریان راغب
بیش از نیمی از بازاریاب‌های بنگاه به بنگاه هم از رتبه‌دهی رفتاری و هم از رتبه‌دهی براساس ساختار جمعیت استفاده می‌کنند تا به کمک آن مشتریان راغب را که آماده‌ی خرید هستند برای تیم فروش‌شان شناسایی کنند.

۸ . پیشنهادهای بیش‌فروشی
کسب و کارهایی که از استراتژی بیش‌فروشی‌ با یک کلیک استفاده می‌کنند، هنگام فروش محصولات‌شان به‌صورت برخط می‌توانند حجم سفارش‌شان را به‌طور متوسط تا ۳۶۰ درصد یا بیش‌تر افزایش دهند.

۹ . برنامه‌های تشویقی و وفاداری
حدود نیمی از مصرف‌کنندگان به خاطر فقط یک کوپن مشتاقانه به سوی برندهای دیگر خواهندرفت. به‌طور مداوم از وفاداری مشتری تقدیر کنید و به آنها دلیل برای بازگشت بدهید تا مطمئن شوید این اتفاق برای شما نمی‌افتد.

http://mlmbook.ir/News/1/301
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها