پرداخت پورسانت بازاریابان

پرداخت پورسانت بازاریابان
تاريخ:هفدهم خرداد 1400 ساعت 12:11   |   کد : 317   |   مشاهده: 831
اگر شرکت توان پرداخت پورسانت را ندارد پس چگونه می تواند سبد فروش خود را باز گذارد و از توان بازاریابان برای فروش محصولات خود استفاده نماید و در زمان اجرای تعهدات ...

یکی از حقوق بازاریابان که بر عهده شرکت های بازاریابی شبکه ای قرار دارد، پرداخت به موقع پورسانت توسط شرکت به آنان است. بر طبق مفاد آیین نامه مصوب و قرارداد مکتوب بازاریابان با شرکت، شرکت های دارای پروانه کسب موظف هستند، کمیسیون بازاریابان را به صورت ماهیانه پرداخت نمایند.
با اینکه در قرارداد کتبی، طرح مصوب درآمدی و حتی به استناد بخش نامه دبیرخانه کمیته نظارت، پرداخت پورسانت ها می بایست در کمتر از 10 روز در اول ماه انجام گیرد، اما بعضا برخی از شرکت ها بر تعهد خود پایبند نبوده و دلیل تاخیر در پرداخت را مشکلات مالی اظهار می دارند، برخی دیگر نیز به منظور کاهش تعداد شکایات، پورسانت بازاریابان با درآمد پایین را در اولویت پرداخت قرار می دهند و پورسانت بازاریابان ارشد و یا در اصطلاح لیدرهایشان را که مبلغ چشم گیری است به روزهای آتی موکول می کنند. اقدام برخی از شرکت ها در عدم اجرای به موقع تعهدات منجر به افزایش نارضایتی برای بازاریابان خواهد شد.
با توجه به اینکه پورسانت های پرداخت شده منبع اصلی درآمد بازاریابان بوده و یکی از مهم ترین حقوق بازاریابان است که برعهده شرکت ها قرار دارد، لازم است شرکت ها تمهیدات لازم را برای پرداخت به موقع آن فراهم آورند.
کمبود بودجه مالی توجیه مناسبی برای کوتاهی در احقاق حق بازاریابان نیست؛ چرا که شرکت ها می توانند با مدیریت حجم فروش شان بودجه مالی کافی را برای پرداخت آن فراهم آورند.
عدم پرداخت به موقع پورسانت توسط شرکت های بازاریابی شبکه ای مطابق با مقررات تخلف محسوب می شود و در صورت تکرار می تواند منجر به اخطار و یا تعلیق شرکت های متخلف شود.
گفتنی است اگر شرکت کالایی را به فروش می رساند، حقوق ایجاد شده از حیث فروش کالا را می بایست بلافاصله محاسبه و در موعد مقرر پرداخت نماید و این حق نباید در سایر امور شرکت ها هزینه شود تا با این بهانه حقوق بازاریابان ذینفع تضییع گردد.
اگر شرکت توان پرداخت پورسانت را ندارد پس چگونه می تواند سبد فروش خود را باز گذارد و از توان بازاریابان برای فروش محصولات خود استفاده نماید و در زمان اجرای تعهدات مشکلات مالی را دلیل بر تأخیر پرداخت اظهار نماید؟
گفتنی است؛ اجرای کامل تعهدات مطابق با مفاد آیین نامه موضوع ماده 87 قانون نظام صنفی توسط شرکت های بازاریابی شبکه ای به عنوان تکلیف بر این شرکت ها مقرر شده است و عدم اجرای آن تبعات منفی در قالب تذکر، اخطار و تعلیق را برای شرکت های متخلف در پی خواهد داشت.
 

http://mlmbook.ir/News/1/317
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها